«Фіскальна служба не може надати інформації про доходи, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій», - Н. Демкович

Станом на кінець опалювального періоду у Львові є майже 137 тисяч домогосподарств-одержувачів житлової субсидії, термін якої закінчився 30 квітня, і яким не провели перерахунок (не перепризначили).

Чому так і що робити тим львів’янам, які не мають змоги оплатити компослуги у повній вартості, а також про низку нововведень щодо отримання житлових субсидій, поспілкуємось з начальником управління соціального захисту Львівської міської ради Наталією Демкович.

Пані Наталю, 1 травня Кабмін вніс зміни у призначення субсидій. Скажіть, які це зміни, і як тепер мешканці будуть отримувати субсидію?

Якщо у 2016 році дохід брався за 2015 рік, то в травні 2017 року для того, щоб перепризначити житлову субсидію, потрібна інформація про доходи мешканців за 4 квартали до моменту звернення – тобто з квітня 2016 року по березень 2017 року. І коли відділи соціального захисту почали подавати запити до Державної фіскальної служби (податкової), то одержували відповідь, що невірно вказаний період, за який ми хочемо одержати інформацію. З цієї причини майже для 137 тисяч одержувачів субсидії не проведене автоматичне її призначення, тому львів’яни зараз отримають квитанції на повну суму спожитих житлово-комунальних послуг. Як тільки відділи соціального захисту отримають дані про доходи, субсидія буде призначена з 1 травня і відображена у квитанціях у наступних періодах.

Чому Фіскальна служба не надала цієї інформації?

Це пов’язано з тим, що, за інформацією Фіскальної служби, є різні періоди подання звітності, і кінцевий термін подання – до 1 липня. Тому вони з об’єктивних причин нам не можуть надати такої інформації, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій. Лише 6 червня почали надходити перші відповіді на наші запити, і не всі ці відповіді є, знову ж таки, коректними.

А як це – некоректними?

До прикладу, в родині є троє осіб працездатного віку. По одній особі ми отримали інформацію, по двох інших особах – не отримали. На мій погляд, це буде неправильно, коли ми зараз прорахуємо, які нам дані давати за перший квартал, адже субсидія вийде або в меншому розмірі, або в більшому, а згодом будемо або знімати, або додавати, і це не правильно. Ми маємо мати всю інформацію повністю щодо всіх членів сімї. Окрім того, ми не отримали відомостей з Пенсійного фонду щодо доходів військовослужбовців . Коли отримаємо інформацію – наразі не відомо.

Така ситуація по всій Україні, тому що єдиний сервер, єдина база Державної фіскальної служби є у Києві. Як тільки ми будемо мати всю необхідну інформацію, то одразу призначимо субсидію, і у квитанціях, які надійдуть у наступних періодах, вона буде відображена з 1 травня, тобто буде перерахунок.

Окрім того, відповідно до внесених змін, підставою автоматичного не призначення субсидії є протермінована заборгованість оплати за житлово-комунальні послуги понад два місяці. Мешканцям потрібно у двомісячний термін або сплатити борг, або укласти договір про реструктуризацію боргу, і лише тоді за їх зверненням буде призначено субсидію. Проте тим мешканцям, які не отримували субсидії і звертаються вперше, субсидія призначатиметься незалежно від наявності заборгованості.

Поки немає інформації з «податкової», що робити мешканцям? Адже не всі мають змогу оплатити комунальні послуги у повній вартості?

Є декілька варіантів. Найперше, необхідно врахувати, що розпочався неопалювальний період, і окремим домогосподарствам буде призначено субсидію у розмірі 0 грн. Це зокрема, ті сім’ї, у яких є газове опалення. Тому необхідно сплачувати фактичну вартість послуг, що вказана у квитанціях. З початком опалювального періоду проводиться перерахунок цієї субсидії, і про це львів’яни знають.

