Депутати затвердили бюджет міста Львова на 2018 рік

Депутати Львівської міської ради затвердили бюджет міста Львова на 2018 рік із запропонованим правками бюджетної комісії ЛМР.

За відповідну ухвалу проголосували 47 депутатів, повідомляє прес-служба Львівської міськради. 

За словами директора департаменту фінансової політики ЛМР Олега Іщука, проект міського бюджету міста Львова на 2018 рік сформовано відповідно до вимог положень Конституції України, Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин з урахуванням основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018–2020 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411.

«Хочу наголосити на важливості прийняття бюджету саме зараз. Найперше ми зможемо до кінця року сформувати бюджет розвитку і вже з 1 січня розпочати оголошувати тендера і почати процедуру освоєння коштів бюджету розвитку.

У запропонованому бюджеті міста враховано все те, що необхідно для нормального поточного життя Львова. До прикладу, у нас 35 тис. працюючих бюджетників. Усім їм треба виплачувати заробітну плату. Найбільше видатків загального фонду міського бюджету припадає на освіту – це 1 млрд. 466 млн. 635 тис. грн. Це 36% від усіх видатків. На охорону здоров’я – 282 млн. 182 тис. грн.

Фінансування житлово-комунального господарства займає 10% бюджету. Та ми намагалися врахувати усі ті ціни, які мають бути наступного року.

Доходи міського бюджету м. Львова у 2018 році плануємо в сумі 6 млрд. 817 млн. грн. Вони поки менші від суми ніж цього року тому, що тут не врахована субвенція на соціальний захист. Також ми не знаємо суми по освітній субвенції і по медичній. Однак, з огляду на цифри, які розглядаються, змушені до цієї субвенції додатки 215 млн. грн медицині і 81 млн. грн освіті. Це для того, щоб наші освітні і медичні заклади мали змогу нормально функціонувати і вчасно отримувати заробітну плату і розраховуватися за оренду приміщень.

Фінансування видатків на пільгове перевезення ще з минулого року передано місту. У цьому році ми передбачаємо 77 млн. грн. на 2018 рік. Однак повної суми, яка необхідна по розрахунках – це близько 240 млн. грн ми виділити не можемо.

Також 10 млн. грн з видатків на ПТУ перекинули на видатки на дитяче харчування.

Закладено кошти на повернення боргів, наших комунальних підприємств, які бралися під гарантії міста. Таким чином із бюджету розвитку в наступному році передбачено 400 млн. грн віддати комунальним підприємствам, щоб вони могли покрити борги перед міжнародними організаціями. Такі кредити береться під 3% і вони є добрими, бо мешканці можуть бачити результати вже зараз. Не розподіленим у бюджеті розвитку залишається 830 млн. грн», - доповів Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики.

В свою чергу Вікторія Довжик, голова комісії фінансів та планування бюджету ЛМР, відзначила важливість прийняття бюджету міста та озвучила правки, які пропонує профільна комісія.

«Це дуже добра тенденція, що вже другий рік поспіль ми розглядаємо бюджет на наступний рік у листопаді. Це дозволить повноцінно розпочати процес сформування наших видатків на 2018 рік у бюджеті розвитку, затвердити титульні списки і розпочати ці процедури, які нас очікують в новому році.

Бюджет ми розглянули на профільній комісії. Маємо 4 правки. Перша правка – це скерувати додатково кошти на соціальну допомогу населенню на придбання пільгових медикаментів у сумі 10 млн. 470 тис. грн.

Друга правка – збільшити видатки у сумі 100 тис. грн на фінансування Програми регулювання чисельності безпритульних тваринами, за рахунок зменшення видатків на ЛКП «Лев».

Третя правка – збільшити видатки на фінансування підтримки розвитку малого і середнього підприємництва у сумі 3 млн. грн.

Четверта - передбачити видатки у сумі 1 млн. грн. на проведення аудиторських перевірок наших комунальних підприємств», - озвучила Вікторія Довжик.

Також вона запропонувала доповнити ухвалу «Про міський бюджет Львова на 2018 рік» пунктом, який передбачає проводити фінансування видатків (по статті субвенція) обласному бюджету за надані послуги з вивезення ТПВ після отримання Львівською міською радою відомостей про використання субвенцій.

Запропоновані правки були підтримані депутатами Львівської міської ради.

