«Фіскальна служба не може надати інформації про доходи, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій», - Н. Демкович - 032.ua
User views view_news rubric_id news_rubric_id 22

«Фіскальна служба не може надати інформації про доходи, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій», - Н. Демкович

Станом на кінець опалювального періоду у Львові є майже 137 тисяч домогосподарств-одержувачів житлової субсидії, термін якої закінчився 30 квітня, і яким не провели перерахунок (не перепризначили).

Чому так і що робити тим львів’янам, які не мають змоги оплатити компослуги у повній вартості, а також про низку нововведень щодо отримання житлових субсидій, поспілкуємось з начальником управління соціального захисту Львівської міської ради Наталією Демкович.

Пані Наталю, 1 травня Кабмін вніс зміни у призначення субсидій. Скажіть, які це зміни, і як тепер мешканці будуть отримувати субсидію?

Якщо у 2016 році дохід брався за 2015 рік, то в травні 2017 року для того, щоб перепризначити житлову субсидію, потрібна інформація про доходи мешканців за 4 квартали до моменту звернення – тобто з квітня 2016 року по березень 2017 року. І коли відділи соціального захисту почали подавати запити до Державної фіскальної служби (податкової), то одержували відповідь, що невірно вказаний період, за який ми хочемо одержати інформацію. З цієї причини майже для 137 тисяч одержувачів субсидії не проведене автоматичне її призначення, тому львів’яни зараз отримають квитанції на повну суму спожитих житлово-комунальних послуг. Як тільки відділи соціального захисту отримають дані про доходи, субсидія буде призначена з 1 травня і відображена у квитанціях у наступних періодах.

Чому Фіскальна служба не надала цієї інформації?

Це пов’язано з тим, що, за інформацією Фіскальної служби, є різні періоди подання звітності, і кінцевий термін подання – до 1 липня. Тому вони з об’єктивних причин нам не можуть надати такої інформації, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій. Лише 6 червня почали надходити перші відповіді на наші запити, і не всі ці відповіді є, знову ж таки, коректними.

А як це – некоректними?

До прикладу, в родині є троє осіб працездатного віку. По одній особі ми отримали інформацію, по двох інших особах – не отримали. На мій погляд, це буде неправильно, коли ми зараз прорахуємо, які нам дані давати за перший квартал, адже субсидія вийде або в меншому розмірі, або в більшому, а згодом будемо або знімати, або додавати, і це не правильно. Ми маємо мати всю інформацію повністю щодо всіх членів сімї. Окрім того, ми не отримали відомостей з Пенсійного фонду щодо доходів військовослужбовців . Коли отримаємо інформацію – наразі не відомо.

Така ситуація по всій Україні, тому що єдиний сервер, єдина база Державної фіскальної служби є у Києві. Як тільки ми будемо мати всю необхідну інформацію, то одразу призначимо субсидію, і у квитанціях, які надійдуть у наступних періодах, вона буде відображена з 1 травня, тобто буде перерахунок.

Окрім того, відповідно до внесених змін, підставою автоматичного не призначення субсидії є протермінована заборгованість оплати за житлово-комунальні послуги понад два місяці. Мешканцям потрібно у двомісячний термін або сплатити борг, або укласти договір про реструктуризацію боргу, і лише тоді за їх зверненням буде призначено субсидію. Проте тим мешканцям, які не отримували субсидії і звертаються вперше, субсидія призначатиметься незалежно від наявності заборгованості.

Поки немає інформації з «податкової», що робити мешканцям? Адже не всі мають змогу оплатити комунальні послуги у повній вартості?

Є декілька варіантів. Найперше, необхідно врахувати, що розпочався неопалювальний період, і окремим домогосподарствам буде призначено субсидію у розмірі 0 грн. Це зокрема, ті сім’ї, у яких є газове опалення. Тому необхідно сплачувати фактичну вартість послуг, що вказана у квитанціях. З початком опалювального періоду проводиться перерахунок цієї субсидії, і про це львів’яни знають.

