Beyodbrics: Клюєв сподівається львівським газом «нагодувати» всю Європу

Управління енергетичної інформації США вважає, що Україна має близько 42-х кубічних футів запасів сланцевого газу і є третьою за величиною серед європейських країн. Однак, як і велика частина Європи, Україна є нетто-імпортером енергії і сплачує набагато більше за газ, ніж прийнятно.

Україна сподівається стати чистим експортером природного газу, щоб ми могли допомогти  континенту уникнути підвищення цін на енергоносії. Ми створили міцні партнерські відносини з провідними світовими енергетичними компаніями, як Shell, Chevron і Exxon, щоб дослідити і розвивати невикористаний запаси сланцевого газу у Львівському басейні та Донбас

"Ми повинні диверсифікувати наші джерела енергії і вивчити наші власні запаси вуглеводнів, особливо з нетрадиційних джерел", - заявив секретар Ради національної безпеки України Андрій Клюєв в інтерв'ю виданню Beyodbrics.

"Україна сподівається стати чистим експортером природного газу, щоб ми могли допомогти  континенту уникнути підвищення цін на енергоносії. Ми створили міцні партнерські відносини з провідними світовими енергетичними компаніями, як Shell, Chevron і Exxon, щоб дослідити і розвивати невикористаний запаси сланцевого газу у Львівському басейні та Донбасі, а також морських родовищ нафти і газу в Чорному морі. Прихильність енергії спеціальностей показує, що Україна відкрита для бізнесу і є свідченням наших зусиль по перетворенню нашої економіки ", - заявив Клюєв.

Крім того, Клюєв в інтерв'ю виданню змалював перспективи розвитку відновлюваних джерел енергіі в Україні. 

"Ми прагнемо до збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі країни з нинішніх 3 відсотків до 10 відсотків у 2015 році".

У минулому році в Україні зріс внутрішній потенціал енергії вітру на 73 відсотків до 151MW. У цьому році повинні побачити аналогічне зростання, з 37MW нових потужностей вже додані в першій половині 2012 року і більш ніж 60 МВт очікується у другій. "А враховуючи позицію України як провідного виробника кукурудзи, ми активно добиваємося можливості перетворення її в біопаливо", - сказав секретар Ради нацбезпеки.

На думку Клюєва, кожна країна повинна зіграти свою роль у питаннях забезпечення енергетичної безпеки. "Українська та європейська енергетичні стратегії тісно пов'язані, і ЄС може допомогти нам модернізувати та реформувати ГТС", - натякнув Клюєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі