Як народні депутати від Львівщини голосували за медичну реформу? (ІНФОГРАФІКА)

фото: http://rada.gov.ua/, Ірина Труш
фото: http://rada.gov.ua/

Медична реформа в Україні – це єдина реформа, яка торкнеться кожного. Щоб медичні закони запрацювали в повному обсязі, народним депутатам необхідно підтримати певний пакет законопроектів. У першому читання народні обранці підтримали концепцію реформи, але, на жаль, змінити головне – її фінансування не вистачило політичної волі. Координатори руху «Сильні громади» проаналізували, як голосували депутати, які представляють інтереси мешканців Львівської області.

Коротко про медичну реформу.

Міністерство охорони здоров'я, під керівництвом Уляни Супрун розробило концептуально нову медичну реформу. Завдяки змінам, буде впроваджено зовсім інакший підхід до державної медицини. Нарешті в Україні будуть працювати сімейні лікарі та пацієнт зможе особисто обирати лікаря, а це, своєю чергою, збільшить довіру та змусить докторів постійно підвищувати свій професіоналізм.

Буде обумовлений чіткий перелік безкоштовних медичних послуг на першому рівні. На другому та третьому буде працювати принцип співоплати - до лікарень надходитимуть кошти за конкретно надані послуги. Зарплата лікаря також значно підвищиться.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк вважає, що держава повинна забезпечити фінансову і оперативну стабільність лікарень.

«По-перше,ми маємо фінансувати лікарні наперед, авансом –щоб у них завжди були оборотні кошти. Гроші йдуть за пацієнтом, але з'являються в лікарні ще до його появи. По-друге,для сталого розвитку лікарень, ми маємо планувати їх завантаження. Тобто, фіксувати в додаткових умовах приблизні обсяги і тарифи, які по закінченню періоду можуть коригуватися під точні фактичні цифри. По-третє,будь-яка послуга має свій код та набір коефіцієнтів, за якими розраховується її оплата. Для сімейного лікаря, наприклад, тарифи на дітей або людей похилого віку будуть вищі, ніж на молодь, яка потребує менше уваги лікаря», - говорить Павло Ковтонюк.

Команда МОЗ на чолі з Уляною Супрун розробила низьку законопроектів, які були винесені на розгляд сесії 8 червня. Законопроект №6327, який впроваджує державні фінансові гарантії надання медичних послуг (окреслює концепцію реформи) народні депутати підтримали - 227 із них проголосували "за".

На жаль, законопроект №6329, який вносить зміни до Бюджетного Кодексу, не набрав необхідної кількості голосів серед обранців народу.

Мета цього законопроекту - зібрати усі гроші, які гарантовані державою на лікування (208 гривень на одного пацієнта) на єдиний казначейський рахунок та виділяти їх при потребі - напряму лікарням за надані послуги, або проведену операцію.

Як голосували народні депутати із Львівської області?

Львівська область представлена дванадцятьма депутатами-мажоритарниками. П’ятеро з них представляють політичну силу БПП та майже всі вони підтримали обидва законопроекти. Лише Андрій Кіт, який обирався по 126-му виборчому округу зовсім не голосував, Андрій Лопушанський – 125-й виборчий округ – не голосував саме за законопроект №6329, та дивним виглядає, Богдан Дубневич, який підтримав законопроект №6327, а на момент голосування за другий законопроект був відсутній.

Депутати-мажоритарники позафракційні – Дмитро Добродомов, Богдан Матьківський, Тарас Батенко – не проявили політичної волі та утримались від голосування. Володимир Парасюк підтримав лише законопроект №6329.

Олег Мусій – заступник Голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я активно виступав проти медичної реформи у тому форматі, який пропонує Уляна Супрун, та проголосував проти двох законопроектів. У той же час Олег Мусій надав Раді альтернативний законопроект власного авторства. На думку нардепа, його законопроект долає 80% корупції, які нібито закладені в законопроекті Супрун.

Депутати-мажоритарники Ірина Подоляк – «Самопоміч» та Михайло Бондар – «Народний фронт» підтримали два законопроекти, як і їх колеги, що обирались за партійними списками.

Львівські депутати, які представляють інтереси партії «Народний фронт» та «Самопоміч», майже одноголосно підтримали обидва законопроекти, лише Олексій Скрипник не голосував за законопроект №6329.

Андрій Антонищак, представник Блоку Петра Порошенко, не підтримав своїх однопартійців-мажоритарників та проголосував проти законопроекту №6327, а при голосуванні за другий – був відсутній.

Тарас Козак – представник «Опозиційного Блоку», проявив солідарність із колегами із фракції, яка повністю саботує медичну реформу та голосував «проти» законопроекту №6327, а за законопроект №6329 – «не голосував».

Як народні депутати від Львівщини голосували за медичну реформу? (ІНФОГРАФІКА), фото-1

На підтримку медичної реформи напередодні голосування – 8 червня, громадські активісти, журналісти, небайдужі громадяни влаштували флешмоб. Люди зі всієї України ділилися своїми історіями про сумнівний досвід лікування в українських лікарнях. Намагались нагадати народним депутатам про реалії української медицини. Але, на жаль, реформа в цілому не була підтримана.

Тобто, була затверджена концепція реформи, але її фінансування, яке змінює підхід та забирає медичну субвенцію, провалили. Без цього реформи не буде. Тому команда Супрун буде переносити законопроект в іншій редакції. Якщо депутати не підтримають медичну реформу, то її старт розпочнеться не раніше 2019 року. З 12 липня стартує новий сесійний тиждень, де перед тим як піти на канікули, депутати матимуть змогу проголосувати за те, щоб фінансування медичної реформи почалося уже з наступного року.

Автор: Олена Щекодіна, Рух «Сильні громади»

Медична_реформа депутати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі