17:11, 6 листопада 2017 р.
Нічна «облава» у проїзді Крива Липа: коротко про головне
Днями львів’ян шокувала звістка про те, що військовослужбовці перекрили одну з центральних вулиць Львова та почали вручати повістки.
Сайт 032.ua вирішив розібратися у ситуації та впорядкувати наявну інформацію. По ходу дій ми дізналися, що таким чином вручають повістки у Львові уже не вперше.
Що сталося?
У ніч з 3 на 4 листопада, у центрі Львова, у проїзді Крива Липа ловили ухильників від осіннього призиву та вручали їм повістки. Першою про це повідомила Софія Галан на Фейсбук-сторінці спільноти «Варта-1». З її слів, у хлопців призовного віку перевіряли документи. Згодом цю подію охрестили «облавою».
У військовому комісаріаті зазначають, що ніякої облави не було, а був звичайний військовий призив, до того ж незапланований.
Як розповів на брифінгу 6 листопада Львівський обласний військовий комісар, підполковник Олександр Тіщенко, того дня вручили 12 повісток ухильникам від армії, інформація про яких була в базі даних. Інших громадян відпускали, їх не опитували.
«По Кривій Липі — це роздули в тих рамках, щоб спаплюжити Збройні Сили. Ніяких облав там не було», - наголосив військовий комісар.
Події відбувалися у самому проїзді, надворі, упродовж 40 хвилин, орієнтовно з 22 до 23 години. У приміщення ресторанів чи клубів військові не заходили.
Хто це організував?
На місці події працювало троє жінок-поліцейських, чотири жінки-військослужбовці та представник військового комісаріату. Відповідно до п. 3 ст. 38 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», за розшук і доставку призовників відповідає поліція. Повістку ж виписують представники військкомату.
Зі слів військового комісара Олександра Тіщенка, поліція, яка працювала на місці події, виявила громадянина України, який ухилявся від призиву, та повідомила про це військового комісара, представники якого прибули на Криву Липу та виписали повістки.
Чому це відбулося?
За даними Олександра Тіщенка, поліція проводить по Львівській області операцію з визначення нелегальних мігрантів в Україні. У рамках проведення такого заходу і виявили порушників.
Чи це законно?
Існує Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», згідно з яким, після указу Президента про призов громадян на строкову військову службу, громадяни України, яким виповнилось від 18 до 27 років, зобов’язані по повістці з’явитись у військовий комісаріат. У разі, якщо повістку не отримано, все одно слід прийти у військкомат на медичну комісію, представити туди необхідні довідки, документи, інформацію про зміни у своєму житті (одруження, розлучення, народження дитини тощо).
«Після початку призиву, у 10-денний термін громадяни, віком від 18 до 27 років, зобов’язані прийти у військкомат без повістки. Якщо громадянин не з’явився, він уже скоїв адміністративне правопорушення», - підкреслив Олександр Тіщенко.
Як додав Львівський обласний військовий комісар, наразі немає напрацьованого досконалого механізму призиву. А Збройні Сили України тримаються, в основному, на добровольцях. Відтак, поліція та військкомати вдаються до радикальних, але законних дій: наприклад, коли патрульні зупиняють порушника ПДР та перевіряють документи, заодно сканується інформація, чи ухиляється він від армії (відповідні списки в поліцію подає військкомат). У позитивному випадку, на місце події викликають представників військового комісаріату, які вручають запрошення громадянину України.
Про осінній призив 2017
У Львівській області є великий призивний ресурс, з якого армії необхідно 700 чоловік. Тож не кожен піде служити. Втім, за даними Олександра Тіщенка, 15 тисяч осіб по Львівщині все ж ухиляються від призиву: близько половини - мешканці Львова.
Осінній призив завершиться 28 листопада. При цьому, немає прописаних обмежень щодо вручення повісток: це може статися не лише по місцю проживання чи праці, а й у громадських місцях.
Слід зазначити, вручення повісток, як на Кривій Липі, відбуваються не вперше. Раніше аналогічні події пройшли на «Шуварі» (призвали та відправили у війська трьох осіб) та у мережі закладів «Локаль» (тут ще триває робота).
«Попали, мабуть, в Кривій Липі, не на того, на кого треба, ось і почався ажіотаж», - зауважив військовий комісар.
Розшук і доставка призовників відбувається щоденно. Лише по Львову працює 8 екіпажів. Зі слів Олександра Тіщенка, таку діяльність підтримує очільник Львівської ОДА Олег Синютка.
Як повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації, Олег Синютка засуджує ухильників від призиву та вважає, що суспільство не повинне толерувати таких осіб.
«Це повинно стати предметом публічної дискусії. Чи потрібна суспільству армія, яка його захищає, чи можливо нам потрібні молоді люди, які порушують закон, уникають виконання свого обов’язку. Суспільство повинне визначитись: у першому випадку матимемо незалежну державу із сильною армією, у другому – прийде окупант і буде нами керувати. Тому я закликаю всіх не залишатися осторонь», - сказав Олег Синютка та зазначив, що військові не радилися із ЛОДА щодо перевірки документів молоді призовного віку.
Результати подій на Кривій Липі
Олександр Тіщенко запевнив, що з понеділка відбулось пожвавлення у комісаріатах: люди почали самі приходити, аби їх не викликали таким чином, як на Кривій Липі. Найбільше приходить тих, хто має відстрочку.
Нагадаємо, Львівська область виконала цьогорічний осінній призив на 60%.
Читайте також:
Розвивайся: ТОП-10 цікавих можливостей цього тижня у Львові.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
18:01
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі