• Головна
  • На Львівщині в одному з округів спробували незаконно замінити голів ДВК
Вибори
16:20, 1 жовтня 2012 р.

На Львівщині в одному з округів спробували незаконно замінити голів ДВК

Вибори

У 119-му виборчому окрузі (з центром у місті Броди) вчора відбулась спроба провести заміну голів комісій від технічних провладних партій. Про це сьогодні під час прес-конференції заявила голова ЛОО ВО «Свобода» Ірина Сех.

Щоправда, за її словами, «свободівцям» вдалось зупинити порушення законодавства.

Ірина Сех розповіла, що головами багатьох комісій від Партії регіонів та її сателітів призначені люди, які не проживають на території округу, а деякі взагалі на Львівщині.

«Ми вже говорили про величезне число мертвих душ серед членів ДВК – людей, які навіть не підозрюють, що вони є членами комісій. І вже зараз ми стикаємося з наслідками цього процесу. Згідно із законом, на третій день після утворення ДВК має відбутися її засідання і скликати це засідання має голова. Однак, зважаючи на те, що в багатьох комісіях головами є отакі мертві душі, то скликання перших засідань стало проблемою», - наголосила Ірина Сех.

За її словами, представники окружних комісій давали вказівки, щоби перші засідання скликали чи проводили заступники голів або ж секретарі, хоча закон це забороняє.

Ірина Сех також повідомила, що на засідання комісій почали приходити люди, які називали себе головами, хоча їх мало бути замінено. Відтак склалася ситуація, за якої засідання проводили невідомі люди. «Почали приходити невідомі і казали, що вони є головами комісій на заміну. Однак навіть доручення – обов’язкового документа – у них не було. Наприклад, у Бродах вчора ми зупинили спробу замінити керівний склад ДВК, бо доручень ці люди не мали. І я припускаю, що таке відбувається і по інших округах», - розповіла політик.

Також вона поскаржилася на те, що представників її політичної сили спеціально не повідомляють про час та місце проведення засідань. За словами І.Сех, це робиться для того, щоби мати можливість виключити невгодну людину зі складу комісії, адже є норма про те, що члена комісії, котрий без поважних причин пропустив два засідання можна подавати до ОВК на виключення.

Окрім того, «свободівка» поскаржилась, що зі 2061 ДВК, які є на Львівщині, ВО «Свобода» не має своїх представників у 668 комісіях. «Щодо формування ДВК на Львівщині ми сьогодні спостерігаємо повне беззаконня», - додала І.Сех.

На останок представник «Свободи» повідомила, що вище зазначені порушення фіксуються й будуть передані міжнародним спостерігачам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...