А тим мешканцям, які мають центральне опалення і яким буде призначено субсидію на літній період,  раджу сплачувати за послуги частку плати у такому ж розмірі, як сплачували у квітні. Якщо бачите, що у квітні сплатили за послуги більшу суму, аніж нараховано у квитанції за травень, – тоді необхідно сплатити фактичну вартість послуги, яку нараховано за травень. Бо якщо відділом соціального захисту буде призначено субсидію з 1 травня, після врегулювання ситуації, що склалась, то усі нарахування по субсидіях буде відображено у квитанціях і оплата за послуги у наступних місяцях сама по собі «вирівняється». Друга можливість – не оплачувати і очікувати нарахування по субсидіях. Але, як на мене, це гірший варіант для сім’ї, бо нарощується заборгованість з оплати за послуги.

unnamed (1)

Коли відділи соціального захисту Львова вже отримають дані про доходи, то як субсидія буде призначатись?

Сімям, які матимуть право на субсидію, вона призначатиметься з 1 травня 2017 по 30 квітня 2018. Усі нарахування по субсидіях за кожен місяць призначення буде відображено у квитанціях.

Знаємо, що у травні є перерахунок усіх субсидій на неопалювальний період. Чи вплине це на кількість отримувачів субсидії і як?

Варто нагадати ще раз, що розмір субсидії залежить від доходів сім’ї і від вартості послуг. На неопалювальний період це може бути 0 грн., адже ми не обігріваємо житлові приміщення. А на опалювальний період проводитиметься перерахунок. Зазвичай, на неопалювальний період кількість одержувачів субсидії зменшується і зростає на опалювальний період.

Нагадайте, скільки львів’ян отримують субсидії, і хто має право на субсидії?

Для прикладу, у травні минулого року кількість одержувачів становила 86 тис. сімей. А у квітні цього року – близько 137 тис. сімей. Різниця суттєва. Насправді кожна сім’я може звернутись з заявою про призначення субсидії. Проте не матимуть права на субсидію лише ті сім’ї, у яких будь-хто з членів впродовж 12 попередніх місяців до моменту звернення здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.Важливо зауважити, що при цьому не враховується оплата житлово-комунальних послуг та медичних послуг, повязаних із забезпеченням життєдіяльності. І звичайно, не матимуть права на субсидію ті сім'ї, які, отримуючи її у попередньому періоді, мають прострочену понад два місяці заборгованість.

Знаємо, що тим, які зекономили, передбачена монетизація субсидій. Куди і як звертатися мешканцям, щоб отримати перерахунок?

Тим одержувачі субсидій, які зекономили електроенергію та газ, котрий використовували на опалення, тим буде відшкодовано вартість зекономлених ними енергоносіїв у граничному розмірі – 100 куб. метрів газу, що в еквівалентні становить 695,79 грн, і електроенергія – 150 кВт, що становить 174 грн. Якщо ж одержувачі субсидій зекономили менше, то вони отримають менше. Якщо більше – то ні, бо це гранична межа. Зараз ми проговорюємо з ЛКП, ОСББ, з житлово-комунальними підприємствами, щоб вони нам допомагали роздавати заяви і інформувати про те, що перш ніж прийти з цією заявою, потрібно відкрити рахунок у банку, на який ми згодом перерахуємо кошти, або щоб повідомили, на яке поштове відділення громадяни бажають отримати такі кошти. І такі заяви, згідно з постановою, ми будемо приймати до 1 вересня поточного року. Але всіх людей ми поінформуємо, щоб не створювати черг.

Пані Наталю, куди мешканці можуть звертатися, якщо у них виникатимуть запитання щодо субсидій?

Безперечно, до своїх районних відділів соціального захисту. Ось контактні телефони:

Галицький: тел.: 261-44-50;

Личаківський: тел.: 235-71-62;

Залізничний: тел.: 295-82-28;

Франківський: тел.: 237-50-81;

Шевченківський: тел.: 252-28-40;

Сихівський: тел.: 254-64-80.

Телефон управління соціального захисту – 235-48-85 Прийом мешканців у «Єдиних приймальнях» проводиться у понеділок – з 13 до 19 год., з вівторка по четвер – з 8 до 19 год.Записатись на прийом в режиміон-лайнта дізнатись більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»:http://social.lviv.ua.

