• Головна
  • Найбільшою проблемою цьогорічних виборів стало жеребкування – ОПОРА
17:14, 2 жовтня 2012 р.

Найбільшою проблемою цьогорічних виборів стало жеребкування – ОПОРА

Найбільше непорозумінь і конфліктів під час виборчої кампанії у Львівській області виникло через проведення жеребкування кандидатур до складу ОВК, особливо ДВК.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив аналітик кампанії спостереження Громадської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Однак, за його словами, нарікання партій і кандидатів на те, що процедура жеребкування складу ДВК є маніпулятивною, в більшості випадків безпідставні.

«Основна проблема полягала в тому, що суб'єкти виборчого процесу належним чином не розібралися в особливостях процедури і не були готовими забезпечити ефективний контроль за її проведенням. Причиною такої ситуації стало те, що ЦВК несподівано і лише за 5 днів до початку жеребкування кардинально змінила процедуру», - пояснив О.Неберикут.

Він зазначив, що через таку ситуацію багато ОВК порушили строки під час формування дільниць, адже не всі комісії відразу правильно провели процедуру жеребкування.

«Довелося формувати деякі дільниці вночі 22 вересня - 117 (Франківський район Львова), і 126 ОВК (м. Стрий). Така ж ситуація повторилась під час визначення керівного складу – на 116 ОВК (Залізничний район Львова) відповідну постанову прийняли о пів на другу ночі 27 вересня», - розповів представник ОПОРИ.

Олександр Неберикут також сказав, що існує ще одна проблема, яка проявилася під час жеребкування і сьогодні залишається актуальною – це технічні збої та непрозорість функціонування інформаційно-аналітичної системи «Вибори – 2012».

«Ні офіційні спостерігачі, ні уповноважені та довірені особи партій і кандидатів не мають можливості здійснювати хоча б мінімальний контроль за введенням інформації на сервер ЦВК технічними працівниками виборчих комісій. Тому фіксуються випадки, коли результати жеребкування, проведені на засіданнях ОВК, не збігаються з даними, що з'являються на сервері ЦВК».

Окремо слід згадати про «двійників» у поданнях, яких мала виявляти система «Вибори-2012». «Проте, така функція була актуальною лише для конкретної ОВК. Випадки, коли однакові кандидатури траплялися на двох чи трьох різних ОВК, система ігнорувала», - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...