«Фіскальна служба не може надати інформації про доходи, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій», - Н. Демкович

Станом на кінець опалювального періоду у Львові є майже 137 тисяч домогосподарств-одержувачів житлової субсидії, термін якої закінчився 30 квітня, і яким не провели перерахунок (не перепризначили).

Чому так і що робити тим львів’янам, які не мають змоги оплатити компослуги у повній вартості, а також про низку нововведень щодо отримання житлових субсидій, поспілкуємось з начальником управління соціального захисту Львівської міської ради Наталією Демкович.

Пані Наталю, 1 травня Кабмін вніс зміни у призначення субсидій. Скажіть, які це зміни, і як тепер мешканці будуть отримувати субсидію?

Якщо у 2016 році дохід брався за 2015 рік, то в травні 2017 року для того, щоб перепризначити житлову субсидію, потрібна інформація про доходи мешканців за 4 квартали до моменту звернення – тобто з квітня 2016 року по березень 2017 року. І коли відділи соціального захисту почали подавати запити до Державної фіскальної служби (податкової), то одержували відповідь, що невірно вказаний період, за який ми хочемо одержати інформацію. З цієї причини майже для 137 тисяч одержувачів субсидії не проведене автоматичне її призначення, тому львів’яни зараз отримають квитанції на повну суму спожитих житлово-комунальних послуг. Як тільки відділи соціального захисту отримають дані про доходи, субсидія буде призначена з 1 травня і відображена у квитанціях у наступних періодах.

Чому Фіскальна служба не надала цієї інформації?

Це пов’язано з тим, що, за інформацією Фіскальної служби, є різні періоди подання звітності, і кінцевий термін подання – до 1 липня. Тому вони з об’єктивних причин нам не можуть надати такої інформації, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій. Лише 6 червня почали надходити перші відповіді на наші запити, і не всі ці відповіді є, знову ж таки, коректними.

А як це – некоректними?

До прикладу, в родині є троє осіб працездатного віку. По одній особі ми отримали інформацію, по двох інших особах – не отримали. На мій погляд, це буде неправильно, коли ми зараз прорахуємо, які нам дані давати за перший квартал, адже субсидія вийде або в меншому розмірі, або в більшому, а згодом будемо або знімати, або додавати, і це не правильно. Ми маємо мати всю інформацію повністю щодо всіх членів сімї. Окрім того, ми не отримали відомостей з Пенсійного фонду щодо доходів військовослужбовців . Коли отримаємо інформацію – наразі не відомо.

Така ситуація по всій Україні, тому що єдиний сервер, єдина база Державної фіскальної служби є у Києві. Як тільки ми будемо мати всю необхідну інформацію, то одразу призначимо субсидію, і у квитанціях, які надійдуть у наступних періодах, вона буде відображена з 1 травня, тобто буде перерахунок.

Окрім того, відповідно до внесених змін, підставою автоматичного не призначення субсидії є протермінована заборгованість оплати за житлово-комунальні послуги понад два місяці. Мешканцям потрібно у двомісячний термін або сплатити борг, або укласти договір про реструктуризацію боргу, і лише тоді за їх зверненням буде призначено субсидію. Проте тим мешканцям, які не отримували субсидії і звертаються вперше, субсидія призначатиметься незалежно від наявності заборгованості.

Поки немає інформації з «податкової», що робити мешканцям? Адже не всі мають змогу оплатити комунальні послуги у повній вартості?

Є декілька варіантів. Найперше, необхідно врахувати, що розпочався неопалювальний період, і окремим домогосподарствам буде призначено субсидію у розмірі 0 грн. Це зокрема, ті сім’ї, у яких є газове опалення. Тому необхідно сплачувати фактичну вартість послуг, що вказана у квитанціях. З початком опалювального періоду проводиться перерахунок цієї субсидії, і про це львів’яни знають.

А тим мешканцям, які мають центральне опалення і яким буде призначено субсидію на літній період,  раджу сплачувати за послуги частку плати у такому ж розмірі, як сплачували у квітні. Якщо бачите, що у квітні сплатили за послуги більшу суму, аніж нараховано у квитанції за травень, – тоді необхідно сплатити фактичну вартість послуги, яку нараховано за травень. Бо якщо відділом соціального захисту буде призначено субсидію з 1 травня, після врегулювання ситуації, що склалась, то усі нарахування по субсидіях буде відображено у квитанціях і оплата за послуги у наступних місяцях сама по собі «вирівняється». Друга можливість – не оплачувати і очікувати нарахування по субсидіях. Але, як на мене, це гірший варіант для сім’ї, бо нарощується заборгованість з оплати за послуги.

unnamed (1)

Коли відділи соціального захисту Львова вже отримають дані про доходи, то як субсидія буде призначатись?

Сімям, які матимуть право на субсидію, вона призначатиметься з 1 травня 2017 по 30 квітня 2018. Усі нарахування по субсидіях за кожен місяць призначення буде відображено у квитанціях.

Знаємо, що у травні є перерахунок усіх субсидій на неопалювальний період. Чи вплине це на кількість отримувачів субсидії і як?

Варто нагадати ще раз, що розмір субсидії залежить від доходів сім’ї і від вартості послуг. На неопалювальний період це може бути 0 грн., адже ми не обігріваємо житлові приміщення. А на опалювальний період проводитиметься перерахунок. Зазвичай, на неопалювальний період кількість одержувачів субсидії зменшується і зростає на опалювальний період.

Нагадайте, скільки львів’ян отримують субсидії, і хто має право на субсидії?

Для прикладу, у травні минулого року кількість одержувачів становила 86 тис. сімей. А у квітні цього року – близько 137 тис. сімей. Різниця суттєва. Насправді кожна сім’я може звернутись з заявою про призначення субсидії. Проте не матимуть права на субсидію лише ті сім’ї, у яких будь-хто з членів впродовж 12 попередніх місяців до моменту звернення здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.Важливо зауважити, що при цьому не враховується оплата житлово-комунальних послуг та медичних послуг, повязаних із забезпеченням життєдіяльності. І звичайно, не матимуть права на субсидію ті сім'ї, які, отримуючи її у попередньому періоді, мають прострочену понад два місяці заборгованість.

Знаємо, що тим, які зекономили, передбачена монетизація субсидій. Куди і як звертатися мешканцям, щоб отримати перерахунок?

Тим одержувачі субсидій, які зекономили електроенергію та газ, котрий використовували на опалення, тим буде відшкодовано вартість зекономлених ними енергоносіїв у граничному розмірі – 100 куб. метрів газу, що в еквівалентні становить 695,79 грн, і електроенергія – 150 кВт, що становить 174 грн. Якщо ж одержувачі субсидій зекономили менше, то вони отримають менше. Якщо більше – то ні, бо це гранична межа. Зараз ми проговорюємо з ЛКП, ОСББ, з житлово-комунальними підприємствами, щоб вони нам допомагали роздавати заяви і інформувати про те, що перш ніж прийти з цією заявою, потрібно відкрити рахунок у банку, на який ми згодом перерахуємо кошти, або щоб повідомили, на яке поштове відділення громадяни бажають отримати такі кошти. І такі заяви, згідно з постановою, ми будемо приймати до 1 вересня поточного року. Але всіх людей ми поінформуємо, щоб не створювати черг.

Пані Наталю, куди мешканці можуть звертатися, якщо у них виникатимуть запитання щодо субсидій?

Безперечно, до своїх районних відділів соціального захисту. Ось контактні телефони:

Галицький: тел.: 261-44-50;

Личаківський: тел.: 235-71-62;

Залізничний: тел.: 295-82-28;

Франківський: тел.: 237-50-81;

Шевченківський: тел.: 252-28-40;

Сихівський: тел.: 254-64-80.

Телефон управління соціального захисту – 235-48-85 Прийом мешканців у «Єдиних приймальнях» проводиться у понеділок – з 13 до 19 год., з вівторка по четвер – з 8 до 19 год.Записатись на прийом в режиміон-лайнта дізнатись більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»:http://social.lviv.ua.

 (автор фото – Олександр Мазуренко)

Львів новини 032ua субсидії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
У понеділок, 19 листопада, як і прогнозували синоптики, у Львові випав перший сніг. Користувачі соцмереж діляться зі своїми підписниками фото початку зими 2018 - 2019. Кореспондент сайту 032.ua зібрав найцікавіші світлини, де зафіксовано перший сніг у Львові. (Фото: freebird_ol) (Фото: freebird_ol) (Фото: freebird_ol) (Фото: besedochkaaa) (Фото: mllevedette) (Фото: justinadobush) (Фото: olenalendel) (Фото: opanasko) (Фото: tyzhvidma) (Фото: olyanovikova.na...
Суспільство
Головний юститор Львівщини Тарас Грень назвав найпоширеніші та рідковживані імена новонароджених у першому півріччі 2018 року. Сайт 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися нижче з такими іменами для хлопчиків та дівчаток у Львівській області. (Фото ілюстративне, з відкритих джерел) Так, найпоширеніші імена цьогоріч серед хлопчиків - Матвій, Максим, Артем, Олександр, Давид, Владислав, Данило, Марко, Роман, Богдан. Серед дівчаток популярністю користуються...
Суспільство
У неділю, 18-го листопада, в місті Яворів, що на Львівщині, знайшли повішеним 24-річного військового 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Про смерть військового повідомила прес-служба бригади на сторінці в соціальній мережі Фейсбук, інформує сайт 032.ua. В повідомленні зазначено, що військовослужбовця знайшли повішеним у квартирі, яку він орендував у Яворові.  В коментарі кореспонденту 032.ua у прес-службі бригади імені Короля Данила за...
Суспільство
У суботу, 17 листопада, у "Вікні життя", яке працює у Львівській міській дитячій клінічній лікарні на вулиці Орлика, 4, залишили двомісячне немовля. Як розповів в коментарі кореспонденту 032.ua головний лікарні міської дитячої лікарні Дмитро Квіт, наразі дівчинка перебуває під наглядом лікарів.  "Дівчинка доглянута, наразі якихось відхилень у її здоров'ї не знайдено", - зазначив лікар. Наразі новонароджене маля перебуватиме в лікарні, а згодом, після підго...
Екологія
До 19 листопада у системі “Прозорро” триває тендер від Залізничної районної адміністрації міста Львова. На послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень райадміністрація міста планує витратити 740 тисяч гривень, - передає 032.ua. Читайте також: Вокалістка гурту “Troye Zillia” - про пісню зі звуками космосу, концерт у темряві та попит на сучасну бандуру Згідно з тендерною документацією, за ці кошти підрядник повинен обрізати, прорідити та ом...
Новини компаній
Судячи з пошукових запитів у мережі Інтернет, львів’яни досить часто цікавляться тим, де у місті можна купити наручний годинник. Так, місць продажу цих аксесуарів багато, але ж не скрізь вони мають гарну якість та справедливу ціну. Крім того, сучасні моделі годинників досить різноманітні, вони відрізняються разючим функціоналом, актуальними тенденціями в дизайні й різнобарв’ям оформлення, а тому іноді дуже важко підібрати саме той девайс, якій не захочетьс...
Пригоди
Сьогодні, 19-го листопада, патрульні поліцейські на службовому автомобілі потрапили у ДТП на вулиці Дж.Вашингтона. Як розповіли кореспонденту 032.ua у прес-службі патрульної поліції Львівської області, автопригода за участі поліцейських сталася поруч із автозаправочною станцією "Окко", коли патрульні з увімкненими проблисковими маячками їхали на місце іншої ДТП, яка сталася поблизу.  "Автомобілі, які рухалися в крайній правій смузі та в зустрічному напрямк...
Суспільство
З понеділка, 19 листопада, і до 27 листопада у Львові обмежать рух транспортних засобів на вул. Тракт Глинянський, 28. Про це повідомили в департаменті житлового господарства та інфраструктури, інформує пре-служба ЛМР. Читайте також: Кафе у Львові потрапило до рейтингу найкращих веганських закладів світу Через проведення робіт з приєднання водовідведення (каналізації), будинку до каналізаційного колодязя по вул. Тракт Глинянський, 28, з понеділка, 19 листо...
Ексклюзив
Нещодавно у Верховній Раді прийняли новий закон, що стосується розмитнення авто та надає знижку водіям на оформлення євроблях. З огляду на це, киянин Дмитро Фініченко упродовж двох днів створив бота в мобільному додатку Телеграм, який допомагає користувачам підрахувати вартість розмитнення авто за цим законом. Як розповів у коментарі для 032.ua розробник Дмитро Фініченко, бот побачив світ 13 листопада і відтоді ним скористалося більше 6 тисяч осіб, а кільк...