Львів почав заробляти більше від оренди літніх майданчиків і МАФів

У порівнянні з минулим роком, нині до бюджету міста надходить значно більше коштів від розміщення відкритих літніх майданчиків та МАФів.

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

Як розповіла керівник управління комунальної власності Львівської міськради Інна Свистун, від початку 2017 року (січень — липень) за оренду МАФів та літніх майданчиків, місту надійшло понад 6 мільйонів гривень, що перевищує виплати за аналогічний період минулого року.

Львів почав заробляти більше від оренди літніх майданчиків і МАФів, фото-1

До 2016 року середня вартість 1 м ² за оренду відкритих літніх майда нчиків та малих архітектурних форм у Львові становила близько 11 грн., а цьогоріч — 51 грн.

Усього по Львову діє 435 договорів оренди по літніх майданчиках, основна маса яких розташована у центральному — Галицькому районі міста (255).

Якщо порівнювати прибуток від оренди самих майданчиків, то за перші сім місяців 2017 року місто заробило на 4 мільйони більше, ніж за весь минулий рік (5, 7 млн грн і 1,7 млн грн, відповідно).

Львів почав заробляти більше від оренди літніх майданчиків і МАФів, фото-2

Таке зростання надходжень пояснюється тим, що у 2016 році прийняли ухвалу, розроблену в управлінні комунальної власності, де запропонували збільшити орендну плату для підприємців при розміщенні МАФів і майданчиків: у центрі (1-ша зона) з 14, 29 грн за 1 м ² до 72 грн, у 2-ій зоні — з 9, 53 грн до 45,43 грн і у 3-ій зоні — з 7,94 до 36,35 грн.

Від МАФів у 2016 році міський бюджет отримав 1,2 мільйона гривень, а за сім місяців 2017 року — 3 68 тисяч гривень. Це пов’язано із тим, що у Льв о в і нещодавно прийня ли ухвалу щодо розміщення МАФів, відповідно до якої мають встановити 1660 малих архітектурних форм, з яких уклали лише 127 договорів.

Львів почав заробляти більше від оренди літніх майданчиків і МАФів, фото-3

Відповідно до попередньої ухвали, договори діяли до кінця грудня 2016 року. На сьогодні суб’єкти господарювання здійснюють підготовку документів для подачі в управління архітектури департаменту містобудування, і потім — в управління комунальної власності на укладення договору оренди.

«Якщо би всі МАФи, які передбачені ухвалою, уклали договори, бюджет щомісячно мав би отримувати 2,8 мільйонів гривень», - каже Інна Свистун.

Разом із тим, не має значення, коли підприємці звернулися в управління для укладення договорів - орендна плата нараховується за весь період від початку року, оскільки МАФів ніхто не демонтовує і вони продовжують працювати й надавати послуги.

«Прийнята ухвала дала можливість врегулювати питання орендної плати, оскільки надала більш адекватну ціну за метр квадратний. Це добре для бюджету і для громади міста, оскільки отримані кошти можуть бути потрачені на потрібні об’єкти — садки, школи, дороги та інше», - вважає керівник управління комунальної власності.

За словами Інни Свистун, цьогоріч підприємці більш відповідально ставляться до сплати оренди, що може бути пов’язано з суттєвими штрафами у десятикратному розмірі, які були великими навіть при розцінках у 14 гривень за метр квадратний. Зазвичай орендатори сплачують усі борги, а ось зі злісними боржниками місто розбирається у судовому порядку.

Читайте також: Інна Свистун розповіла про обшуки у ЛМР та в себе вдома.

Львів новини ЛМР МАФ літній_майданчик бюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі