• Головна
  • Уроки Савченко, або 400 тисяч смертей до ніг Надії
головна тема тижня
15:45, 24 березня 2018 р.

Уроки Савченко, або 400 тисяч смертей до ніг Надії

головна тема тижня

У п'ятницю, 23 березня, Шевченківський районний суд Києва обрав народному депутату Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці без права внесення застави.

Савченко закидають змову з метою силового захоплення влади (ч.1 ст.109 КК), підготовку до силового захоплення влади (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1. Ст.109 КК), підготовку замаху на життя президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабміну і інших політиків (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ст.112 КК), підготовку до теракту (ч.1 ст.14, ч .3 ст.258 КК), сприяння терористичної організації "ДНР" (ч.1 ст.258-3), незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст.263 КК).

Практично два роки тому, 22 березня 2016 року, Донецький міський суд Ростовської області визнав Надію Савченко винною у вбивстві журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, в замаху на вбивство мирних жителів і незаконному перетині російського кордону і засудив Надію Савченко до 22 років позбавлення волі в колонії загального режиму.За два роки Савченко виконала вражаючий шлях від російської колонії до українського СІЗО.

Історія злету й падіння українського нардепа наочно демонструє всі родові травми українського політикуму і вітчизняного електорату.

Порошенко, Турчинов і ще 400 тисяч

Спростовуючи страшні звинувачення, пред'явлені Генпрокуратурою, в своє виправдання ще до публікації відео, яке продемонструвало, що відбувалося, Савченко заявила: «На Майдані, зі сцени, теж закликали до зброї, до насильницького повалення бандитської влади Януковича. Ми за слова Майдан не судемо! Значить, не можна судити й тих, хто говорить про повалення нинішньої злочинної влади. 98 відсотків населення України говорить про це!»

Звичайно, не 98 відсоткам українців, як стверджує Надія Савченко, але багатьом з співгромадян, в принципі, сама ідея розправи над вищої українською владою могла б здатися привабливою. Нагадаємо, що, як свідчать записи Савченко, були засуджені до знищення президент України Петро Порошенко і міністр МВС Арсен Аваков. Особлива доля була уготована секретарю РНБО Турчинову - Савченко передає офіцеру, який нібито готувався вступити з нею в змову, прохання від ватажка «ДНР» Олександра Захарченко - «Турчинова їм особисто віддати».Надія пропонує всіх вбити разом - в той день, коли у Верховній Раді раз на рік виступає президент і збирається весь істеблішмент країни.

«Коли президент читає доповідь, дипломатів вбивають, на всю цю, нарахували 8 на 200 (8 гранат з радіусом ураження 200 кожна). Вгорі купол, який від струсу вибухів, ця люстра, вона просто падає, це все завалить під відеокамери, пояснити чому? Це можна завалити звідси. Там відстань, повір, навіть я докину. Можна зайти через журналістів, це робить одна людина протягом півтори хвилини, живим, правда, не залишиться, - говорить Савченко на зустрічі з Рубаном та офіцером Березним.

Сама Савченко пропонує з автомата дострелити всіх тих, хто вижив. Частині озлоблених на владу українців план, можливо, й сподобався. Тільки ці люди не дочитали або не дослухали запис до кінця.

Адже плани на знищення українців у Савченко були більші, і вони стосувалися долі, вочевідь, не тільки влади. У планах у Надії було знищення ще 400 тисяч співвітчизників, яких вона збиралася вбивати на стадіонах і в шахтах.

Ось шматочок записів розмови Савченко з Рубаном та "Березним".

З: Проблема поки у нас - час.

Б: Головне, щоб ти сказала.

З: Чотириста тисяч, я даю - чотириста тисяч.

Б: Головне, щоб ти сказала.

Р: Чого? Грошей?

З: Яких грошей, Вова? Смертей потрібно.

Р: Це репресія, це не революція, ми зараз говоримо.

З: Три - це мало.

Б: Три і управління ситуацією.

Р: А потім репресії, репресії - це майбутнє, це навіть не зараз, це на стадіонах або в шахтах ...

З: А потім репрессатор повинен вводити смертну кару на знищення.

Хочеться запитати тих, хто до сих пір симпатизують Савченко, а ви впевнені, що ви або ваші близькі не потрапили б у цей 400-тисячний жертовний список Надії?

Скажи мені, хто твій друг, або Урок перший для «п'ятої колони»

Надію Савченко український народ полюбив як героя війни за незалежність і мужього в'язня Кремля - ​​людину, яка готова була, як тоді здавалося, покласти своє життя за Україну.

За те, щоб Верховна Рада погодилася на арешт народного депутата Надії Савченко проголосували 268 її колег, і тільки десять парламентаріїв натиснули кнопки "проти".

Цікаво подивитися на цей список з «десяти друзів Савченко».

Проти згоди на арешт Савченко проголосували Аркадій Корнацький, Вадим Кривохатько (обидва - члени фракції Блок Петра Порошенка) - у цих двох нардепів, м'яко кажучи, не склалися стосунки з генпрокурором Юрієм Луценком.

Майже всі інші, які підтримали Савченко, були представниками "Оппоблока":

Євген Мураєв (позафракційний), Євген Балицький, Михайло Добкін, Вадим Новінський, Вадим Рабинович, Микола Скорик, Ігор Шурма і Нестор Шуфрич (всі - Опозиційний блок).

Відзначимо, що плануючи знищення нардепів, номер один в передвиборчим списку партії «Батьківщина» жодного разу не говорить про якісь табу на вбивство колег. Ми не разу не чуємо фрази: «А ось цих хлопців треба врятувати - вони хороші».

Як видно із запису, в ідеалі для Савченко було б добре знищити відразу всіх нардепів, всю виконавчу і законодавчу владу. І навряд чи в разі реалізації плану Савченко хтось із колишніх регіоналів почув би від неї хоча б «Миша і Нестор, пригніться!»

Урок перший: для Москви всі українські політики - таке ж гарматне м'ясо, як і найманці ПВК «Вагнера».

Урок другий - українська еліта

Всі, хто сидять під куполом Грушевського, в очах радикальної частини електорату несуть колективну відповідальність за те, що відбувається в країні. Якщо український човен, в тому числі й через провокаційні дії опозиції, байдуже якої - патріотичної або проросійської - розгойдається до того, що почнеться збройний заколот - вже ніхто з повстанців не буде питати, з якої ви фракції. На ліхтарних стовпах поруч з депутатами від коаліції будуть висіти й слуги народу від опозиції.

Ви несете консолідовану відповідальність за стан справ в країні, і в разі чого - з підводного човна під назвою «відповідальні за справи в країні» не втече ніхто. А якщо втече, то тільки для того, щоб втратити все і стати безвісними емігрантами на чужині. Почитайте мемуари колишніх ясновельможних князів і російських фінансистів і промисловців, які втекли з Росії після жовтневого перевороту 1917 року.

Так що хоча б заради інстинкту самозбереження нашій еліті потрібно подумати, як все-таки вирішувати реальні проблеми країни, а не тільки «шити для себе».

Урок третій - український народ і тяга до месіанства

Здавалося б, уже скільки разів український електорат обпалювался на своєму прагненні до месіанства. Нам постійно здається, що прийде Вітя, Петя, Юля, Мишико, Надя, і за кілька місяців побудують в Україні процвітаючу Європу або Сінгапур, в якому всі будуть багаті та щасливі, що не буде корупції, а всі злодії опиняться назавжди в тюрмах. Причому наша особиста участь буде полягати лише в тому, щоб проголосувати за подібного месію і зручно розташуватися біля телевізора, щоб спостерігати за дивом перетворення.

Дивно, що в християнській країні - мало хто пам'ятає другу із заповідей: Не сотвори собі кумира.

Навіть справжнє геройство на війні зовсім не означає, що перед нами хороший політик або законодавець. А також чудовий спорстмен, блискучий актор, улюблений співак - можуть бути посередніми нардепами.

Нагадаю, що ще один кандидат в українські Наполеони, який збирає молодих людей в «Національні дружини» даром, що герой визвольної війни, але за час роботи в Раді не зволив відвідати жодного засідання парламенту.

Зрозуміло, що у випадку з Надією Савченко ми маємо справу ще й з блискучою спецоперацією російських спецслужб - починаючи від відео, що було опубліковано, коли вона потрапила в полон до бойовиків ОРЛО і закінчуючи розкручуванням її «голодування».

Втім, цілком можливо, що сама Савченко вважає, що це вона грає ФСБ і ГРУ, використовуючи з метою досягнення «довірливі» спецслужби, як Ленін - німецький Генштаб в 1917 році.

Чому ніхто і ніколи не показував нам відео допиту інших українських патріотів, які потрапили в полон терористів ОРДЛО? Хто-небудь бачив запис з допитами комбата Кузьміна, релігієзнавця Козловського, режисера Сенцова?

На жаль, спроба зробити агентом впливу колишнього військовополоненого - це класика спецслужб, що стала азбукою навіть для шпигунських серіалів - американського «Батьківщина» й ізраїльського «Військовополонені».