 (автор фото – Олександр Мазуренко)

Львів новини 032ua субсидії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Інструкція
Львів долучився до Єдиної системи місцевих петицій 22 лютого 2016 року. За допомогою електронної петиції кожен львів’янин може запропонувати свої зміни чи рішення, або ж підтримати вже існуючу пропозицію.  У зв’язку зі скаргами мешканців Львова 032.ua підготував для своїх читачів покрокову інструкцію про те, як підписати  електронну петицію. Крок №1 Заходимо на сайт Єдиної системи місцевих петицій. У правому верхньому куті клацаємо на іконку "Увійти". Наві...
Суспільство
Загалом у березні українці матимуть 11 вихідних та відпочиватимуть впродовж трьох днів поспіль.  Про це повідомляє 032.ua. Оскільки 8 березня (Міжнародний жіночий день) у 2019 році випадає на п'ятницю, українці матимуть три вихідні дні поспіль - 8, 9 та 10 березня.  Читайте також: Як у Львові курсують нічні маршрутки, - ГРАФІК Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок перенесення робочих днів на свята у 2019 році Згідно з рішенням уряду, робот...
Суспільство
Єдина система місцевих петицій — це інструмент громадського впливу, який з’явився в Україні відносно недавно — 22 лютого 2016 року і за останні кілька років набрав популярності серед мешканців Львова. Лише станом на початок лютого до Львівської міськради зареєстрували 30 звернень. Втім, львів’яни і, зокрема, читачі 032.ua неодноразово скаржилися, що не можуть підтримати е-петицію на Єдиній системі місцевих петицій. У зв’язку з цим кореспондент нашого сайту...
Культура
032.ua розповідає про автобусні тури зі Львова на березень, які обов’язково додадуть яскравих емоцій, зроблять старт весни незабутнім, а також вкотре переконають, що Україна - прекрасна. Два дні у Закарпатті Один з найпопулярніших напрямків. Закарпаття особливо зачаровує своєю атмосферністю у весняну пору. Традиційно у перший день туристів запрошують до Мукачева та Замку Паланок, що є унікальним зразком середньовічної архітектури. Другий день зазвичай мин...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР на засіданні затвердив перелік соціально-культурних проектів ГО у галузі “Туризм”, яким виділять кошти із бюджету Львова. Про це повідомила прес-служба ЛМР. “Ми мали два пріоритети: створення нових туристичних маршрутів у місті Львові, а також створення інноваційних ІТ проектів у туристичній сфері,” - пояснила начальник управління туризму ЛМР Ліна Остапчук. Читайте також: У Львові проведуть конкурс на будівництв...
Пригоди
Сьогодні, 22 лютого, Служба порятунку “102” отримала інформацію про ДТП, яка сталася в місті Рудки Самбірського району. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. 31-річний мешканець міста Рудки, що керував автомобілем “Рено Лагуна”, не впорався з керуванням та виїхав на тротуар, після чого зіткнувся з електроопорою. Як встановили правоохоронці, водій транспортного засобу перебував у нетверезому стані. Внаслідок інциденту травм...
Кримінал
Вчора, 21 лютого, близько 2:00 ночі до Служби порятунку “102” звернувся охоронець науково-дослідницького інституту та проінформував поліцейських про незаконне перебування посторонніх в будівлі, що на вулиці Антоновича у Львові. Як повідомляє прес-служба патрульної поліці у Львівській області, правоохоронці обстежили територію інституту і виявили на 2-му поверсі в технічній кімнаті трьох чоловіків, які ховалися в шафах . Зловмисники не змогли пояснити причи...
Суспільство
Сьогодні, 22 лютого, виконавчий комітет ЛМР ухвалив рішення про проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий проект будівництва церкви у Львові. Як повідомили у прес-службі ЛМР, замовником проекту будівництва є управління архітектури та урбаністики міської ради. Ця структура й проводитиме конкурс, затверджуватиме програму та узгоджуватиме склад жюрі. Згідно з прийнятим рішенням, в районі вулиць К. Левицького – Пекарської планують облаштувати храм Ікони Пр...
Суспільство
Голова Жидачівської районної ради Ігор Кос підписав розпорядження про звільнення Богдана Бойчука - головного лікаря Жидачівської районної лікарні, де й померла 28-річна породілля. За інформацією журналістів видання "Zaxid.net", Бойчук написав заяву на звільнення ще в кінці грудня 2018 року, відразу після смерті молодої породіллі. Наразі тимчасовим керівником медичної установи буде Михайло Майданський, який раніше працював заступником головного лікаря з ме...