Голова Личаківського району про будівництво сміттєпереробного заводу, ремонт доріг та скандальне будівництво (ФОТО)

Сайт 032.ua розпочинає серію інтерв’ю із керівниками районів нашого міста. Першим, з ким ми поспілкувалися, став голова Личаківського району Іван Лозинький. Він розповів нам, що думає про будівництво сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2, ремонт доріг та про скандальне будівництво.

Досьє: Іванові Лозинському 62 роки. З 2011 року очолює Личаківську районну адміністрацію, а до цього працював на аналогічних посадах у Сихівському та Галицькому районах Львова. Працює в постійній комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища міськради Львова.

Одружений, виховує двох доньок.

Ви вже шість років працюєте головою Личаківського району. Розкажіть, що тут змінилося з 2011 року?

Всі ті зміни, які відбулися в нашому районі, напряму пов’язані з фінансуванням. За останні три-чотири роки ми отримали досить серйозну фінансову підтримку з бюджету розвитку. Якщо говорити конкретніше про наші досягнення, то ми особливу увагу звернули не тільки на дорожнє покриття, а й на пішохідну зону. І за ці 3 роки ми приблизно зробили 94-95 тисяч метрів капітального ремонту пішохідних, внутрішньо квартальних доріжок і магістральних доріг. Це не враховуючи того, що додаткові кошти були отримані з міського бюджету на великі вулиці, такі як Богданівська. Частина робіт була виконана до Євро-2012, а другу частину ми завершимо цього року. Ще є вулиця Мечникова, дуже багато було роботи, там в аварійному стані перебували колії. Крім того, цього року закінчимо ремонтувати вулицю Личаківську. Якщо брати все разом, наш район за останні роки отримав приблизно 200 мільйонів гривень в частині ремонту доріг та тротуарів. Ми набагато збільшили кількість озеленення, думаю, мешканці самі це бачать. Якщо брати по-житловому секторі, то тут місто профінансувало близько 80 мільйонів гривень. Це в основному ремонтувалися дахи будинків. На сьогодні, в нас немає критично аварійних дахів. Можна говорити, що ситуація в останні роки стала значно кращою. Район сьогодні досить активно розвивається.

З 2007 по 2011 рік ви очолювали Сихівську районну адміністрацію. Де було найважче працювати – в Сихівському районі чи в Личаківському?

Ще до того, як очолити Сихівський район, я очолював районну адміністрацію в Галицькому районі.  Найскладніша робота була саме там. Населення Галицького району складало 186 тисяч і потік людей постійно збільшувався за рахунок туристів, студентів. Плюс, криміногенна обстановка негативна: постійні кишенькові злочини, пограбування квартир. І все це відбувалося просто на очах. Потроху ситуацію вдалося владнати, але той досвід я запам’ятав на все життя.

Які проблеми в Личаківському районі так і не вдалося вирішити?

Основна наша проблема – центральна частина, яка входить в історичний ареал. Там є каналізаційний колектор, який проходить під житловими будинками. Немає ніяких креслень куди він веде. Колектор старий, має багато керамічних вставок. З таким об’єктом дуже важко працювати. Є ще питання  з дворами, які треба доопрацьовувати, особливо закритого типу. Туди не часто потрапляє сонце, тому поширюється вологість, яка шкодить будинкам та іншим об'єктам.

Ще необхідно завершити ремонт магістральної вулиці -  Пасічної, особливо ту частину, яка веде до вулиці Зеленої. Вирішуємо також проблему із каналізуванням, адже колись близько  12% наших вулиць були без каналізації. Ми активно працюємо над цим. Вже провели каналізування на вулицях Старознесенській, Новознесенській, Туркменській, на вулиці Корейській зараз робимо. Тому це питання постійно стоїть на порядку денному, але воно досі залишається відкритим. Хоча відчутно, що сморід, на який останнім роками скаржились львів'яни – зник. Окремі випадки є, але все залежить від погоди.

Ще треба завершити ремонт вулиці Богдана Хмельницького, яле я в цьому питанні дуже розумію міського голову. Тут краще виділити гроші на вулицю Замарстинівську, яка просто в жахливому стані. Якби не наша сміттєва проблема, ми би виконали ще більше, а так відбулося скорочення фінансування в комуналку, в дитячі садочки, школи, аби вирішити цю кризу зі сміттям.

Львів’яни  цікавляться, коли нарешті відремонтують каналізацію на вулиці Таджицькій?

Ми поставили два нові дощоприймачі не перетині вулиць Таджицька – Пасічна. На жаль, коли була остання злива, вони не спрацювали чомусь. Наразі ми працюємо над вирішенням цієї проблеми, я думаю, що з наступного тижня ми це питання вирішимо. Але в цілому, вулицю ми вже довели до ладу.

Іван Степанович, розкажіть, як  часто Ви спілкуєтеся з мешканцями району?

Кожного другого тижня відбувається прийом мешканців Личаківсього району. На цей прийом записується 10-13 осіб. Люди мають різні питання. Крім цього, кожну першу середу місяця о 17:00, проводимо загальні сбори з ОСББ, ЖБК, ЖК. Працюємо з їхніми головами, вирішуємо різноманітні питання. Кожного вівторка ми спілкуємося із нашими підприємствами, підрядними організаціями.  Мешканці теж мають якісь проблеми, або пропозиції щодо ремонтів. Кожен наш робочий день розписаний конкретно на кожну вулицю.

З минулого року на території вашого району триває ремонт аварійного будинку на вулиці Личаківській, 97. Скільки загалом є таких аварійних будинків в районі?

В Личаківському районі, фактично, є 10 таких будинків. Слава Богу, що цього року ці роботи почав виконувати Департамент ЖКГ, він є замовником робіт і розпорядником коштів. Минулого року ми майже закінчили ремонт будинків на вулиці Вузькій, а ще почали капітальний ремонт будинку на вулиці Личаківській,97, цього року ми завершимо роботи. Ще у 2017 році закінчимо ремонтувати будинки на вулиці Мучній. Наскільки я знаю, в черзі на ремонт ще будинок на вулиці Личаківській,60. Загалом, цього року ми ремонтуємо п’ять аварійних будинків із десяти.

Щодо будинку на вулиці Личаківській, 97, то роботи тривають задовго тому, що триває перемуровка фронтонів, укріплення фундаментів, з підвалу прибирали сирість, ремонтували каналізації, перекрили повністю покрівлю. Міський голова спочатку хотів, аби цей будинок ремонтував інвестор, але мінімум п’ять організацій порахували, що комерційно це невигідно. Тому місто свої кошти вклало. По кошторису там заплановано більше 2 мільйонів гривень. У 2016 році ми використали 600 тисяч гривень, а 2017 — 400 тисяч гривень. Цього року цей будинок ми здамо в експлуатацію.

Рятуємо житловий фонд, бо не маємо іншого виходу. Рахуйте, що більше 30 тисяч населення, а черга щодо виділення житла, практично не просувається. Не будуються квартири на продаж. Жодна квартира не звільнилась, бо всі приватизовані. В першу чергу виділяємо квартири нашим захисникам, учасникам АТО, потім багатодітним сім’ям. Дуже складно все, черги не просуваються і напевно вже не буде вона діяти.

А скільки коштів передбачено на розвиток району цього року і що планують зробити?

В основному, кошти розподілені так: 25 мільйонів ми маємо на тротуари та міжквартальні дороги і близько 15,5 мільйонів на житлове господарство — це поточний ремонт, капітальний ремонт покрівлі, каналізаційних, інженерних мереж. Станом на сьогодні, половину із виділених коштів ми вже освоїли. Далі роботи продовжуємо, робота довзоляє, фінансування є. Головне, щоби була якість робіт.

У Львові досить активно триває ремонтна кампанія. Які дороги у Личаківському районі потребують нагального ремонту?

Наразі ми виконуємо дуже великий об’єм робіт з каналізування вулиці Тракт Глинянської. Після цього ми замостимо і приведемо її в порядок. Також триває капітальний ремонт на вулиці Корецькій, в районі Новознесення, починаємо ремонт вулиці Туркменської. Працюємо в дворі на вулиці Тракт Глинянській, 140 та 153а.

Відбувся тендер на ремонт вулиці Голубця, яку повністю каналізували минулого року. Це велика вулиця, ми зробимо кільце, аби з вулиці Голубця можна було проїхати на вул.Дріжджову і виїхати поруч із дріжджзаводом.

Планували цього року відремонтувати вулию Пасічну та вулицю Богдана Хмельницького на ділянці від вул.Опришківської до вулиці кільця. На жаль, цього року, напевно, нам не вдасться виконати задумане. 

Як Ви ставитесь до можливого будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій?

Це питання ми вже обговорювали, адже сміттєва криза зачепила всіх. Звичайно, що мешканці району спочатку несхвально до цього поставилися. Були різні думки. Є одна ціль — аби це дійсно був завод, а не звалище. Якщо це об’єкт по глибинній переробці сміття, якщо будуть якісь пільги прилеглим територіям, від цього ніхто не відмовиться. Є приклад Кракова, де в центральній частині міста функціонує такий завод. Обов’язково треба пільги для мешканців прилеглих територій, де буде працювати завод, аби тільки там не облаштували сміттєзвалище.

Щодо моєї позиції, то я особисто підтримую ідею збудвати сміттєпереробний завод на території ТЕЦ-2. Думаю, що мешканці також не будуть проти.

Іване Степановичу, у червні цього року Личаківський районний суд виніс рішення демонтувати семиповерховий будинк, який будували на вулиці Личаківській, 259. Розкажіть, яка наразі ситуація з новобудовою?

