Уроки Савченко, або 400 тисяч смертей до ніг Надії

У п'ятницю, 23 березня, Шевченківський районний суд Києва обрав народному депутату Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці без права внесення застави.

Савченко закидають змову з метою силового захоплення влади (ч.1 ст.109 КК), підготовку до силового захоплення влади (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1. Ст.109 КК), підготовку замаху на життя президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабміну і інших політиків (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ст.112 КК), підготовку до теракту (ч.1 ст.14, ч .3 ст.258 КК), сприяння терористичної організації "ДНР" (ч.1 ст.258-3), незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст.263 КК).

Практично два роки тому, 22 березня 2016 року, Донецький міський суд Ростовської області визнав Надію Савченко винною у вбивстві журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, в замаху на вбивство мирних жителів і незаконному перетині російського кордону і засудив Надію Савченко до 22 років позбавлення волі в колонії загального режиму.За два роки Савченко виконала вражаючий шлях від російської колонії до українського СІЗО.

Історія злету й падіння українського нардепа наочно демонструє всі родові травми українського політикуму і вітчизняного електорату.

Порошенко, Турчинов і ще 400 тисяч

Спростовуючи страшні звинувачення, пред'явлені Генпрокуратурою, в своє виправдання ще до публікації відео, яке продемонструвало, що відбувалося, Савченко заявила: «На Майдані, зі сцени, теж закликали до зброї, до насильницького повалення бандитської влади Януковича. Ми за слова Майдан не судемо! Значить, не можна судити й тих, хто говорить про повалення нинішньої злочинної влади. 98 відсотків населення України говорить про це!»

Звичайно, не 98 відсоткам українців, як стверджує Надія Савченко, але багатьом з співгромадян, в принципі, сама ідея розправи над вищої українською владою могла б здатися привабливою. Нагадаємо, що, як свідчать записи Савченко, були засуджені до знищення президент України Петро Порошенко і міністр МВС Арсен Аваков. Особлива доля була уготована секретарю РНБО Турчинову - Савченко передає офіцеру, який нібито готувався вступити з нею в змову, прохання від ватажка «ДНР» Олександра Захарченко - «Турчинова їм особисто віддати».Надія пропонує всіх вбити разом - в той день, коли у Верховній Раді раз на рік виступає президент і збирається весь істеблішмент країни.

«Коли президент читає доповідь, дипломатів вбивають, на всю цю, нарахували 8 на 200 (8 гранат з радіусом ураження 200 кожна). Вгорі купол, який від струсу вибухів, ця люстра, вона просто падає, це все завалить під відеокамери, пояснити чому? Це можна завалити звідси. Там відстань, повір, навіть я докину. Можна зайти через журналістів, це робить одна людина протягом півтори хвилини, живим, правда, не залишиться, - говорить Савченко на зустрічі з Рубаном та офіцером Березним.

Сама Савченко пропонує з автомата дострелити всіх тих, хто вижив. Частині озлоблених на владу українців план, можливо, й сподобався. Тільки ці люди не дочитали або не дослухали запис до кінця.

Адже плани на знищення українців у Савченко були більші, і вони стосувалися долі, вочевідь, не тільки влади. У планах у Надії було знищення ще 400 тисяч співвітчизників, яких вона збиралася вбивати на стадіонах і в шахтах.

Ось шматочок записів розмови Савченко з Рубаном та "Березним".

З: Проблема поки у нас - час.

Б: Головне, щоб ти сказала.

З: Чотириста тисяч, я даю - чотириста тисяч.

Б: Головне, щоб ти сказала.

Р: Чого? Грошей?

З: Яких грошей, Вова? Смертей потрібно.

Р: Це репресія, це не революція, ми зараз говоримо.

З: Три - це мало.

Б: Три і управління ситуацією.

Р: А потім репресії, репресії - це майбутнє, це навіть не зараз, це на стадіонах або в шахтах ...

З: А потім репрессатор повинен вводити смертну кару на знищення.

Хочеться запитати тих, хто до сих пір симпатизують Савченко, а ви впевнені, що ви або ваші близькі не потрапили б у цей 400-тисячний жертовний список Надії?

Скажи мені, хто твій друг, або Урок перший для «п'ятої колони»

Надію Савченко український народ полюбив як героя війни за незалежність і мужього в'язня Кремля - ​​людину, яка готова була, як тоді здавалося, покласти своє життя за Україну.

За те, щоб Верховна Рада погодилася на арешт народного депутата Надії Савченко проголосували 268 її колег, і тільки десять парламентаріїв натиснули кнопки "проти".

Цікаво подивитися на цей список з «десяти друзів Савченко».

Проти згоди на арешт Савченко проголосували Аркадій Корнацький, Вадим Кривохатько (обидва - члени фракції Блок Петра Порошенка) - у цих двох нардепів, м'яко кажучи, не склалися стосунки з генпрокурором Юрієм Луценком.

Майже всі інші, які підтримали Савченко, були представниками "Оппоблока":

Євген Мураєв (позафракційний), Євген Балицький, Михайло Добкін, Вадим Новінський, Вадим Рабинович, Микола Скорик, Ігор Шурма і Нестор Шуфрич (всі - Опозиційний блок).

Відзначимо, що плануючи знищення нардепів, номер один в передвиборчим списку партії «Батьківщина» жодного разу не говорить про якісь табу на вбивство колег. Ми не разу не чуємо фрази: «А ось цих хлопців треба врятувати - вони хороші».

Як видно із запису, в ідеалі для Савченко було б добре знищити відразу всіх нардепів, всю виконавчу і законодавчу владу. І навряд чи в разі реалізації плану Савченко хтось із колишніх регіоналів почув би від неї хоча б «Миша і Нестор, пригніться!»

Урок перший: для Москви всі українські політики - таке ж гарматне м'ясо, як і найманці ПВК «Вагнера».

Урок другий - українська еліта

Всі, хто сидять під куполом Грушевського, в очах радикальної частини електорату несуть колективну відповідальність за те, що відбувається в країні. Якщо український човен, в тому числі й через провокаційні дії опозиції, байдуже якої - патріотичної або проросійської - розгойдається до того, що почнеться збройний заколот - вже ніхто з повстанців не буде питати, з якої ви фракції. На ліхтарних стовпах поруч з депутатами від коаліції будуть висіти й слуги народу від опозиції.

Ви несете консолідовану відповідальність за стан справ в країні, і в разі чого - з підводного човна під назвою «відповідальні за справи в країні» не втече ніхто. А якщо втече, то тільки для того, щоб втратити все і стати безвісними емігрантами на чужині. Почитайте мемуари колишніх ясновельможних князів і російських фінансистів і промисловців, які втекли з Росії після жовтневого перевороту 1917 року.

Так що хоча б заради інстинкту самозбереження нашій еліті потрібно подумати, як все-таки вирішувати реальні проблеми країни, а не тільки «шити для себе».

Урок третій - український народ і тяга до месіанства

Здавалося б, уже скільки разів український електорат обпалювался на своєму прагненні до месіанства. Нам постійно здається, що прийде Вітя, Петя, Юля, Мишико, Надя, і за кілька місяців побудують в Україні процвітаючу Європу або Сінгапур, в якому всі будуть багаті та щасливі, що не буде корупції, а всі злодії опиняться назавжди в тюрмах. Причому наша особиста участь буде полягати лише в тому, щоб проголосувати за подібного месію і зручно розташуватися біля телевізора, щоб спостерігати за дивом перетворення.

Дивно, що в християнській країні - мало хто пам'ятає другу із заповідей: Не сотвори собі кумира.

Навіть справжнє геройство на війні зовсім не означає, що перед нами хороший політик або законодавець. А також чудовий спорстмен, блискучий актор, улюблений співак - можуть бути посередніми нардепами.

Нагадаю, що ще один кандидат в українські Наполеони, який збирає молодих людей в «Національні дружини» даром, що герой визвольної війни, але за час роботи в Раді не зволив відвідати жодного засідання парламенту.

Зрозуміло, що у випадку з Надією Савченко ми маємо справу ще й з блискучою спецоперацією російських спецслужб - починаючи від відео, що було опубліковано, коли вона потрапила в полон до бойовиків ОРЛО і закінчуючи розкручуванням її «голодування».

Втім, цілком можливо, що сама Савченко вважає, що це вона грає ФСБ і ГРУ, використовуючи з метою досягнення «довірливі» спецслужби, як Ленін - німецький Генштаб в 1917 році.

Чому ніхто і ніколи не показував нам відео допиту інших українських патріотів, які потрапили в полон терористів ОРДЛО? Хто-небудь бачив запис з допитами комбата Кузьміна, релігієзнавця Козловського, режисера Сенцова?

На жаль, спроба зробити агентом впливу колишнього військовополоненого - це класика спецслужб, що стала азбукою навіть для шпигунських серіалів - американського «Батьківщина» й ізраїльського «Військовополонені».

