Програма-мінімум: що робити, якщо часу на SEO дуже мало

Навіть знаючи про важливість SEO, важко розставити пріоритети, для  цього питання можна приділити лише 3 години в місяць. Тим не менш, є мінімум, який можна виконати навіть в умовах жорсткого розкладу. Ми назвали його «мінімально життєздатним SEO». Про це і піде мова нижче.

Ми знаємо, що багато з вас – професійні SEO-фахівці. Тим не менш, ви взаємодієте з багатьма іншими людьми, такими як автори контенту, клієнти, веб-розробники, час яких дуже обмежений.  Фирма smart-web сейчас расскажет о том минимуме, который нужен для продвижения сайтов.

Щоб виконати програму-мінімум для SEO, потрібно не так вже багато: 1 годину до початку місяця, 10 хвилин на початку кожного тижня на планування і 3 хвилини всякий раз, коли ви публікуєте новий контент.

Ви не повірите, але дотримуючись цієї стратегії, можна виконати досить великий обсяг SEO-робіт. Особливо, якщо конкуренція в тематиці невисока. Якщо ж ви публікуєте велика кількість контенту, то слідуючи нескладним протоколом, ви зможете підняти ваш SEO на більш високий рівень.

сео

Початок місяця: 1 година

Отже, місяць розпочався. У вас є 1 годину. Ви можете виконати одну з двох завдань: створити карту ключових слів або виконати неглибокий технічний аудит.

Карта ключових слів

Припустимо, ваш сайт використовує WordPress і добре сканується пошуковими роботами. При цьому ви не бачите великої кількості помилок у Search Console, а на сайті не накопичено великої кількості технічних даних. У такому випадку ви можете зосередитися на створенні контент-карти. Зокрема, її скороченій версії.

Для цього створіть таблицю з важливими ключовими словами. Вона буде включати три стовпці: ключові слова, поточні позиції і URL.

1. Ключові слова

Тут маються на увазі найважливіші запити, за якими ви просуваєтеся і які цінні для вашого бізнесу. Цю вибірку можна сформувати вручну, підбираючи ті ключові слова, за якими користувачі можуть шукати ваш сайт. Або ж можна провести невелике дослідження. Для цього можна використовувати Планувальник ключових слів Google або ж Keyword Explorer від Moz (платний інструмент). При цьому потрібно відібрати лише 50-100 ключевиков.

2. Поточні позиції

Далі потрібно додати в таблицю поточну позицію по кожному ключу. Крім того, бажано вказати, які результати є в SERP по цим запитам – готові відповіді, відео, карти, новини або твіти.

3. URL, націлений на ключ

Потім у таблицю потрібно внести URL, які оптимізовані під кожне з цих ключових слів. Якщо за якимось з ключів такої сторінки немає, то потрібно додати відповідна примітка. Створити сторінку потрібно до того, як ви почнете просуватися і намагатися ранжируватися по цьому ключу.

Таблицю потрібно оновлювати щотижня. Це можна робити вручну. Щоб переглянути 50 ключевіков, достатньо години. Ви можете перевірити позиції, подивитися, куди ви рухаєтеся. Цю роботу також можна автоматизувати, використовуючи такі інструменти, як Moz Pro, Ahrefs, SEMRush або Searchmetrics. На ринку є безліч сервісів, які відстежують позиції і показують, які результати відображаються у видачі, а також присутні в ній ваші URL чи ні.

Технічна перевірка сайту

Якщо ж ви знаєте, що у сайту є технічні проблеми, то краще почати з їх вирішення, а потім перейти до створення контент-карти.

Крок № 1. Аналіз доступності сайту для пошукових роботів. Для цього можна використовувати Google Search Console. Сервіс покаже такі важливі помилки, як наявність сторінок з кодом відповіді сервера 404 і 500, дубльованого контенту і подібні речі.

У платних інструментах, таких як Moz Pro, Screaming Frog і OnPage.org доступні розширені функції та додаткові фільтри.

Крок № 2.Вам не потрібно турбуватися про кожну помилку сканування. Протягом того часу, який у вас є, відберіть тільки самі серйозні недоліки: сторінки з помилками 404 і 500; дубльований контент, де потрібно буде використовувати rel=canonical або 301 редирект; биті посилання, які потрібно замінити на робочі; відсутні або невдалі заголовки; елементи title, які занадто довгі, містять орфографічні помилки або ж і зовсім відсутні; неінформативний, а також неіндексуємий контент. Це найнебезпечніші для сайту проблеми. Якщо ваш час обмежений, зосередьтеся на них. Усунувши ці недоліки, можна буде перейти до інших, менш серйозним.

Щоразу при публікації матеріалів: 3 хвилини

Всякий раз, коли ви публікуєте статтю або інший контент, виділіть 3 хвилини на SEO.

Отже, цей контент оптимізовано під конкретне ключове слово? Так, ні, можливо? Якщо ні, зверніться до свого списку незадіяних ключових слів і виберіть одну з них. Кожен опублікований вами матеріал повинен бути націлений на певний запит. Він також повинен бути націлений на 2-3 додаткових, релевантних ключа. Якщо основним ключовим словом для статті є «яйця Фаберже», то додатковими ключами можуть бути «Карл Фаберже», «музеї Фаберже», «копії яєць Фаберже» та інші терміни і фрази, за якими можуть здійснювати пошук люди, зацікавлені в яйцях Фаберже.

Потім подивіться, чи міститься ключове слово в теге title? Є у статті привабливе метаописання? Відповідає контент на пошуковий запит? Чи надаєте ви потрібну користувачам інформацію?

Далі перевірте, чи використовували ви схожі теми? Їх можна отримати за допомогою таких інструментів, як MozBar, MarketMuse, SEO Zone або Moz Pro. Схожі теми – це ті слова і фрази, які можна використовувати на додаток до ключових слів, щоб підвищити релевантність контенту для пошукових систем.

Всі ці дії займають близько 3 хвилин.

Початок тижня: 10 хвилин

Нарешті, на початку кожного тижня відведіть 10 хвилин на те, щоб спланувати одну-дві дії для поліпшення SEO.

Лінкбілдинг або створення контенту під ключове слово

На початку тижня виберіть одне-два із запропонованих нижче дій. Цього буде достатньо. Більше робити не обов'язково.

  • Зв'яжіться з парою потенційних партнерів. Використовуйте LinkedIn, SecTool, щоб знайти людей, які посилаються на двох ваших конкурентів. Або ж зверніться до існуючих партнерам, друзям. Ваша мета – отримати одну-дві посилання.
  • Ви також може зайнятися створенням контенту, який буде націлений на конкретне ключове слово. При цьому не забувайте про чек-листі, за яким потрібно пройтися перед публікацією матеріалу.

Оновлення контенту ранжируючого

Ви також можете зайнятися оновленням контенту, який вже ранжується. Приміром, на позиціях 5-20. У цих URL високий потенціал. Спробуйте потрапити в готові відповіді. Визначте застарілий контент і оновити його.

Публікація контенту на інших ресурсах

Це можуть бути гостьові пости, YouTube, форуми, сервіси питань і відповідей, такі як Quora, публікації в LinkedIn і Medium – все те, що дозволить залучити іншу аудиторію на свій сайт.

Замість висновку

Таким чином, для мінімально життєздатного SEO потрібно зовсім небагато часу. Звичайно, SEO-професіонали роблять набагато більше. Але для старту та підтримання процесів досить і цієї програми-мінімум.

smart-web.com.ua
Програма-мінімум:щоробити якщочасунаSEOдужемало
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
З понеділка у сквері на вулиці М. Кривоноса розпочнуть роботи із закладання фундаменту під Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомили у прес-службі міської ради, передає 032.ua. Читайте також: Сьогодні у Львові на один з маршрутів запустять 5 нових автобусів МАЗ Виконання основних робіт планується до 1 лютого 2019 року. За словами, заступника директора ЛКП «Зелений Львів» Андрія Шульського, тут уже завершилися роботи з розпланування територі...
Суспільство
Сьогодні, 22-го вересня, у Львові на маршрут № 47А запускають 5 нових великогабаритних автобусів МАЗ. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: У Львові перенесуть розворот на вулиці Стуса, - РОЗ'ЯСНЕННЯ Наступного тижня кількість великих автобусів на цьому маршруті планують збільшувати. «У суботу на маршрут № 47А виїде 5 нових автобусів МАЗ, а з понеділка кількість великогабаритних автобусів на цьому маршруті плануємо збільшити...
Суспільство
Осінь у Львові — прекрасна. Пропонуємо підбірку місць, де насолодитись пейзажами осіннього міста можна сповна. Стрийський парк Цей парк недаремно заслужив звання улюбленого місця відпочинку львів’ян. Восени тут особливо гарно. Парк імені Івана Франка Затишні алеї парку — чудове місце для прогулянок удвох чи роздумів на самоті. Вулиця Ужгородська Ужгородська з’єднує центр міста із вулицею Замковою, яка веде на «Високий замок». А ще тут є дворик з іграшками,...
Це цікаво
У межах Європейського тижня мобільності у Львові відбулася спеціальна серія Urban Cafe, присвячена присвячена темі сталої мобільності (пересування) у містах. Кореспондент 032.ua побував на лекції про транспортні стратегії Львова та дізнався, як розвивався міський транспорт упродовж століть. Нижче пропонуємо ознайомитись із основними тезами лекції. До початку 19 століття у Львові діяла стабільна система: є лише пішоходи та вершники на конях. Але промислова...
Суспільство
Сьогодні у Львові стартувала найочікуваніша книжкова подія року. Ювілейний 25-й Book Forum змінив назву та запрошує поринути у атмосферу читання й книжкової ейфорії. 032.ua зібрав для читачів усе найцікавіше. Читайте також: ТЕСТ: наскільки ти (не)залежний від телебачення Вартість Ціни на абонементи на цьогорічний форум стартують від 15 грн для студентів та від 35 грн за один день. Для дітей дошкільного віку та школярів до 16 років вхід на 25–й Book Forum б...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Культура
В рамках 25 BookForum відбудеться презентація першого дитячого комікса про Львів «Таємниці львівського годинникаря». Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Львівʼян попереджають про різке похолодання «Таємниці львівського годинникаря» — це перший дитячий комікс про Львів. Ідея та адаптація тексту Марічки Крижанівської, художник — Софія Марійчин. У коміксі описано фантастичну історію, яка могла статися тільки у Львові — місті...
Суспільство
Синоптики попереджають львів'ян про різку зміну погоди та похолодання. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua. Завтра, 22 вересня, у Львові прогнозують пориви вітру, місцями сильні дощі,  а також суттєве зниження температури повітря. Читайте також: Форум видавців у Львові: вартість, спеціальні гості та найцікавіші події Різка зміна погодних умов зумовлена проходженням активних атмосферних фронтів та вторгненням...
Суспільство
На Львівщині розпочинають будівництво з’їзду з автомобільної дороги державного значення М-09 Тернопіль — Львів — Рава-Руська на автомобільну дорогу державного значення М-06 Київ — Чоп. Як повідомили у прес-службі Автодору Львівщини, з'їзд буде призначений для лівоповоротного руху за напрямком Тернопіль — Чоп у м. Винники, - передає 032.ua. Додатковий з’їзд буде влаштований на існуючій транспортній розв’язці в двох рівнях, яка розташована на пересіченні авт...