Урок четвертий: вона "психічна", їй можна

Деякі вважають, що Надія Савченко - не кремлівський агент, а просто хвора людина, потенційний пацієнт психіатричної лікарні.

На жаль, якщо б до політики допускалися тільки люди з довідкою від лікаря, то, мабуть, ні Гітлер і ні Сталін ніколи б не прийшли до влади. Та й навіщо далеко йти в минуле? Кожен з вас з легкістю може перерахувати кілька нардепів, чиє психічне здоров'я викликає серйозне і цілком обгрунтоване занепокоєння.

Однак зазначимо, що Савченко, навіть в стресовій ситуації перед арештом, встигла випустити досить професійний сатиричний ролик на тему теракту в Раді.

А жарт з фруктами гранат на засіданні комітету з позбавлення Савченко недоторканності демонструють відмінну політичну реакцію. Судячи з усього, у Савченко досить досвідчені і професійні піарники, а «психічна» Надя до них уважно прислухається.

Та й те, що ватажки "ДНР" Захарченко і «Ташкент» довірили «неадекватній» Наді цілий арсенал зброї, говорить про те, що чисто в військових питаннях змовниця виглядала цілком осудним союзником.

І, власне, реальна шизофренія аж ніяк не означає, що людина не може довести задуманий злочин до логічного кінця.

Відзначимо, що плануючи знищення нардепів, номер один в передвиборчому списку партії «Батьківщина» жодного разу не говорить про якісь табу на вбивство колег. Ми не разу не чуємо фрази: «А ось цих хлопців треба врятувати - вони хороші».

Як видно із запису, в ідеалі для Савченко було б добре знищити відразу всіх нардепів, всю виконавчу і законодавчу владу. І навряд чи в разі реалізації плану Савченко хтось із колишніх регіоналів почув би від неї хоча б «Миша і Нестор, пригніться!»

Урок перший: для Москви всі українські політики - таке ж гарматне м'ясо, як і найманці ПВК «Вагнера».

Урок другий - українська еліта

Всі, хто сидять під куполом Грушевського, в очах радикальної частини електорату несуть колективну відповідальність за те, що відбувається в країні. Якщо українська човен, в тому числі і з-за провокаційних дій опозиції, байдуже якої - патріотичної або проросійський - розгойдається до того, що почнеться збройний заколот - вже ніхто з повстанців не буде питати, з якої ви фракції. На ліхтарних стовпах поруч з депутатами від коаліції будуть висіти і слуги народу від опозиції.

Ви несете консолідовану відповідальність за стан справ в країні, і в разі чого - з підводного човна під назвою «відповідальні за справи в країні» не втече ніхто. А якщо втече, то тільки для того, щоб втратити все і стати безвісними емігрантами на чужині. Почитайте мемуари колишніх ясновельможних князів і російських фінансистів і промисловців, які втекли з Росії після жовтневого перевороту 1917 року.

Так що хоча б заради інстинкту самозбереження нашої еліти потрібно подумати, як все-таки вирішувати реальні проблеми країни, а не тільки «шити для себе».

Урок третій - український народ і тяга до месіанства

Здавалося б, уже скільки раз український електорат обпалювали на свій потяг до месіанства. Нам постійно здається, що прийде Вітя, Петя, Юля, Мишико, Надя, і за кілька місяців побудують в Україні процвітаючу Європу або Сінгапур, в якому всі будуть багаті і щасливі, що не буде корупції, а все злодії виявляться назавжди в тюрмах. Причому наша особиста участь буде полягати лише в тому, щоб проголосувати за подібного месію і зручно розташуватися біля телевізора, щоб спостерігати за дивом перетворення.

Дивно, що в християнській країні - мало хто пам'ятає другу із заповідей: Не сотвори собі кумира.

Навіть справжнє геройство на війні зовсім не означає, що перед нами хороший політик або законодавець. А також чудовий спорстмен, блискучий актор, улюблений співак - можуть бути посередніми нардепами.

Нагадаю, що ще один кандидат в українські Наполеони, який збирає молодих людей в «Національні дружини» даром, що герой визвольної війни, але за час роботи в Раді не зволив відвідати жодного засідання парламенту.

Зрозуміло, що у випадку з Надією Савченко ми маємо справу ще й з блискучої спецоперацією російських спецслужб - починаючи від опублікованого відео потрапила в полон бойовикам Орлоя і закінчуючи розкручуванням її «голодування».

Втім, цілком можливо, що сама Савченко вважає, що це вона грає ФСБ і ГРУ, використовуючи з метою досягнення «довірливі» спецслужби, як Ленін - німецький Генштаб в 1917 році.