Нагадаємо, відповідно до Бюджетного кодексу України міська рада ухвалила:

Визначити на 2018 рік:

- доходи міського бюджету м. Львова у сумі 6817828,5 тис. грн., у тому числі доходи загального фонду міського бюджету м. Львова 6496256,0 тис. грн., доходи спеціального фонду бюджету 321572,5 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 190000,0 тис. грн.

- видатки міського бюджету м. Львова у сумі 6807678,5 тис. грн., у тому числі видатки загального фонду міського бюджету м. Львова 5445106,0 тис. грн., видатки спеціального фонду бюджету 1362572,5 тис. грн.;

- повернення кредитів до спеціального фонду міського бюджету м. Львова у сумі 25877,06 тис. грн. 

- надання кредитів з міського бюджету м. Львова у сумі 34827,06 тис. грн., у тому числі надання кредитів із загального фонду бюджету 8950,0 тис. грн. 

 - профіцит загального фонду міського бюджету м. Львова у сумі 1042200,0 тис. грн. 

- дефіцит спеціального фонду міського бюджету м. Львова у сумі 1041000,0 тис. грн. 

Затвердили бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету м. Львова на 2018 рік

Визначили оборотний залишок бюджетних коштів міського бюджету м. Львова у сумі 10000,0 тис. грн.

Затвердили на 2018 рік міжбюджетні трансферти .

Затвердили на 2018 рік перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку.

Затвердили на 2018 рік резервний фонд міського бюджету м. Львова у сумі 40000,0 тис. грн.

Затвердили перелік захищених видатків загального фонду міського бюджету м. Львова на 2018 рік за їх економічною структурою:

- оплата праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

- обслуговування боргу міського бюджету м. Львова у частині виплати відсотків за зобов’язаннями та оплати послуг по них;

- поточні трансферти населенню;

- поточні трансферти місцевим бюджетам.

Затвердили у складі видатків міського бюджету м. Львова кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм

Визначили станом на 31.12.2018 граничний розмір місцевого боргу міського бюджету м. Львова у сумі 2000,0 тис. грн. та граничний обсяг гарантованого містом боргу в сумі 2260000,0 тис. грн.

Встановили, що у 2018 році можуть надаватись місцеві гарантії в обсязі 450000,0 тис. грн.

Відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України надали право департаменту фінансової політики та управлінню фінансів департаменту фінансової політики отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевих бюджетів, у фінансових установах на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, у виняткових випадках за рішенням Кабінету Міністрів України - у межах поточного бюджетного періоду.

При наявності тимчасово вільних коштів на рахунках міського бюджету м. Львова надали право департаменту фінансової політики та управлінню фінансів департаменту фінансової політики проводити розміщення у 2018 році тимчасово вільних коштів міського бюджету м. Львова на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків з рахунків міського бюджету, відкритих в органах Державної казначейської служби України та з рахунку бюджету розвитку міського бюджету, відкритому в установі банку державного сектору.

Зобов’язали головних розпорядників коштів міського бюджету м. Львова забезпечити в першочерговому порядку потребу у коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживають бюджетні установи.

Встановили, що джерелами формування власних надходжень бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів міського бюджету м. Львова, у тому числі виконавчих органів міської ради, є надходження, визначені відповідно до Бюджетного кодексу України, і надходження за надання послуг із забезпечення громадського порядку. Одержані кошти спрямувати на видатки споживання, у тому числі на утримання персоналу, та видатки розвитку.

Також зобов’язали виконавчий комітет подати до 01.03.2018 у встановленому порядку міській раді на затвердження:

- переліки об’єктів, фінансування яких буде здійснено за рахунок нерозподілених видатків та залишку коштів спеціального фонду міського бюджету м. Львова на 01.01.2018.

- проекти місцевих програм відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України.

Надали право виконавчому комітету Львівської міської ради здійснювати перерозподіл видатків, що веде до збільшення затверджених бюджетних призначень головних розпорядників коштів міського бюджету м. Львова у межах загального та спеціального фондів, окрім власних надходжень бюджетних установ, на загальну суму до 500,0 тис. грн. за погодженням з постійною комісією фінансів та планування бюджету.

Також доручили департаменту фінансової політики ЛМР врахувати внесення Міністерством фінансів України змін та доповнень до бюджетної класифікації у частині присвоєння окремим трансфертам, доходам і видаткам найменувань та кодів класифікації під час складання і виконання розпису міського бюджету м. Львова на 2018 рік.

Львів міськийбюджет бюджет2018
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Редакція 032.ua отримала звернення про те, що водій комунального автобуса №20 у Львові по-хамськи себе поводив з пасажирами. Аби перевірити інформацію, наш кореспондент поспілкувався з очевидицею події. Як розповіла у коментарі для 032.ua львів’янка Ольга Кузьма, вона їхала 13 серпня у автобусі №20 (номерні знаки ВС 1844 АА), що курсував з Левандівки до вулиці Польової та була шокована поведінкою водія транспортного засобу. Жінка зазначила, що водій не хот...
Кримінал
Нещодавно Самбірський міськрайонний суд визнав винним у скоєнні злочинів 25-річного мешканця Самбора, який вчинив дебош у місті восени минулого року. Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, зловмиснику висунули обвинувачення за хуліганство (ч.3 ст. 296 ККУ) та умисне заподіяння правоохоронцеві легких тілесних ушкоджень, у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків (ч.2 ст. 345 ККУ), - передає 032.ua. Нагадаємо, подія стал...
Пригоди
У вівторок, 14-го липня, невідомі зі зброї обстріляли припаркований на вулиці Сковороди,5, автомобіль "Volkswagen New Beetle" Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав координатор спільноти "Варта-1" та співробітник поліції Ігор Зінкевич. Зазначається, що мешканці  прилеглих будинків вночі чули звуки, схожі на постріли. А вранці власник виявив пошкоджені вікна на своїй автівці. У відділі комунікацій ГУ Нацполіції у Львівській області ко...
Культура
15 серпня о 14:00, у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) широкому загалу представлять книгу про дитинство Андрія Кузьменка “Скрябіна”, написану у співавторстві з мамою музиканта. Після презентації книги охочі матимуть змогу послухати Ольгу Михайлівну Кузьменко (маму фронтмена гурту “Скрябін”) та її двох рідних сестер - Віру Максименко та Надію Качмар. Зазначимо, що книга “Колискова для Андрійка” - це спогади мами Андрія Кузьменка про найдорожч...
Суспільство
Сьогодні, 14-го серпня, "Львівавтодор" знову оголосив тендер на капітальний ремонт площі Двірцевої. Відповідна інформація опублікована на порталі публічних закупівель "Prozorro, інформує сайт 032.ua. На ремонт площі перед головним залізничним вокзалом, як і раніше, передбачили 167 млн 588 тисяч гривень.  Планується, що роботи із реконструкції триватимуть до 31 травня 2020. Зазначимо, що це вже друга спроба провести тендер щодо реконструкції площі Двірцевої...
Спецпроект 032.ua
Не хочеш труситись в жахливій маршрутці? Набридло чекати на автобус узимку? Мерщій із кишені смартфон діставай І декілька цифр всього набирай За кілька хвилин приїде таксі Додому з комфортом дістанешся ти. Таксі 3933 Кращою службою таксі у Львові є «Таксі 3933». Будь-то поїздка по місту чи за місто, з нами Ви доберетесь до потрібної адреси швидко та з комфортом. Наша компанія має ряд переваг перед іншими службами: - легко та зручно зробити замовлення: на к...
Пригоди
Сьогодні, 14-го серпня, в селі Суходоли, що в Бродівському районі Львівщини, зіткнулися дві вантажівки, які перевозили будівельні матеріали та тканини. Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Львівській області. За попередніми даними, ДТП сталася через те, що водій однієї з вантажівок виїхав на смугу зустрічного руху. Внаслідок зіткнення транспортних засобів смертельні травми отримав водій одного з автомобілів, особа якого наразі встановлюєтьс...
Суспільство
Головний юститор Львівщини Тарас Грень назвав найпоширеніші та рідковживані імена новонароджених у першому півріччі 2018 року. Сайт 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися нижче з такими іменами для хлопчиків та дівчаток у Львівській області. (Фото ілюстративне, з відкритих джерел) Так, найпоширеніші імена цьогоріч серед хлопчиків - Матвій, Максим, Артем, Олександр, Давид, Владислав, Данило, Марко, Роман, Богдан. Серед дівчаток популярністю користуються...
Суспільство
13 серпня представники Львівської міської Ради організації ветеранів України, Правозахисної групи ГО ВО “Успішна Варта”, ГО ЦСА “Солідарність” звернулися з листом до мера Львова Андрія Садового про те, аби захистити і зберегти Монумент Слави “Переможцям над нацизмом”. Відповідного листа опублікувала в мережі координатор правозахисної групи ВО ГО “Успішна варта” у Львівській області - Галина Чайка, передає 032.ua. “Вже вкотре звертаємось до мера Львова Андр...