Скандальне будівництво: чи з'явиться у Львові перший в Україні індустріальний парк? - 032.ua

Скандальне будівництво: чи з'явиться у Львові перший в Україні індустріальний парк?

У 2015 році міська рада Львова за 52,5 мільйонів гривень продала земельну 25 гектарів земельної ділянки в межах мікрорайону Рясне-2 голландській компанії CTP. Інвестори хотіли збудувати тут перший в Україні індустріальний парк, створивши 3 000 нових робочих місць для львів’ян.


Та з того часу навколо цього будівництва, яке ще навіть не почалося, не вщухають скандали. Сайт 032.ua вирішив дізнатися, яка наразі ситуація із будівництвом першого у Львові та в Україні індустріального парку.

Як все починалося

У червні 2015 року голландська компанія «СіТіПарк Львів» перемагає в рамках конкурсу на будівництво індустріального парку у Львові. Компанія «Сі-Ті-Пі» є четвертим за розміром європейським оператором, який володіє понад двома сотнями об’єктів індустріальної нерухомості класу “А” в Європі. “СТР” має базу контактів, яка охоплює понад 400 великих підприємств, які можуть залучити до індустріального парку у Львові. Серед них: Bosch, Siemens, LEGO та інші.

Конкурс був цікавим тим, що заявку на участь подала лиша голландська фірма, однак в мерії Львова впевнено заявили, що ніяких порушень в рамках конкурсу не відбулося. А 17-го грудня того ж року, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати дозволили продати ділянку голландцям за 52,5 мільйонів гривень. Масштабне будівництво на викупленій ділянці мало розпочатися у 2016 році.

Тоді у міськраді навіть підготували візуалізацію, як виглядатиме індустріальний парк. Ось вона:

Перші скандали.

Вже в жовтні 2015 року, обурені мешканці Рясне-Руського влаштували пікет під стінами міської ради. Люди принесли з собою відра, наповнені землею, кілька плакатів із надписами: "Заберіть хімічні відходи, віддайте наші землі", "Садовий! Віддайте наші землі". Міській раді був висунутий ультиматум: якщо за 10 днів влада не відмовиться від намірів будувати індустріальний парк, люди звернуться в прокуратуру через незаконний, на їхню думку, продаж землі.

В березні наступного року, селяни вдалися до нових акцій протесту. Люди заблокували рух техніки, яка мала заїхати на територію майбутнього будівництва, підпалили шини та встановили блок-пост на дорозі. Пікетувальники запевняли, що не віддадуть свої городи просто так, і обіцяли влаштовувати подібні акції протесту мало не щодня. До того часу місто вже підвело до ділянки всі інженерні комунікації. Лишалося лише розпочати будівельні роботи.

Натомість, в міській раді запевняли, що прекрасно розуміють людей, однак 25 га землі, на якій раніше селяни обробляли свої городи належить місту, тому продаж відбувся цілком законно.

Інвестор абсолютно законно викупив цю земельну ділянку, а місто, у свою чергу, підвело до ділянки усі відповідні інженерні комунікації. Ми розуміємо місцевих мшканців, які на цій ділянці землі роками висаджували свої городи. Але вони це робили без жодних документів. І за стратегією міста важливішим є мати новий, сучасний індустріальний парк, тому думаю, що сучасний завод місту потрібний місту більше", - розповіла в коментарі нашому виданню начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій Львівської міської ради Ольга Сивак.

Протести з боку селян виникали з різною періодичністю, а останній такий протест відбувся у травні цього року. Тоді мешканці села Рясне-Руська знову заблокували дорогу в селі та встановили там блок-пост, аби не пропустити техніку на землі, де Львівська міськрада планує будівництво індустріального парку. Крім того, люди домоглися демонтажу елементів паркану поблизу ділянки, встановленого забудовником.

Прокуратура.

Восени 2016 року справою щодо продажу земельної ділянки для будівництва індустріального парку зацікавилися в самій Гепрокуратурі України. Так, 17-го листопада в міську раду з обшуками завітали правоохоронці. Мова йшла про те, що службові особи Львівської міськради, зловживаючи службовим становищем та всупереч інтересам служби уклали з суб’єктом господарювання договір купівлі-продажу земельної ділянки за ціною 52 млн грн, не зважаючи на те, що нормативно-грошова оцінка даної земельної ділянки складала 140 млн гривень. Міський голова Львова Андрій Садовий, коментуючи тодішні обшуки в мерії зазначив, що держава мала би подякувати Львову за ідеально якісні процедури по пошуку інвестора, який має збудувати індустріальний парк.

Якщо говорити про ситуацію щодо викупу земельної ділянки компанією СіТіПі, то це щось поза здоровим глуздом. Є позиція керівництва держави залучати інвесторів. Львівська міська рада провела ідеально якісно усі процедури по пошуку інвестора, який має збудувати індустріальний парк, наступний етап – експерти сертифіковані зробили оцінку землі, інвестор вклав кошти. За це треба дякувати. А працівники прокуратури мають якісь зауваження. Хай працюють”, - казав Садовий у листопаді 2016 року.

Натомість, Генеральний прокурор України Юрій Луценко мав кардинально іншу думку стосовно обшуків у міській раді Львова.

За інформацією пана Луценка, влада Львова у вересні минулого року надала в оренду земельну ділянку площею у 23 га.

"Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки складала 140 мільйонів грн. Та вже у грудні того ж року землю за особистим підписом голови міськради продали за ціною 52 мільйони гривень, що на 88 мільйонів гривень менше її оцінки", - пояснює Луценко.

На думку прокурора, законно зменшити вартість земельної ділянки могли лише депутати міськради, а не особисто мер Львова Андрій Садовий.

"Бо саме міськрада, а не Садовий, може змінити своє ж рішення від 25 грудня 2014 року про базову середню ціну метра квадратного землі у місті величиною 423 гривень", - зауважив прокурор.

4-го липня 2017 року мера Львова Андрія Садового викликали на допит у Генпрокуратуру у справі "Держава Україна проти індустріального парку у Львові".

"Історія триває вже близько року і я дивуюсь терпінню інвесторів, які досі не розвернулись і не гримнули дверима. Буду боротись за цей проект. Не маю таких повноважень як вся державна машина, але керуюсь меседжем, який неодноразово озвучував Президент Порошенко на численних економічних форумах: "Україна відкрита для інвестицій"”, - написав Садовий на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Того ж дня мер Львова розповів, що правоохоронці не запитували в нього про ціну, за яку була продана земельна ділянка. Однак, питання, які ставили йому слідчі в процесі допиту “вбивають будь-який інвестиційний клімат в Україні”. Крім того, на думку Садового, держава просто хоче закрити процес можливого будівництва індустріального парку лише через те, що це збираються робити у Львові.


Яка ситуація із індустріальним парком сьогодні

Міська влада продовжує наполягати на тому, що землю продала законно, інвестор готовий будувати індустріальний парк, але будь-якої миті може заморозити проект та піти з українського ринку.

“Останній рік-два інвестор запрошував своїх клієнтів в Україну, вони приїжджали, розглядали нашу локацію, але через те, що ситуація в Україні є несприятливою, більше двох десятків інвесторів сказали, що не розуміють нашу країну, не розуміють економічної ситуації, тому вони їхали. Замість того, щоб підтримати інвестора, ми бачимо, що держава в особі Генеральної Прокуратури не сприяє, а навпаки – вони підняли питання нібито не законного продажу землі. Замість підтримки ми бачимо протилежне і переживаємо, що інвестор просто піде з ринку. І місто не буде мати цього проекту. За 2-3 роки такі індустріальні парки могли розвинутись практично в кожному місті України. Якщо ми втратимо цього інвестора, це буде прикро. Проблема нібито в оцінці, хоча тут є перекручування понять. Є дві оцінки – нормативно-грошова оцінка, яка використовується як індикативна для розрахунку орендної плати. Інвестор сам забажав цю землю купити. Купують землі за експертною оцінкою. Ліцензована організація провела оцінку. Це нормально, ці оцінки не повинні бути однакові. Нас звинувачують ніби у тому, що ми продали за нижчу оцінку, хоча це абсолютно не є порушенням закону. Земля була придбана за експертною оцінкою, яка становила 52 млн грн. Всі рішення ухвалювались сесією Львівської міської ради, такі рішення мер одноособово прийняти не може, це приймають депутати на сесії”, - розповіла напередодні начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій Львівської міської ради Ольга Сивак.

Крім того, чиновниця зазначає, що землі в мікрорайоні Рясне-2 все таки належать місту, а дії Генпрокуратури Сивак називає політичним замовленням.

“У нас є рішення Верховної Ради ще Української радянської республіки 1988 року про те, що місто розширюється і ця земля передається місту. Я так розумію, що коли розвалився радянський союз і почалась незалежна Україна ці процедурні питання не були дооформлені і тому зараз місцева громада посилається на документ ще 80-их років. Хоча у нас є всі документи щодо індустріального парку – у нас навіть є витяг з Міністерства економіки 2014 року, де місце місцезнаходженням вказано місто Львів. Я не можу коментувати дії Генеральної Прокуратури, але ми бачимо тут політичне замовлення. Результатів ніяких, такі справи можуть тягнутись роками, ми лише псуємо свій імідж. У нас було вилучення документів, я особисто була на допитах. Звинувачень ніяких, це просто така тяганина і неприємна ситуація. На мою думку, це нічим не закінчиться, але створення негативного іміджу і псування нам такої важливої справи – це відбувається”, - сказала Сивак.

Тим часом…

Голландці вже почали будувати індустіральний парк в Румунії, замість України.

“Той завод, який вони планували тут, вони зараз почали будувати в Румунії. Не відкидають Львів, але не бажають сьогодні інвестори йти, враховуючи тотальну корупцію, непрозорість, яка є нашій державі, а Львів, який демонструє прозорість, постійно отримує удари”, - зазначив Андрій Іванович сьогодні під час зустрічі із журналістами.

