• Головна
  • Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація
13:10, 25 березня 2018 р.

Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація

Кредит у 46 мільйонів євро, механіко-біологічна обробка сміття та захоронення всього 35% ТПВ.

У п’ятницю, 2-го березя, у Львові вперше презентували вигляд майбутнього сміттєпереробного комплексу. Сайт 032.ua зібрав останню відому інформацію щодо цього будівництва та рекультивації сміттєзвалища у Великих Грибовичах.

Скільки грошей витратять на будівницво комплексу та рекультивацію сміттєзвалища. Остаточна версія

Так, за словами керівника ЛКП “Зелене місто” Вадима Ноздрі, за попередніми розрахунками, наше місто не буде брати кредит у розмірі 75 мільйонів євро, як повідомлялося раніше.

“Ми вже підрахували всі етапи, які необхідні для будівництва сміттєпереробного комплексу та регіонального полігону ТПВ. Можу сказати, що 75 мільйонів євро – не та сума, яка нам потрібна. Наше спільне з компанією “Egis” бачення таке: вистачить 46 мільйонів євро”, - сказав Ноздря.

До спорудження комплексу та облаштування нового полігону долучиться також і міська рада Львова. Так, у 2018 році мерія виділить на першочергові роботи 2 мільйони євро. На продовження будівництва місто планує взяти кредит в ЄБРР та ЄІБ.

Сам комплекс планують облаштувати на вулиці Пластовій, поблизу очисних споруд “Львівводоканалу”.

Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-1

Коли розпочнеться процес будівництва та рекультивації

У 2018 у Львові планують розпочати першу фазу з будівництва сміттєпереробного комплексу. Ці роботи будуть профінансовані коштом міського бюджету в розмірі 2 мільйонів євро. До того ж, за словами Вадима Ноздрі, цього року місто розпочне процес очистки накопичених озер фільтрату на Грибовицькому смітзвалищі.

“Технологічно та за домовленістю з робочою групою, яка діє при Малехівській сільській раді, ми маємо розпочинати роботи з цього важливого етапу. Власне, без цього подальший процес рекультивації є неможливим. Тому, на цю важливу роботу ми плануємо витратити близько 20 мільйонів євро”. - сказав Ноздря.

Надалі, паралельно з будівництвом сміттєпереробного комплексу, планується розвиток міської інфраструктури, зокрема щодо збору будівельних відходів.

Планується відкриття кількох центрів прийняття та обробки таких відходів в кожному район міста. Ці роботи будуть фінансуватися за кредитні кошти.

Більше того, цього року місто планує розпочати заходи з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Яким буде завод

На майбутньому сміттєпереробному заводі у Львові планують використовувати технологію механіко-біологічної переробки ТПВ.

Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-2

“З точки зору тої маси відходів, з якою матиме справу комплекс, є певні ключові завдання для його функціонування. Перше та основне – суттєво зменшити відсоток залишкових відходів, які мають потрапляти на подальшу утилізацію шляхом захоронення. Другий аспект – якомога більше відібрати вторинної сировини, яку можна повторно використовувати для подальшої циркуляції, - зазначив представник французької компанії Egis Крістофер Раунд.

Чому саме механіко-біологічна технологія

Майбутній завод у Львові складатиметься з двох частин. Механічна обробка сміття передбачає роботу спеціальних сит, які розділятимуть відходи на дрібну фракцію (органічні відходи) та неорганічні відходи. Після цього дрібну фракцію сміття компостуватимуть,а неорганічні відходи відправлятимуть на сортувальну лінію, де їх будуть вручну сортувати та відбирати вторсировину. Після відбору та компостування може залишатися певний залишок сміття, який відправлятимуть на захоронення.

Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-3

Друга частина комплексу – біологічна обробка відходів. Цей процес буде відбуватися в окремому цеху, де в спеціальних тунелях відбуватиметься компостування органічної фракції відходів.

“Ми вивчили багато різних технологій. Здебільшого, це є компостування органічної фракції відходів, яка пришвидшує процеси компостування через додаткову стимуляцію цих процесів, в тому числі - зрошуванням органічної маси в закритих тонелях. Це той варіант, на якому ми наразі зупинилися, бо він є екологічно безпечним. Будь яка технологія компостування в нас буде розташована в середині закритої будівлі. Після завершення процесу дозрівання компосту, відбуватиметься додаткове сортування цієї маси, з якої будуть виділяти метал та інші елементи. Додаткове сортування виділить зі сміття небажані домішки. Будівля комплексу також матиме свою систему очистки, рециркуляції повітря та газів”, - розповів Раунд.

Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-4
Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-5
Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-6
Яким буде майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація , фото-7

Сміттєпереробний комплекс передбачає також будівництво цеху, де вироблятимуть RDF–паливо, яке може бути використане на цементних заводах. За словами Вадима Ноздрі, місто вже проводило переговори двома цементними заводами щодо можливого виготовлення RDF-палива для цих підприємств. Ці підприємства розташовані в Здолбунові та Кам’янці-Подільському.

Яка користь місту від будівництва сміттєпереробного комплексу

Після введення у експлуатацію сміттєпереробний завод зможе переробляти 65% всіх відходів, що продукують у Львові. 35% відходів будуть захоронювати на полігоні, однак під час «дозрівання» з компосту заберуть більшу частину рідини, яка б могла перетворитись у фільтрат. Вартість переробки 1 тонни сміття на сміттєпереробного заводі становитиме приблизно 1 000 гривень.

Коли розпочнеться будівництво

За попередніми розрахунками, перший етап з будівництва сміттєпереробного комплексу має розпочатися на весні 2018 року. Паралельно з цим відбуватимуться заходи щодо рекультивації сміттєвого полігону, що у Великих Грибовичах. Будівництво сміттєпереробного комплексу триватиме до 2020 року.

Вадим Ноздря також розповів, що для Львова облаштують новий регіональний полігон. Його будівництво коштуватиме 15 мільйонів євро. Однак наразі ще не відомо, де саме його облаштують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032ua #новини #Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...