• Головна
  • Заробіток по-львівськи: заньківчани роблять конференцію, щоб знайти кошти на ремонт театру
15:25, 23 вересня 2012 р.

Заробіток по-львівськи: заньківчани роблять конференцію, щоб знайти кошти на ремонт театру

1 жовтня у приміщенні Національного драматичного театру ім. М.Заньковецької у Львові відбудеться науково-практична міжнародна конференція, присвячена 170-ти річчю будівлі театру. Окрім освітньої, є ще й інша мета.

Про це повідомила кореспондентка IA ZIK.

З державного, міського чи обласного бюджетів якщо виділяються кошти, то зазвичай на зарплатню акторам та частково – на оплату комунальних послуг. У той самий час, львівські театри знаходяться у будівлях, що становлять культурну і мистецьку цінність. Будівлі руйнуються і на пошук кошту для реставрації потрібно витрачати неабиякі зусилля. Про це можна було зробити висновок, поспілкувавшись із директорами кількох театрів.

У театрі Заньковецької – ситуація особливо напружена. Будівля велика, окрім самих проблем з руйнуванням, тут також до тепер не відселено мешканців, які живуть фактчино в приміщенні театральної установи на верхніх поверхах. Закордонні фонди перед тим, як пропонувати допомогу, вимагають, аби держава Україна продемонструвала, що їй це потрібно. І хоча б надала квартири людям замість тих, які є в театрі, каже директор цього закладу Андрій Мацяк. Потрібно відселити 46 помешкань і надати 59. І на саму реставрацію потрібно орієнтовано 700 млн грн.

«Що можна ремонтувати, коли таке фінансування? От ми зараз зробимо кавальчик фасаду – нам виділили 1,5 млн грн. Хоча всі фасади щоб зробити, треба 21 млн. Якщо нам далі будуть продовжувати фінансування, так як обіцяє міністр, то далі будемо рухатися. Не дадуть – то що робити?».

А установа справді дуже цікава. «Театр відзначає 170-ти річчя з дня відкриття будівлі, яке відбулося 1842 р. Театр було збудовано з ініціативиграфа Станіслава Скарбка (Скарбека), який виступив основним меценатом потужного проекту. Архітекторами затвердили Людвіга Піхля та Йогана Зальцмана. Будівля мала високе значення для культурного та соціального життя Львова ХІХ ст.», – пишуть про значущість предмету конференції її організатори.

Мацяк каже: «Ця конференція для того, щоб максимально звернути увагу громадськості і нашої влади на театр. Виступатимуть українці, поляки і німці. Будуть говорити про постать Скарбека, про історичні моменти, обговорюватимуть більш вузькі технічні моменти, такі як акустика і багато іншого».

Модеруватиме конференцією кандидат історичних наук доцент Ігор Лильо.

Директор театру підсумовує: «Водночас є ще й інший момент, який би я спробував зробити. Я хочу запросити наших польських і австрійських друзів, колег для того, щоби спробувати залучити додаткові кошти».

Тож будемо сподіватися, що фінансування таки буде, адже збереження цієї будівлі – це не тільки інтерес заньківчан, але й принципова справа для Львова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...