• Головна
  • «Львів пахне какою». Містяни протестували проти смороду, вимагаючи чистого повітря (Відео)
13:00, 12 вересня 2012 р.

«Львів пахне какою». Містяни протестували проти смороду, вимагаючи чистого повітря (Відео)

Через соціальну мережу Фейсбук львів'яни домовилися прийти під міськраду, щоб вибороти собі право на чисте повітря.

Під стінами Ратуші вони стояли з плакатами "Львів пахне какою",  «Маю право дихати», оскільки люди вже стомилися від жахливого смороду у Львові, який відчутний переважно у вихідні, а також від бездіяльності міської влади і замовчування проблеми.

Як повідомляє радіо "Свобода", близько десяти активістів роздавали маски перехожим і закликали людей підписатися під зверненням до міської влади з вимогою вирішити проблему. Городяни охоче підписувались.

Учасники акції вимагають від влади провести незалежну експертизу на визначення токсичності повітря у місті.

Причиною неприємного запаху є аміак і сіркокисень. Як вже повідомляв 032.ua, це було втсановлено експертизою. Вона була проведена на замовлення «Львівводоканала».

Дослідження также втсановило, хто саме є винуватцем "смердючої" ситуації. Винними у неприємному запаху, за даними дослідження, є 12 львівських підприємств, які скидають більше забруднених стоків від дозволеної норми. І в першу чергу,  «Перша приватна броварня», «Ензим», «Світанок», жирокомбінат, «Світоч». 

Відтак неприємний запах з’являється, коли забруднені стоки, що проходять від каналізаційних колодязів підприємств до міських очисних споруд, зазнають окислення через контакт із повітрям.

 «Всі підприємства впливають на неприємний запах. Всі, крім «Ензиму», не мають локальних очисних споруд, також неефективно працюють міські очисні каналізаційні споруди, накопичилось багато активного мулу, і з цим потрібно боротися. Точно сказати, яке конкретне підприємство впливає на ці запахи, не можна. Бо це неефективна робота міських каналізаційних очисних споруд, каналізаційних мереж, відсутність локальних очисних споруд на підприємствах, які зливають наднормативні концентровані стічні води», – наголосив експерт.

Влада намагається вплинути на ситуацію. "Якщо хтось не поважає закон, громаду, ми будемо діяти відповідно", - неодноразово казав Андрій Садовий.

У мерії вважають, що вирішити проблему неприємного запаху можна лише тоді, коли підприємства збудують очисні споруди і не скидатимуть забруднені стоки у міську каналізацію. 
 
Але учасники акції біля стін Ратуші вимагають діяти більш решуче і  закрити підприємства, які спричиняють своїми брудними стоками сморід у місті.  Активісти готуються до масового протесту і закликають львів’ян через соціальні мережі долучитися до них у боротьбі за право дихати чистим повітрям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...