А тим мешканцям, які мають центральне опалення і яким буде призначено субсидію на літній період,  раджу сплачувати за послуги частку плати у такому ж розмірі, як сплачували у квітні. Якщо бачите, що у квітні сплатили за послуги більшу суму, аніж нараховано у квитанції за травень, – тоді необхідно сплатити фактичну вартість послуги, яку нараховано за травень. Бо якщо відділом соціального захисту буде призначено субсидію з 1 травня, після врегулювання ситуації, що склалась, то усі нарахування по субсидіях буде відображено у квитанціях і оплата за послуги у наступних місяцях сама по собі «вирівняється». Друга можливість – не оплачувати і очікувати нарахування по субсидіях. Але, як на мене, це гірший варіант для сім’ї, бо нарощується заборгованість з оплати за послуги.

unnamed (1)

Коли відділи соціального захисту Львова вже отримають дані про доходи, то як субсидія буде призначатись?

Сімям, які матимуть право на субсидію, вона призначатиметься з 1 травня 2017 по 30 квітня 2018. Усі нарахування по субсидіях за кожен місяць призначення буде відображено у квитанціях.

Знаємо, що у травні є перерахунок усіх субсидій на неопалювальний період. Чи вплине це на кількість отримувачів субсидії і як?

Варто нагадати ще раз, що розмір субсидії залежить від доходів сім’ї і від вартості послуг. На неопалювальний період це може бути 0 грн., адже ми не обігріваємо житлові приміщення. А на опалювальний період проводитиметься перерахунок. Зазвичай, на неопалювальний період кількість одержувачів субсидії зменшується і зростає на опалювальний період.

Нагадайте, скільки львів’ян отримують субсидії, і хто має право на субсидії?

Для прикладу, у травні минулого року кількість одержувачів становила 86 тис. сімей. А у квітні цього року – близько 137 тис. сімей. Різниця суттєва. Насправді кожна сім’я може звернутись з заявою про призначення субсидії. Проте не матимуть права на субсидію лише ті сім’ї, у яких будь-хто з членів впродовж 12 попередніх місяців до моменту звернення здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будматеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.Важливо зауважити, що при цьому не враховується оплата житлово-комунальних послуг та медичних послуг, повязаних із забезпеченням життєдіяльності. І звичайно, не матимуть права на субсидію ті сім'ї, які, отримуючи її у попередньому періоді, мають прострочену понад два місяці заборгованість.

Знаємо, що тим, які зекономили, передбачена монетизація субсидій. Куди і як звертатися мешканцям, щоб отримати перерахунок?

Тим одержувачі субсидій, які зекономили електроенергію та газ, котрий використовували на опалення, тим буде відшкодовано вартість зекономлених ними енергоносіїв у граничному розмірі – 100 куб. метрів газу, що в еквівалентні становить 695,79 грн, і електроенергія – 150 кВт, що становить 174 грн. Якщо ж одержувачі субсидій зекономили менше, то вони отримають менше. Якщо більше – то ні, бо це гранична межа. Зараз ми проговорюємо з ЛКП, ОСББ, з житлово-комунальними підприємствами, щоб вони нам допомагали роздавати заяви і інформувати про те, що перш ніж прийти з цією заявою, потрібно відкрити рахунок у банку, на який ми згодом перерахуємо кошти, або щоб повідомили, на яке поштове відділення громадяни бажають отримати такі кошти. І такі заяви, згідно з постановою, ми будемо приймати до 1 вересня поточного року. Але всіх людей ми поінформуємо, щоб не створювати черг.

Пані Наталю, куди мешканці можуть звертатися, якщо у них виникатимуть запитання щодо субсидій?

Безперечно, до своїх районних відділів соціального захисту. Ось контактні телефони:

Галицький: тел.: 261-44-50;

Личаківський: тел.: 235-71-62;

Залізничний: тел.: 295-82-28;

Франківський: тел.: 237-50-81;

Шевченківський: тел.: 252-28-40;

Сихівський: тел.: 254-64-80.

Телефон управління соціального захисту – 235-48-85 Прийом мешканців у «Єдиних приймальнях» проводиться у понеділок – з 13 до 19 год., з вівторка по четвер – з 8 до 19 год.Записатись на прийом в режиміон-лайнта дізнатись більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»:http://social.lviv.ua.