Урок четвертий: вона "психічна", їй можна

Деякі вважають, що Надія Савченко - не кремлівський агент, а просто хвора людина, потенційний пацієнт психіатричної лікарні.

На жаль, якщо б до політики допускалися тільки люди з довідкою від лікаря, то, мабуть, ні Гітлер і ні Сталін ніколи б не прийшли до влади. Та й навіщо далеко йти в минуле? Кожен з вас з легкістю може перерахувати кілька нардепів, чиє психічне здоров'я викликає серйозне і цілком обгрунтоване занепокоєння.

Однак зазначимо, що Савченко, навіть в стресовій ситуації перед арештом, встигла випустити досить професійний сатиричний ролик на тему теракту в Раді.

А жарт з фруктами гранат на засіданні комітету з позбавлення Савченко недоторканності демонструють відмінну політичну реакцію. Судячи з усього, у Савченко досить досвідчені і професійні піарники, а «психічна» Надя до них уважно прислухається.

Та й те, що ватажки "ДНР" Захарченко і «Ташкент» довірили «неадекватній» Наді цілий арсенал зброї, говорить про те, що чисто в військових питаннях змовниця виглядала цілком осудним союзником.

І, власне, реальна шизофренія аж ніяк не означає, що людина не може довести задуманий злочин до логічного кінця.

Відзначимо, що плануючи знищення нардепів, номер один в передвиборчому списку партії «Батьківщина» жодного разу не говорить про якісь табу на вбивство колег. Ми не разу не чуємо фрази: «А ось цих хлопців треба врятувати - вони хороші».

Як видно із запису, в ідеалі для Савченко було б добре знищити відразу всіх нардепів, всю виконавчу і законодавчу владу. І навряд чи в разі реалізації плану Савченко хтось із колишніх регіоналів почув би від неї хоча б «Миша і Нестор, пригніться!»

Урок перший: для Москви всі українські політики - таке ж гарматне м'ясо, як і найманці ПВК «Вагнера».

Урок другий - українська еліта

Всі, хто сидять під куполом Грушевського, в очах радикальної частини електорату несуть колективну відповідальність за те, що відбувається в країні. Якщо українська човен, в тому числі і з-за провокаційних дій опозиції, байдуже якої - патріотичної або проросійський - розгойдається до того, що почнеться збройний заколот - вже ніхто з повстанців не буде питати, з якої ви фракції. На ліхтарних стовпах поруч з депутатами від коаліції будуть висіти і слуги народу від опозиції.

Ви несете консолідовану відповідальність за стан справ в країні, і в разі чого - з підводного човна під назвою «відповідальні за справи в країні» не втече ніхто. А якщо втече, то тільки для того, щоб втратити все і стати безвісними емігрантами на чужині. Почитайте мемуари колишніх ясновельможних князів і російських фінансистів і промисловців, які втекли з Росії після жовтневого перевороту 1917 року.

Так що хоча б заради інстинкту самозбереження нашої еліти потрібно подумати, як все-таки вирішувати реальні проблеми країни, а не тільки «шити для себе».

Урок третій - український народ і тяга до месіанства

Здавалося б, уже скільки раз український електорат обпалювали на свій потяг до месіанства. Нам постійно здається, що прийде Вітя, Петя, Юля, Мишико, Надя, і за кілька місяців побудують в Україні процвітаючу Європу або Сінгапур, в якому всі будуть багаті і щасливі, що не буде корупції, а все злодії виявляться назавжди в тюрмах. Причому наша особиста участь буде полягати лише в тому, щоб проголосувати за подібного месію і зручно розташуватися біля телевізора, щоб спостерігати за дивом перетворення.

Дивно, що в християнській країні - мало хто пам'ятає другу із заповідей: Не сотвори собі кумира.

Навіть справжнє геройство на війні зовсім не означає, що перед нами хороший політик або законодавець. А також чудовий спорстмен, блискучий актор, улюблений співак - можуть бути посередніми нардепами.

Нагадаю, що ще один кандидат в українські Наполеони, який збирає молодих людей в «Національні дружини» даром, що герой визвольної війни, але за час роботи в Раді не зволив відвідати жодного засідання парламенту.

Зрозуміло, що у випадку з Надією Савченко ми маємо справу ще й з блискучої спецоперацією російських спецслужб - починаючи від опублікованого відео потрапила в полон бойовикам Орлоя і закінчуючи розкручуванням її «голодування».

Втім, цілком можливо, що сама Савченко вважає, що це вона грає ФСБ і ГРУ, використовуючи з метою досягнення «довірливі» спецслужби, як Ленін - німецький Генштаб в 1917 році.

Чому ніхто і ніколи не показував нам відео допиту інших українських патріотів, які потрапили в полон терористів ОРДЛО? Хто-небудь бачив запис з допитами комбата Кузьміна, релігієзнавця Козловського, режисера Сенцова?

На жаль, спроба зробити агентом впливу колишнього військовополоненого - це класика спецслужб, що стала азбукою навіть для шпигунських серіалів - американського «Батьківщина» і ізраїльського «Військовополонені».

Урок четвертий: вона "психічна", їй можна

Деякі вважають, що Надія Савченко - НЕ кремлівський агент, а просто хвора людина, потенційний пацієнт психіатричний лікарні.

На жаль, якщо б до політики допускалися тільки люди з довідкою від лікаря, то, мабуть, ні Гітлер і ні Сталін ніколи б не прийшли до влади. Та й навіщо далеко йти в минуле? Кожен з вас з легкістю може перерахувати кілька нардепів, чиє психічне здоров'я викликає серйозне і цілком обгрунтоване занепокоєння.

Однак зазначимо, що Савченко, навіть в стресовій ситуації перед арештом, встигла випустити досить професійної сатиричний ролик на тему теракту в Раді.

А жарт з фруктами гранат на засіданні комітету з позбавлення Савченко недоторканності демонструють відмінну політичну реакцію. Судячи з усього, у Савченко досить досвідчені і професійні піарники, а «психічна» Надя до них уважно прислухається.

Та й то, що ватажки "ДНР" Захарченко і «Ташкент» довірили «неадекватною» Наді цілий арсенал зброї, говорить про те, що чисто в військових питаннях змовниця виглядала цілком осудним союзником.

І, власне, реальна шизофренія аж ніяк не означає, що людина не може довести задумане злочин до логічного кінця.

Божевільному Герострату вдалося спалити храм Артеміди, божевільний голландський комуніст Марінусом ван дер Люббе зміг підпалити рейхстаг, а психічнохворому Джону Хінклі вдалося поранити не тільки президента США Рональда Рейгана, але й ще його прес-секретаря та двох агентів секретної служби.

Так що стан психічного здоров'я терориста зазвичай не заважає йому ефективно виконати задуманий теракт.

Урок п'ятий: операція «Савченко» провалена?

Ще в 2016 році Надія Савченко розглядалася, як серйозний кандидат на президентський пост і мала для цього непоганий стартовий рейтинг.

Ось що тоді писала про Савченко відома російська журналістка Юлія Латиніна: «Ми дамо Савченко кілька років - вона вийде національною героїнею. Вона вже є депутатом парламенту. Вона цілком може стати президентом України - я абсолютно не жартую. Це характер приголомшливий».

На щастя, для майбутнього України високий рейтинг Савченко був відносно швидко знищений її заявами, подібними тому, що в Донецьку і Луганську сидять «хороші хлопці» Захарченко і Плотницький, а Україна повинна з ними вести переговори про долю Донбасу.

Завдяки професійній роботі СБУ, зірвалася операція зі знищення всієї державної еліти України. Вона могла бути цілком успішною, навіть якщо б цілі ліквідації українських лідерів не були б досягнуті. Досить було б організувати стрілянину і хаос в центрі української столиці. На думку військового ескперта Олексія Арестовича, Росія відразу б звернулася до Заходу з приблизно такою заявою: «Українці генетично не здатні до самоврядування. Віддайте їх нам. Ви з ними впораємося - це нескінченний хаос. Віддайте їх нам, ми вміємо з ними справлятися. Ми 400 років з ними справлялися. До речі, ми забули вам сказати, що ми паралельно ввели війська і поставили на лінію розмежування абсолютно офіційно, адже що ці несамовиті, які вбивають один одного в центрі Києва, будуть робити зараз на фронті, ми не знаємо. Ми вирішили захистити трошки населення Донбасу (може бути, разом зі Харківською областю та Сумською)».

І навіть зараз, коли Савченко арештована, її роль в українській політиці ще далеко не зіграна. Просто, замість операції «Переворот», настала черга операції «Процес».

Адже Надія Савченко на майбутній суд отримає прекрасну трибуну для нових викриттів української влади і спробує знову повернути симпатії ласого на жалість до тюремних затворників українського електорату.

Як показує досвід, для багатьох вітчизняних політиків - в'язниця стала не стільки покаранням, скільки новим трампліном для повернення у велику політику.