Справа в тому, що коли суд виносив рішення щодо цього питання, цим питанням займався юридичний департамент ЛМР. В останній момент будинок був перепроданий на іншу компанію, як так вийшло я не знаю.  Наскільки мені відомо,  тепер необхідно цю судову процедуру пройти знову. Там все починається фактично, з нуля.

Читайте також на нашому сайті:

Маркіян Лопачак про конфлікт Свободи із міським головою і про критичну ситуаціюіз сміттям.

ІринаОршак— про депутатство у ЛМР, екологічні проблеми Львова та життя на Рясному.

Іван_Лозинський 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
24 січня у Львові та світі розпочинають святкувати Китайський Новий Рік, який завжди відбувається трохи пізніше за європейський і може відзначатися у період з 21 січня по 21 лютого (у різні роки по-різному). Часто визначення дати святкувань залежить від Свята весни та руху Місяця, після того як настане другий “молодик” після грудневого сонцестояння. У Азії Новий рік відзначають упродовж 15 днів. У 2020 році китайці зустрічають Білого Сталевого Щура, і для...
Кримінал
У вівторок, 21 січня, на Львівщині поліцейські викрили чоловіка, який передавав наркотичні засоби в установу виконання покарань.  Як встановили правоохоронці, 37-річний львів’янин постачав наркотичні засоби знайомій, яка перебувала в одній із львівських в'язниць. Про це повідомили у пресслужбі поліції Львівщини.  Поліцейській затримали його під час передачі та вилучили наркотичний засіб «метадон», чоловік намагався частину його передати жінці у баночці з м...
Культура
З 24 по 26 січня у Львові святкуватимуть Китайський Новий рік. Львів’яни та гості міста зможуть відвідати низку подій з цієї нагоди. На фестивалі також представлять 15 розмальованих митцями панд. Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, після святкувань панд поставлять у популярних місцях Львова, які відвідують багато туристів.  Зазначимо, з нагоди свята відбудеться низка подій: вогняні та світлові шоу, концерти, хода «живих» драконів, майстер-к...
Суспільство
Упродовж лютого - березня 2020 року в Україні проведуть серію безкоштовних тренінгів "Поліція в законі: межі повноважень та громадський контроль", долучитися до яких можуть усі охочі. У Львові подія відбудеться 15 лютого з 10:00 до 16:00 з перервами у приміщенні Львівського обласного молодіжного центру, що на вулиці Винниченка, 12. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, організовує подію група громадського спостереження "Озон", аби українці при зустрічі...
Суспільство
Погода у Львові на вихідних, 25 - 26 січня, буде переважно похмурою. Максимальна температура повітря, яку прогнозують синоптики +4°. Опадів на вихідних не очікують.  Натомість, сніг, який випав 22 січня, у Львові протримається на поверхні землі до цих вихідних. Температура повітря 25 - 26 січня різко не зміниться, вночі очікується невеликий мороз, вдень буде плюсова температура повітря. Про це зазначила у коментарі кореспонденці 032.ua тимчасово виконуюча...
Суспільство
Сьогодні, 23 січня, у соціальній мережі Facebook опублікували фото автомобілів у Львові, водії яких порушують правила дорожнього руху - паркуються на велодоріжках. Світлини з'явилися на сторінці громадської організації "Зручне місто", з них видно, як водії  залишають припарковані транспортні засоби на велодоріжках, а також, як виглядає їх стан взимку.  Як зазначив у коментарі кореспондентці 032.ua громадський активіст Юрій Тер-Арутюнян, на його думку, стан...
Екологія
Понад 30 видів екзотичних рослин вирощує у своєму вегетарії львів'янин Андрій Труш разом з дружиною. Кілька років назад вони захопились ідеєю вирощувати взимку екзотичні фрукти в себе "на подвір'ї": банани, ананаси, лимони, ківі і навіть кава. Вегетарій - це, можна сказати, удосконалена теплиця. Її ще називають теплицею Іванова, на честь винахідника. Вегетарій влаштовано таким чином, що він куди краще за теплицю акумулює й зберігає тепло, що дозволяє навіт...
Суспільство
50 депутатів під час засідання сесії Львівської міської ради проголосували за створення нового комунального підприємства "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Рідні". Вона матиме два відділення, пише пресслужба Львівської міської ради. Денне відділення ЛКП стосуватиметься сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Ще одне відділення, відділення термінового влаштування, для дітей від 0 до 18 років, яке буде працювати в цілодобовому режимі. М...
Кримінал
Прокурори підписали підозри злочинній групі з трьох уродженців Старого Самбора, які вимагали у свого знайомого і його сім'ї 50 тисяч доларів. Зловмисники були знайомі зі своїми жертвами, тому знали, що у них є сума такого розміру. Спершу вони вимагали 30 тисяч доларів в одного потерпіло, завдаючи тілесних пошкоджень йому та його рідним. Після успішного схилення, отримавши гроші, поїхали до його брата - і вже в нього вимагали 20 тисяч доларів, розповіла реч...