 (автор фото – Олександр Мазуренко)

Львів новини 032ua субсидії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Аналітика
Всі ми любимо уявляти, яким же буде наше життя в майбутньому. І щоби подивитися на це майбутнє, зовсім не обов’язково вигадувати машину часу – достатньо просто включити свою фантазію. Журналіст сайту 032.uа вирішив пофантазувати та спробував уявити, яким буде Львів у 2028 році, якщо всі обіцянки міської влади будуть втілені в життя. Без сміття та зі сміттєпереробним заводом Сміттєве питання - більше не проблема для Львова та його мешканців. Адже відтепер у...
Суспільство
Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомив, що сьогодні до кінця доби у Львові очікуються місцями грози, град. Про це пише прес-служба міськрали Львова, інформує сайт 032.ua. В мерії закликають мешканців міста під час негоди не ходити під розлогими деревами, рекламними щитами, лініями електропередач та антенами, бо пориви вітру можуть їх пошкодити.  Водіям транспортних засобів слід обирати помірну швидкість та дотримуватись безпечної диста...
Суспільство
Сьогодні, 25-го вересня, у Львові презентували сервіс реальних відгуків «Revision», в якому студенти зможуть оцінювати діяльність університетів. Про це повідомили у прес-службі мерії, інформує 032.ua. Читайте також: Ринки Львова: історія львівських базарів у фото «Для міста, в якому близько 1/7 частина населення є студентами, вкрай важливим є розвиток якісної освіти, освітніх послуг та освітньої інфраструктури. Такий проект реалізується у Львові вперше сер...
Аналітика
Сьогодні, 25-го вересня, у Львові відбувася щоквартальний звіт щдо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в громадському транспорті Львова. Журналіст сайту 032.ua розібрався з основними нюансами у впровадженні е-квитка та принципами його роботи.  Як працюватиме електронний квиток у Львові За словами начальника відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор» Сергія Журбенко, електронний квиток у Львові працюватиме за принципом...
Культура
Оскільки кінець вересня - це чудова нагода для подорожей іноземними містами, світлин серед золотого листя і з гарячим напоєм у руках, сайт 032.ua підготував добірку для своїх читачів про цікаві автобусні тури зі Львова, які будуть доступними уже на цих вихідних. Тур на Говерлу Туроператор “Молодіжний туризм” пропонує дводенний екскурсійний тур з підйомом на найвищу вершину України. Під час поїздки будуть відвідини Яремча (водоспаду “Пробій” та гуцульського...
Суспільство
Завтра, 26-го вересня, Львів очікує отримати ще 5 нових автобусів МАЗ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, інформує 032.ua. Фото: 032.ua За його словами, в ЛК «АТП-1» уже прийняли 25 МАЗів, 18 з яких уже курсують на 4-х маршрутах. Читайте також: На вулиці Трильовського у Львові знайшли гранату в автомобілі "Також очікуємо на 5 автобусів "Електрон"", - йдет...
Пригоди
Сьогодні, 25 вересня, близько першої дня до поліції надійшло повідомлення про те, що на вулиці Трильовського чоловік виявив у власному автомобілі предмет, схожий на гранату. Про це поінформували у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: Ринки Львова: історія львівських базарів у фото На місці події працювали експерти-вибухотехніки та слідчо-оперативна група. Правоохоронці встановили, що в автомобілі «Форд Мондео», який належит...
Бізнес
Змінювати Львів на краще може кожен. Для цього потрібно лише трохи проявити свою активність.  032 підготував для своїх читачів 5 способів, як взяти безпосередню участь в управлінні містом і зробити його ще кращим, при цьому вам навіть не обов'язково вставати із дивана.  Спосіб №1. Голосуйте за Громадський бюджет Сьогодні львів'яни мають унікальну можливість самостійно вирішувати куди ж скерують кошти міста завдяки Громадському бюджету. Прийом проектів на Г...
Суспільство
Цієї суботи, 29 вересня, у Львові відбудеться велозаїзд «Львівська сотка. Осінь» та забіг з перешкодами «Гонка Нації». Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Перекриття вулиць під час проведення веломарафону не планується, однак, буде ситуативне обмеження руху під час проїзду колони для гарантування безпеки учасникам змагань. Очікується, що участь у велозмаганнях візьме 300−500 осіб, серед яких як професійні спортсмени, так і велолюбителі. Ст...