Але, можливо, український народ з тих пір став трохи мудрішим - чи так це насправді, ми дізнаємося досить скоро.

Роман Лазоренко

Савченко Рубан Рада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Через аварійні ремонтні роботи у Сихівському районі тимчасово зупинено подачу гарячої води. Про це повідомляє прес-служба мерії, передає 032.ua. Читайте також: У Львові після сутичок поблизу цирку з ножовими пораненнями госпіталізували 4 людей Як повідомили у ЛМКП «Львівтеплоенерго», до будинків у Сихівському районі зупинено подачу гарячої води через аварійні роботи на тепловій мережі. Завершити роботи і відновити подачу гарячого водопостачання планують сь...
Суспільство
Учень львівської школи № 28 Ярема-Лука Єлейко переміг у фіналі міжнародного конкурсу молодіжних дебатів. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Фото: ЛМР Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто Jugend debattiert international або Міжнародні молодіжні дебати — конкурс серед країн Центральної та Східної Європи. Цей проект  курують Goethe-Institut, Фонд «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє», благодійн...
Кримінал
Дрогобицька прокуратура завершила досудове розслідування за фактом вбивства 35-річного місцевого мешканця його 13-річною дочкою. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: На залізничній станції "Персенківка" у Львові знайшли тіло жінки Інцидент трапився 7 липня цього року у будинку, де він проживав разом із дружиною та дітьми. Встановлено, що під час раптового конфлікту, 13-річна дитина завдала власному батькові...
Суспільство
21-го вересня на сайті Єдиної системи місцевих петицій з'явилося прохання від мешканця Львова встановити світлофор на перехресті Липова Алея - Стуса. Про це повідомляє 032.ua. Фото: Wikimapia Львів'янин пропонує встановити світлофори на перехресті Липова Алея - Стуса та відкрити проїзд за світлом світлофорів в напрямку з Липової Алеї вліво вверх по пр. Червоної Калини та в напрямку Нового Львова. "Ідею з влаштуванням розвороту за трамвайною зупинкою "Стаді...
Суспільство
Сьогодні, 24-го вересня, через ліквідацію витоків десяток вулиць Львова залишились без водопостачання. Про це повідомили на "Гарячій лінії міста", передає 032.ua. Читайте також: На залізничній станції "Персенківка" у Львові знайшли тіло жінки Відтак, через аварійно-ремонтні роботи з ліквідації витоку на вул. Франка, 41 орієнтовно до 17:00 не буде водопостачання на: вул. Кобилянської О - Всі будинки вул. Менделєєва Д - Всі будинки вул. Франка буд. 2 - 77 Че...
Пригоди
Вчора, 23-го вересня, на залізничній станції "Персенківка" у Львові виявили тіло жінки. Про це повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто За попередніми даними, о 07:15 під час маневрової роботи на станції між коліями знайшли тіло жінки без ознак життя. Слідів травмування поїздом не виявлено. Всі обставини ін...
Бізнес
У серпні 2018 року на нафтобазі "ОККО" у Львові, що розташована по вул. Пластовій, 1, розпочали проект з повної модернізації очисних споруд. Як розповіли кореспонденту 032.ua у прес-службі компанії, очисні споруди обладнають трьома нафтоуловлювачами, двома піскоуловлювачами та біоплатом. "Біоплато - це спеціальний штучний басейн з природних матеріалів, звідки вже практично чиста вода буде випаровуватися природнім шляхом. Таким чином, стічні води проходитим...
Політичні новини
Позафракційний народний депутат і екс-глава політради партії «За життя» Євген Мураєв прийняв рішення про вихід з цієї політичної сили після того, як побував на нараді виборчого штабу президента на Банковій. Про це повідомило джерело ЗМІ в мережі інтернет. За словами джерела, Мураєв прибув на Банкову, як зазвичай, ввечері, між 21:00 і 22:00. В цей час там якраз проходила нарада за участю людей з передвиборного штабу президента. «Мураєва запросили на нараду...
Кримінал
Вчора, 23-го вересня, на території спортмайданчика школи №34 (поблизу Львівського цирку) сталася бійка, внаслідок якої з ножовими пораненнями до лікарні потрапили четверо осіб. Цю інформацію у коментарі для 032.ua підтвердила речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська. Читайте також: У Львові 28-річна водійка на Mercedes проїхалась по запаркованих авто За її словами, до поліції жодних звернень чи заяв від потерпілих щодо цього інциденту не надходи...