Чому ніхто і ніколи не показував нам відео допиту інших українських патріотів, які потрапили в полон терористів ОРДЛО? Хто-небудь бачив запис з допитами комбата Кузьміна, релігієзнавця Козловського, режисера Сенцова?

На жаль, спроба зробити агентом впливу колишнього військовополоненого - це класика спецслужб, що стала азбукою навіть для шпигунських серіалів - американського «Батьківщина» і ізраїльського «Військовополонені».

Урок четвертий: вона "психічна", їй можна

Деякі вважають, що Надія Савченко - НЕ кремлівський агент, а просто хвора людина, потенційний пацієнт психіатричний лікарні.

На жаль, якщо б до політики допускалися тільки люди з довідкою від лікаря, то, мабуть, ні Гітлер і ні Сталін ніколи б не прийшли до влади. Та й навіщо далеко йти в минуле? Кожен з вас з легкістю може перерахувати кілька нардепів, чиє психічне здоров'я викликає серйозне і цілком обгрунтоване занепокоєння.

Однак зазначимо, що Савченко, навіть в стресовій ситуації перед арештом, встигла випустити досить професійної сатиричний ролик на тему теракту в Раді.

А жарт з фруктами гранат на засіданні комітету з позбавлення Савченко недоторканності демонструють відмінну політичну реакцію. Судячи з усього, у Савченко досить досвідчені і професійні піарники, а «психічна» Надя до них уважно прислухається.

Та й то, що ватажки "ДНР" Захарченко і «Ташкент» довірили «неадекватною» Наді цілий арсенал зброї, говорить про те, що чисто в військових питаннях змовниця виглядала цілком осудним союзником.

І, власне, реальна шизофренія аж ніяк не означає, що людина не може довести задумане злочин до логічного кінця.

Божевільному Герострату вдалося спалити храм Артеміди, божевільний голландський комуніст Марінусом ван дер Люббе зміг підпалити рейхстаг, а психічнохворому Джону Хінклі вдалося поранити не тільки президента США Рональда Рейгана, але й ще його прес-секретаря та двох агентів секретної служби.

Так що стан психічного здоров'я терориста зазвичай не заважає йому ефективно виконати задуманий теракт.

Урок п'ятий: операція «Савченко» провалена?

Ще в 2016 році Надія Савченко розглядалася, як серйозний кандидат на президентський пост і мала для цього непоганий стартовий рейтинг.

Ось що тоді писала про Савченко відома російська журналістка Юлія Латиніна: «Ми дамо Савченко кілька років - вона вийде національною героїнею. Вона вже є депутатом парламенту. Вона цілком може стати президентом України - я абсолютно не жартую. Це характер приголомшливий».

На щастя, для майбутнього України високий рейтинг Савченко був відносно швидко знищений її заявами, подібними тому, що в Донецьку і Луганську сидять «хороші хлопці» Захарченко і Плотницький, а Україна повинна з ними вести переговори про долю Донбасу.

Завдяки професійній роботі СБУ, зірвалася операція зі знищення всієї державної еліти України. Вона могла бути цілком успішною, навіть якщо б цілі ліквідації українських лідерів не були б досягнуті. Досить було б організувати стрілянину і хаос в центрі української столиці. На думку військового ескперта Олексія Арестовича, Росія відразу б звернулася до Заходу з приблизно такою заявою: «Українці генетично не здатні до самоврядування. Віддайте їх нам. Ви з ними впораємося - це нескінченний хаос. Віддайте їх нам, ми вміємо з ними справлятися. Ми 400 років з ними справлялися. До речі, ми забули вам сказати, що ми паралельно ввели війська і поставили на лінію розмежування абсолютно офіційно, адже що ці несамовиті, які вбивають один одного в центрі Києва, будуть робити зараз на фронті, ми не знаємо. Ми вирішили захистити трошки населення Донбасу (може бути, разом зі Харківською областю та Сумською)».

І навіть зараз, коли Савченко арештована, її роль в українській політиці ще далеко не зіграна. Просто, замість операції «Переворот», настала черга операції «Процес».

Адже Надія Савченко на майбутній суд отримає прекрасну трибуну для нових викриттів української влади і спробує знову повернути симпатії ласого на жалість до тюремних затворників українського електорату.

Як показує досвід, для багатьох вітчизняних політиків - в'язниця стала не стільки покаранням, скільки новим трампліном для повернення у велику політику.

Але, можливо, український народ з тих пір став трохи мудрішим - чи так це насправді, ми дізнаємося досить скоро.

Роман Лазоренко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Савченко #Рубан #Рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...