У Львові вже 40 львів’янок отримали звання Мати-героїня

Відповідно до статистичних даних, в Україні налічується майже 400 тис багатодітних сімей. У Львові ж в Єдиному державному реєстрі пільговиків обліковано2782 багатодітних сімей, що становить трохи більше 1% всіх львівських сімей.

В першому півріччі поточного року почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 40 львів’янкам. Управлінням соціального захисту Львівської міськради виплачено винагороди з коштів державного бюджету 40 особам на загальну суму майже 430 тис.грн. Для порівняння, у минулому 2011 році винагороду виплатили 57 матерям-героїням на загальну суму понад 536 тис. грн.

Додатково

Звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, в тому числі дітей усиновлених.

Необхідні документи для присвоєння:

Для подання документів на присвоєння почесного звання «Мати-героїня», особа, яка прописана у Львові може звернутись в районний відділ управління соціального захисту Львівської міської ради за місцем реєстрації з таким переліком документів:

-              нагородний лист встановленого зразка в якому в п.13 повинні бути зазначені конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, а саме - особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральний якостей (4 екземпляри-оригінали заповнені друкованим способом);

-              копії свідоцтв про народження дітей, завірені належним чином (по 2 екземпляри);

-              витяг з протоколу засідання органу місцевого самоврядування (для непрацюючих жінок), трудового колективу підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатури до відзначення (завірений печаткою і підписами);

-              копію паспорта (1,2,11 сторінки).

 

В першому півріччі 2012 року почесне звання «Мати-героїня» удостоїлась 41 львів’янка, до порівняння у 2011 році звання отримали 59 мешканок м. Львова.

Виплати за отримане звання «Мати-героїня»

Розмір винагороди у 2012 році складає понад 10 тис. грн. так як: ст. 12 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2012 рік» установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, для працездатних осіб, у розмірі  1073 гривні.

«Для виплати винагороди управління соціального захисту формує заявку на виділення коштів на управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА, після чого направляється до Кабінету Міністрів України до розгляду.

У випадку виділення необхідних коштів, вони надходять на рахунок Головного управління соціального захисту населення Львівської ОДА, а потім вже поступають на рахунки районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради. Опісля районні відділи перераховують ці кошти на особові рахунки отримувачів (матерів-героїнь). Саме таким чином діє механізм виділення коштів на виплату цих одноразових допомог», - повідомила начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Леся Дронь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі