• Головна
  • Верховна Рада запам'яталась мордобоєм, «тушками» і нічними голосуваннями
09:28, 18 жовтня 2012 р.

Верховна Рада запам'яталась мордобоєм, «тушками» і нічними голосуваннями

Для більшості експертів і політиків робота парламенту 6 скликання запам'яталася численними бійками і протистояннями, блокуваннями трибун і скандальними законопроектами.

Так, за словами політолога Володимира Фесенка, спочатку Рада сприймалася як "живий труп": "Усі чекали її розпуску, і вона кілька разів була на межі, але в підсумку пропрацювала всі 5 років". Запам'яталася ця каденція і найдовшим блокуванням трибуни у 2008 році через "лист трьох", коли Ющенко, Тимошенко і Яценюк підписали лист про прагнення приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО, а ПР і КПУ заблокували парламент на два місяці, пише "Сегодня".

У свою чергу, політолог Кость Бондаренко вважає, що друга половина роботи Ради цього скликання була найбільш результативна. При цьому, нинішній парламент запам'ятається не тільки бійками, але і прийняттям резонансних законопроектів, зокрема, Харківських угод, закону про мовну політику і Податкового кодексу. А одними з найважливіших - судова реформа, новий Кримінально-процесуальний кодекс, новий Митний кодекс і законопроекти в рамках євроінтеграції.

Самі депутати згадують про прогули і "тушки".

"У цій Раді найбільша кількість депутатів змінили свої позиції на прямо протилежні. Це парламент найбільш слухняний: раніше закони проходили або не проходили, а тут все вирішує не регламент, не Конституція, а рух руки, - заявляє нунсівець Юрій Гримчак. - Саме це скликання запровадило практику голосування за закон о 2 годині ночі 40 депутатами, коли на табло висвічується 260 голосів".

Позафракційному депутатові Тарасу Чорноволу ця Рада теж запам'яталася негативними моментами: "Це скликання показало, що Рада повністю пішла в комерцію. Депутати перестали думати, брали все за вказівкою згори. Пропорційна система показала свою неспроможність".

На думку ж регіоналів, Рада запам'ятається як раз завдяки злагодженій роботі уряду і депутатів.

Як прогнозують експерти, робота парламенту наступного скликання не обійдеться без нових протистоянь. "Через мажоритарників союзи в новій Раді будуть більш "плинними": вони завжди більш самостійні незалежно від того, до якої партії належить. Більшість, поза всяким сумнівом, сформує Партія Регіонів. Вона укладе союз з тими депутатами, які пройшли за мажоритаркою і, можливо, КПУ, - говорить політолог Володимир Фесенко. - А основне протистояння ми побачимо у зв'язку із змінами до Конституції, які готує Конституційна асамблея: це питання завжди викликає конфлікти. Пізніше посилиться протистояння між політичними силами у зв'язку з наближенням президентських виборів". Нагадаємо, вибори у Верховну Раду України відбудуться 28 жовтня. При цьому, 225 народних депутатів будуть обрані за мажоритарними округами і ще 225 - за партійними списками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...