• Головна
  • У Львові «розкопають» площу Трьох синагог
08:37, 2 жовтня 2012 р.

У Львові «розкопають» площу Трьох синагог

На площі Трьох синагог у Львові розпочались археологічні дослідження. Це не офіційна назва площі, яка розташована за музеєм Арсенал. Розкопки триватимуть до кінця жовтня, а опрацьовуватимуть археологи отриманий матеріал у листопаді. Про це вчора під час брифінгу розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Вона нагадала, що 2010 року у Львові відбувся міжнародний архітектурний конкурс на краще впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією у Львові, у якому переміг проект німецького архітектора Франца Решке. Він передбачає впорядкування площі з позначенням місць розташування трьох будівель єврейської культури – великої міської синагоги, синагоги Золота Роза і великої талмудичної школи.

«Зараз ми почали археологію, щоб встановити точно контури великої міської синагоги. Для цього на площі Трьох синагог буде виконано вісім шурфів глибиною до 2 м», - сказала Л.Онищенко і додала, що почавши роботи археологи виявили, що контури фундаментів, нанесені на картах і позначені тут раніше, точно не відповідають реальному розміщенню.

«Проект не передбачає ґрунтовних археологічних досліджень до глибини, бо міська влада хоче в найближчий рік-два завершити проект облаштування площі», - сказала чиновниця.

На площі, зокрема, заплановано провести ознакування і підхід до синагоги Золота роза, а також передбачено озеленення площі, окрім великої синагоги, бо тут буде спеціальне замощення та інформація про територію.

Вартість археологічних робіт становить 70 тис. грн.

Варто зазначити, що площа отримала назву Трьох синагог через те, що там колись був єврейський квартал з великою міською синагогою, синагогою Золота роза і великою талмудичною школою. На жаль, споруди були знищені під час Другої світової війни. На сьогодні, за словами Л.Онищенко, залишилась лише одна стіна від синагоги Золота роза.

«У 80-і роки тут було трошки впорядковано територію, проведено невеликі археологічні дослідження і іншим мощенням було протрасовано нібито фундамент великої міської синагоги, і все», - зазначила начальник міського управління охорони історичного середовища.

Станом на сьогодні, за словами Л.Онищенко, ця площа не використовується і вона зовсім не вказує на те, що тут раніше були синагоги. Окрім того, туди постійно заїжджають машини, на що скаржаться місцеві мешканці.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...