Львів 032ua новини Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Вже в цю неділю, 28 квітня, православні християни святкуватимуть Воскресіння Господнє, або ж Великдень. Традиційно, до свята парафіяни освячуватимуть кошик із продуктами в церкві. Журналіст сайту 032.ua з’ясував, що має входити у великодній кошик і скільки це коштуватиме. Часто люди намагаються освятити все й одразу, тому заповнюють великодній кошик “по вінця”, накладаючи туди не зовсім потрібні атрибути. До прикладу, у пасхальному кошику не можна нести до...
Суспільство
«Інститут просторового розвитку» розробив проект реконструкції Замарстинівського скверу.  Про це повідомляє прес-служба ЛМР.  За словами директора ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олега Шміда, сьогодні проект проходить експертизу, а роботи з оновлення скверу розпочнуть через два місяці. Читайте також: Як Львів святкуватиме День міста 2019, - ПОВНА ПРОГРАМА ЗАХОДІВ "Оскільки зараз триває ремонт вулиці Замарстинівської і зовсім скоро ми побачимо її в оно...
Пригоди
Сьогодні, 24-го квітня, о 11:09 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в квартирі на 9-му поверсі 9-поверхового житлового будинку на вул. Шевченка, 376а у Львові. Про це інформує ГУ ДСНС Львівщини, передає 032.ua.   Читайте також: Як на Львівщині реконструюють міст, довжиною 181 метр, - ВІДЕО Внаслідок пожежі 43-річний власник помешкання отруївся продуктами горіння. Рятувальники винесли потерпілого із квартири на свіже повітря та передали медика...
Суспільство
Цьогоріч Львів відзначатиме День міста у стилі ретро, а святкування триватимуть три дні — з 3 до 5 травня.  Фото: ЛМР Про це повідомляє 032.ua з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.  Читайте також: Тест для львів'ян: як добре ви знаєте гаївки На львів'ян та гостей міста чекають святкові концерти, майстер-класи, сніданки-дискусії, ретро-вечірки та багато інших цікавих атракцій. "Очікуємо велику кількість львів’ян та гостей на усіх заходах. Для...
Суспільство
Мальтійська служба допомоги проведе у Львові щорічну благодійну акцію «Великодній кошик».  Про це повідомляє 032.ua з посиланням на організаторів.  Фото: Мальтійська служба допомоги Читайте також: Як на Львівщині реконструюють міст, довжиною 181 метр, - ВІДЕО У Чистий четвер, 25 квітня, настоятель храму Воскресіння Христового УГКЦ, що на вул. Городоцькій 319а, о. Сергій Швагла о 12:00 з благословення Високопреосвященного Владики Ігоря Возьняка, розпочне ур...
Культура
Журналіст сайту 032.ua підготував для читачів добірку, яка допоможе вам трохи змінити підхід до приготування традиційної великодньої страви і спробувати щось новеньке. Італійська паска "Панеттоне" Інгредієнти: 120 мл теплого молока; 15 грам свіжих дріжджів; 1 ст. л. цукру; 1 ст. л. борошна. Тісто: 100 г вершкового масла; 2 яйця; 2 жовтка; 1 жовток + 1 ст. л. молока; 1/3 склянки цукру; 3 склянки борошна; 0,5 ч. л. солі; 1 склянку родзинок і цукатів (можна д...
Суспільство
Сьогодні, 24-го квітня, до 17:00 воду у Залізничний район Львова подаватимуть з пониженим тиском. Про це повідомляє прес-служба ЛМР з посиланням на диспетчерську службу ЛМКП «Львівводоканал».  Читайте також: У Львові ремонтують площу Двірцеву, - АКТУАЛЬНІ ФОТО Через продовження аварійно-відновлювальних робіт на магістральному водопроводі «Городок — Львів», подачу води у Залізничний район здійснюватимуть з пониженим тиском до 17:00. Крім цього, припинять по...
Суспільство
032.ua розповідає про символи найбільшого християнського свята та традиції, якими українці, передаючи їх з покоління у покоління, вшановують найсвітліше Воскресіння Христове. Великдень багатий різноманітними народними звичаями. На Великодні свята, як і на Різдвяні, зазвичай збирається разом уся родина. Вербна неділя Традиційно відзначення Великодніх свят розпочинається з Вербної неділі. За тиждень до Ісусових страждань, Його смерті на хресті та Воскресінн...
Культура
Святкування Великодня у Львові - це завжди атмосферно, колоритно та яскраво. Містяни роками бережуть звичаї та традиції, пов'язані з одним із найбільших християнських свят, щиро діляться ними із гостями й туристами, а також неодмінно передають знання дітям. Саме з малечею львів'яни найбільше люблять відзначати Великдень у Шевченківському гаю, де водять гаївки та бавляться і дорослі, і малі. 032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте тексти та історію г...
Новини по темі
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу
Громадський бюджет: як європейський досвід впроваджують у Львові та Україні
Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці
Інвестиція в майбутнє: чому Львову потрібен стадіон “Торпедо”
Яким буде новий коворкінг для молоді - “Молодвіж Центр. Львів”, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
Сихів планують з’єднати із центром Львова “Зеленою лінією”: що це за проект і навіщо він місту
“Італійський страйк” у Львові: на що готові працівники Станції швидкої медичної допомоги
Реорганізація руху, велосмуги та озеленення: якою буде вулиця Богдана Хмельницького після реконструкції
В автобусах Львова з'являться кондуктори-контролери: коли це станеться і як вони працюватимуть
"Завод має бути у якомусь безпечному місці", - як у Львові зірвали слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу