У львівському храмі виставили мощі Омеляна Ковча та Петра Вергуна

У храмі Українського Католицького Університету вчора виставили прах блаженного Омеляна Ковча та мощі Петра Вергуна.

Мощівники були встановлені після Святої Літургії, яку відслужили владика Борис Гудзяк і архиєпископ Клаудіо Гуджероцці, апостольський нунцій в Білорусі. Це вже третя церква, де будуть зберігатись прах і мощі українських блаженних. У неділю мощівники були виставлені у соборі св. Юра та церкві св. Анни.

«Сьогодні ціла Вселенська церква їх величає. І разом з нами виставляє їх як приклад до наслідування, і великих посередників нашої молитви до Бога», – сказав під час служіння Святої Літургії владика Борис Гудзяк.

Привезти прах та мощі блаженних допомогли Українське товариство Туринської плащаниці спыльно з Ігорем Васюником.

За словами отця церкви святої Анни – Володимира, – це знакова подія для вірян Української Греко-Католицької Церкви. Особливо львів’яни чекали на можливість приклонити голову перед прахом отця Омеляна Ковча.

«З доброї волі Українського товариства Туринської плащаниці та фонду братів Васюників ми сьогодні отримали мощівники з прахом блаженного Омеляна Ковча та мощі Петра Вергуна, а також иконы. Ігор та Іван Васьники, до речі, являються родичами блаженної пам’яті отця Омеляна Ковча, який помер мученицькою смертю в концтаборі Майданек під Любліном. Також привезли мощі отця Петра Вергуна.

Ці дві величні особистості були свідками віри Христової, свідками віри Церкви в часи переслідувань. Вони показали, що були незламні духом в тих тяжких обставинах особистого життя, їхнього народу та пастви. Вони показали, наскільки одна людина може багато зробити», – розповів о. Володимир.

У львівському храмі виставили мощі Омеляна Ковча та Петра Вергуна, фото-1

 2

 

До відома. Омелян Ковч – греко-католицький священник. Під час другої світової війни арештований гестапо за надання допомоги євреям і ув’язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність. Отець Омелян Ковч до останнього у Майданеку залишався відданим і вірним душпастирем. 25 березня 1944 р. помер у газовій камері та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, (Польща).

Петро Вергун – священик Української Греко-Католицької Церкви. 30 жовтня 1927 року Митрополит Андрей Шептицький висвятив отця на священика у Соборі св. Юра у Львові. Після свячень він отримав призначення на душпастирське служіння серед українців католиків у Німеччині з осередком у Берліні.

Душпастирювання у Німеччині було надзвичайно важким. Німецький уряд робив всілякі можливі труднощі в організації українців-католиків у церковні спільноти. Уряд часто забороняв Богослужіння для українських робітників (остарбайтерів), не давав дозволу на душпастирську працю.

Помер о. Петро на самоті – серед снігів і сибірських морозів, після тортур у більшовицьких концтаборах.

Обох отців Греко-католицької церкви, отців Омеляна Ковча та Петра Вергуна, зарахували до лику блаженних 2001 року в Львові. Божественну літургію тоді проводив Папа Іван Павло ІІ.

ZIK
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі