• Головна
  • У Львові презентували книгу про театр графа Скарбека
14:10, 1 жовтня 2012 р.

У Львові презентували книгу про театр графа Скарбека

Близько трьохсот провідних спеціалістів з України та Польщі з’їхалися у Львові на Першій Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 170-ти річчю театру імені Марії Заньковецької.

Учасники конференції обговорять історичні аспекти спорудження та функціонування будівлі Театру графа Скарбка (Скарбека); внесок австрійського, польського та українського народів у будівництво і утримання будівлі Театру графа Скарбка (Скарбека); сьогодення пам’ятки культурної спадщини: через історичні лихоліття до наслідків сьогоднішньої байдужості; та перспективи відновлення, реставрації та реконструкції будівлі Театру графа Скарбка (Скарбека).   

У рамках урочистостей вже відбулась презентація книги «Театр графа С. Скарбека в контексті європейської архітектури». Монографія присвячена архітектурі театру Скарбека у Львові, історії проектування та зведення цієї унікальної споруди. Це друге видання зі зміненим форматом навчального посібника «Архітектура театрів Львова (кінець XVIII ст. - перша пол. XIX  ст.)». Книга призначена, перш за все, для істориків та прихильників історії, архітекторів, реставраторів, мистецтвознавців, студентів.

«Ця книжка писалася впродовж багатьох років, вивчалися архіви Львова. Складність була надзвичайна, оскільки документи, які зберігаються в архіві, писалися німецькою готикою. Дуже дрібний шрифт», - розповів автор книги, мистецтвознавець Юрій Ямаш.

Наразі книга вийшла тиражем у 300 примірників. Видання планують розповсюджувати по наукових бібліотеках України. «Дуже багато ми зробили поліграфічної, друкованої продукції. Є ті речі, які розійдуться по бібліотеках, ми по всій Європі їх розішлемо. І звичайно, що без меценатів, підприємців, наших друзів нічого зробити не вдалося б», - підсумував генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Монографія «Театр графа С. Скарбека в контексті європейської архітектури» видана за сприянням засновника ТзОВ «Барком» (ТМ «Родинна ковбаска»), мецената Олега Барана.

Нагадаємо, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької («Театр Скарбика») відкритий у Львові у 1842 році. Основним меценатом потужного проекту та ініціатором будівництва став граф Австро-Угорщини Станіслав Скарбек. Архітекторами затвердили Людвіга Піхля та Йогана Зальцмана. Будівля мала високе значення для культурного та соціального життя Львова ХІХ ст. На момент відкриття театр був третім за розмірами у Європі. Будівля поступалася лише спорудам міланського «Ла Скала» та придворного театру у Дрездені.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...