«Монумент Слави не підлягає обов’язковому демонтажу», - експерти

«Монумент Слави не підлягає обов’язковому демонтажу», - експерти

6 липня у Львові зібралися відповідальні особи, які займаються вирішенням питання демонтажу Монументу Слави по вул. Стрийській.

За інформацією ЛМР, було отримано думки фахівців з Українського інституту національної пам’яті (УІНП), УКУ, Академії мистецтв, ЛНУ ім. І. Франка, НУ «Львівська політехніка» щодо доцільності цієї пам’ятки у Львові.

Відтак, УІНП зазначив, що Монумент Слави увічнює вигнання нацистів з України, тож не підпадає під дію Закону про декомунізацію, а його знесення не є обов’язковим.

Представники Академії мистецтв зазначили, що питання слід обговорити за участі фахівців та висловили пропозицію зберегти об’єкт як пам’ятку про історію радянського тоталітаризму в Україні.

Окрім цього,було встановлено, що частина об’єкту знаходиться в аварійному стані, тож Галицькій РА доручили підготовку проведення протиаварійних робіт.

Згодом підготують і «дорожні карти» щодо можливої ціни на демонтаж Монументу; щодо музеєфікації пам’ятки та щодо можливого використання території, де зараз стоїть пам’ятка.

Розгляд рішень у цьому питанні обіцяють зробити максимально публічним.

Нагадаємо, головний архітектор Львова заявив про свою байдужість до естетики Монументу Слави.

Львів МонументСлави пам’ятки декомунізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі