На лінії розлому

Цікаво, як день 3 липня буде описаний в шкільних підручниках років так через 50? Цікаво було б дізнатися, як з висоти прожитих років будуть трактуватися події спекотного політичного літа 2012-го в Україні. З сьогодення ж картина виглядає трагічно: країну ламають, як пряник. А на лінії розлому стирчать вуха нашого сильного сусіда, який з насолодою потирає руки, спостерігаючи, як українці, наче павуки в банці, поїдають один одного.

Законопроект про державну мовну політику, прийнятий Верховною Радою 3 липня з грубими порушеннями регламенту (до речі, теж закону України) ввів країну в політичне піке. Те, що це технологія, вже не приховують навіть в Партії регіонів, після опублікування на Українській правді "Тематичних напрямків виборчої кампанії" - циркуляра Партії регіонів всім своїм штабам.

"Ми хочемо говорити рідною мовою", - так рекомендують місцевим осередкам ПР розбурхувати народ.

Навіщо? Це і є найголовніше питання. Яка мета мовної провокації з боку партії влади? Якщо мета - вирішити проблеми малих народів в Україні, то вона не досягнута. Проблеми малих народів не зводяться лише до мови. Крім того, вони настільки малі, що не підпадають під дію прийнятої, але ще не підписаної редакції закону про мовну держполітику.

Більше того, деякі корінні народності, що населяють територію України, в принципі ображені тим, що їх підтягують під поняття "нацменшин" і не хочуть, щоб мовна політика по відношенню до них будувалася в залежності від кількості носіїв мови.

Сімферополь.Лідер меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв назвав закон про основи державної мовної політики неприйнятним для кримських татар. «Для нас цей закон неприйнятний. Ми розглядаємо себе як корінний народ України, і ситуація з кримськотатарською мовою не повинна залежати від чисельності (її носіїв) », - сказав Джемілєв.

Глава меджлісу заявив також, що в законі повинно було бути передбачено закріплення підсумків «злочинної мовної політики, яка була в Радянському Союзі по відношенню до української мови, в результаті якої в багатьох регіонах переважає російська». За його словами, якщо російська отримає особливий статус в регіонах України, то у етнічних українців не буде стимулу вивчати рідну мову. «Не буде цього стимулу і у кримських татар, оскільки вони володіють російською мовою не гірше самих росіян», - сказав Джемілєв.

З татарами солідарні болгари, румуни, поляки. Але скандальний законопроект був націлений не на них. Адресати цього закону - російськомовні жителі сходу та півдня України з середньою освітою, які багато і важко працюють, втомлені працею  люди. Вони не заглиблюються  ні в які політичні тонкощі. Вони не читають книг, газет і журналів. Вони просто дивляться телевізор. І коли їм підкидають гасло: "Ми хочемо говорити рідною мовою", вони розуміють це просто: у нас хочуть відібрати це право - говорити російською. І тоді в них пробуджується агресія і неприйняття всього, що пов'язане з українською. І вони виступають з абсурдними заявами на кшталт того, що мені довелося почути на площі у Харкові. Жінка на камеру одного з телеканалів заявила: я українка, але моя рідна мова російська, і я не хочу знати ніякої іншої.

Але далеко не всі навіть на сході вважають так, як ця харків'янка. Наш опитування в Дніпропетровську показали: російськомовне місто  значною мірою не приймає мовний законопроект, прийнятий ВР 3 липня. Більшість опитаних, не дивлячись на те, що говорять по-російськи, вважають, що в державі Україна має бути одна державна мова - українська. На мітинг на захист української, що відбувся в Дніпропетровську, ці люди, звісно, не пішли. Але в цілому вони цілком адекватно оцінюють ситуацію. На відміну від міських властей, які так злякалися, що в Дніпрі на мовному грунті може відбутися майдан № 2, що навіть перегородили площу перед обладміністрацією під приводом "поливально-посадочних робіт".

Акції прокотилися і по інших російськомовних регіонах. Приміром, у Донецьку відбувся мітинг, на якому зібралося близько 200 чоловік. Акція проходила мирно.
Люди тримали плакати "Мови нема - країна-тюрма". У резолюції мітингу були не тільки вимоги скасувати скандальний законопроект, але і позбавити українського громадянства його авторів - Колесніченко і Ківалова.

У Кривому Розі городяни пройшлися маршем. Учасники акції вимагали не допустити русифікації Україні і зберегти українську як єдину державну.
А на youtube виклали відеоролик. На ньому криворізькі патріоти мстять за мову - підпалюють офіс Партії регіонів.

Мітинг пройшов і під стінами Луганської облдержадміністрації. Його учасники виступали не стільки за українську мову, скільки боролися проти розколу держави. «Влада вкотре перед виборами намагається розділити суспільство. Все це робиться для того, щоб просто зіграти на наших електоральних перевагах розділити країну на два табори », - заявив Сергій Линник, заступник голови регіонального виборчого штабу Об'єднаної Опозиції.

У Миколаєві мітинг зібрав лише близько 80 чоловік. Вимоги - ті ж. Скасувати скандальний законопроект. Активісти тримали в руках плакати «Слава Україні - героям слава!", "Taкa caмa бiдa y мoєї кopoві - в нeї є язик, a нe мaє мoві». Але були слогани і покруче, на кшталт "зека - на нари!". В результаті дійшло навіть до нецензурної лексики «Спасибі жителям Донбасу за президента ..!».

Не дивно, що при такому настрої "електорату" влада з усіх сил намагається перешкодити захисту українського в Україні. У Запоріжжі співробітники міліції затримали учасника мітингу на захист української мови. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив запорізький журналіст Сергій Сидоров. За його словами, міліціонери затримали керівника запорізької організації «Просвіта» Олега Ткаченка за проведення мітингу всупереч забороні суду.

А в Одесі мирну акцію протесту намагалися зірвати регіонали-хулігани. До учасників акції на ганку облдержадміністрації, в супроводі високопоставлених міліціонерів, прибули начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Альберт Байжанов і активістка Партії регіонів Ніна Кочановська. Кочановська стала обзивати учасників заходу «бандерівцями» і зривати зі стін гасла і плакати маніфестантів. Один з керівників Одеського міськвідділу міліції Олексій Вдовиченко умовив активістку Партії регіонів не провокувати протистояння, і Ніна Кочановська вгамувалася. А от її супутник, особистість широкої громадськості невідома, - ні. Він ображав і посилав в непристойні місця не тільки мітингуючих, але і журналістів, які прийшли  на акцію. Природно, що абсолютно безкарно.

Заради справедливості треба сказати, що були і мітинги на підтримку "мовного" закону. Приміром, вчора в Сімферополі пройшло одразу два мітинги . Один - на підтримку закону про мови, інший - проти. А щоб і тим, і іншим мітингувальникам не було нудно, налетіли Кримські партизани і закидали опозиціонерів яйцями. Ось так, ненав'язливо сімферопольцям намагаються довести, що вони виграли важливий бій у своїх україномовних співвітчизників. Саме бій, битву в нескінченній междуусобной війні, яку розпалюють політики без честі і совісті.
...

Пам'ятаєте, на початку я задалася питанням про мету всіх цих провокацій. Якщо відштовхуватися від результату, то метою Партії регіонів була не боротьба за інтереси нацменшин, не виконання своїх передвиборних обіцянок і навіть не боротьба за права російськомовних. Мета була - посварити, зіштовхнути лобами, розпалити протистояння між сходом і заходом країни, щоб тільки з бажання помсти і агресивного неприйняття один одного люди голосували за ПР, а не за політсили, які мають підтримку по інший бік Дніпра. Ненависть один до одного жителів Лівобережжя та Правобережжя Україні - єдиний шанс регіоналів виграти майбутні вибори. Єдина Україна - це прогнозований крах партії влади. Тому вони "кидають кістку". І ось уже забуто єднання навколо Євро-2012, і загальний тріумф після голів Шевченка, і гордість за нашу спільну , одну на всіх державу - все забуто. І ось ми вже в своїй егоїстичній злобі кричимо: "Хочу говорити російською", "Хочу говорити українською", "Ви бандерівці", "А ви зеки". Замість того щоб просто жити в цій країні, любити цю країну, поважати друга - і татар, і росіян, і болгар, і румунів, і німців, і поляків, і вірмен і ще з десяток народів, що проживають тут. І разом, єдиним фронтом виступити проти кримінальної влади, ім'я якої - Корупція. І не важливо, якою мовою вона вимовляється.

4 липня президія Львівської облради оголосила керівників ОДА, а також представників Партії регіонів і їх сателітів представниками окупаційної влади в Україні. Можна, звичайно, вважати це вкрай правим проявом, якщо тільки не брати до уваги, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі, провокування сепаратистських настроїв є кримінальний злочин. І якщо цю саму ворожнечу розпалює влада, якщо з ініціативи Партії регіонів Україна підштовхують до розколу, але при цьому ніхто з її представників не несе ніякої кримінальної відповідальності за свої дії, то пояснення всьому цьому може бути тільки одне. Нинішня влада для Україна дійсно окупаційна. Адже тільки окупанти не підкоряються законам країни, в якій живуть. Вони самі пишуть закони, щоб жити їм на окупованих територіях було ще комфортніше.

Що можемо в цій ситуації зробити ми, громадяни України? Переконана, тільки одне: не піддаватися маніпуляціям політтехнологів. І зробити все, щоб не стати тим "останнім кілочком", вбитим в цілісність України, після якого лінію розлому, що проходить по Дніпру, як розбиту чашку, вже не склеїти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
25 листопада о 18:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Р. Іваничука (пл. Ринок, 9) відбудеться зустріч із автором книги "Бурштин" - Василем Тибелем. Як розповіли 032.ua організатори події, книга стосується важливої соціальної проблеми в сучасній Україні - бурштинової лихоманки. Автор намагається розібратися, які сили задіяні у цьому кривавому бізнесі, що штовхає людей до нелегального видобутку «сонячного каменя» та що залишиться в остачі, ...
Суспільство
Як повідомили у диспетчерській службі ЛМКП «Львівводоканал», завтра, 20 листопада, буде тимчасово призупинено подачу води до частину вулиць Шевченківського району. Про це пише прес-сужба міськради Львова, інформує сайт 032.ua. Так, через проведення планових робіт з  переключення новозбудованої ділянки водопроводу діаметром 600 мм на перетині вулиць  Орлика - Миколайчука, з 09:00 подачу води призупинять мешканцям наступних вулиць:  водопостачання в район об...
Культура
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відбувається День пам'яті жертв голодоморів. У цьому році він припадає на 24 листопада. На знак духовної єдності з поколіннями українців, які постраждали в часи терору, членство Спілки Української Молоді (СУМ) в Україні організовує акцію "Сопричастя" до 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років, - передає кореспондент сайту 032.ua. Щоби хоч частково зрозуміти, слід пережити - вважають у Спілці Української Молод...
Суспільство
Напередодні Європейського тижня тестування на ВІЛ, 23 листопада, у Львові відкриють AHF Checkpoint Lviv на вул. Антоновича, 40. Цей заклад буде першим у Львівській області, що діятиме безпечний та дружній простір для проведення швидкого, конфіденційного та безкоштовного тестування на ВІЛ, - передає 032.ua. Створено його коштом Фундації АНТИСНІД-США в Україні (AHF Ukraine). Читайте також: У Львові створять відділення паліативної допомоги на базі 4-ї лікарні...
Суспільство
У Львівському регіональному центрі з гідрометереології прогнознують значне погіршення погодних умов до кінця доби, 19 листопада. Про це пише прес-служба міськради Львова.  Так, за прогнозами синоптиків, сьогодні у Львові до кінця доби очікуються сильні опади у вигляді снігу. Читайте також на нашому сайті: Перший сніг випав у Львові, - ФОТО. У вівторок, 20-го листопада, на дорогах міста ожеледиця вночі та вранці подекуди туман, видимістю 200 — 500 метрів. В...
Бізнес
У Львові компанія Uber запустила опцію замовлення поїздки на таксі телефоном. Як повідомили для 032.ua у прес-службі компанії, скористатись цією можливістю можуть пасажири у трьох містах України: Львові, Києві та Одесі. "Ця опція призначена для тих людей, у кого немає смартфона або підключення до Інтернету, а також для тих, кому простіше зателефонувати, ніж використовувати додаток", - зазначили в Uber'і. Як це працює 1.    Наберіть 9988 з вашого мобільного...
Бізнес
Нещодавно "Львівавтодор" оголосив тендер на розробку, впровадження та обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті Львова.  Оскільки у львів'ян виникло багато запитань щодо проведення відкритих торгів, чиновники Львівської міськради опублікували роз'яснення на офіційній сторінці у Фейсбуці, присвяченій впровадженню е-квитка, - передає 032.ua. Чому так довго? "У цьому проекті ми пов'язані з Європейським банком реконструкці...
Суспільство
19 листопада на Львівщині відкрили щойно облаштований з'їзд на транспортній розв'язці поблизу Винник, із дороги М-06 Київ - Чоп на трасу М-09 Тернопіль - Львів - Рава-Руська. Місце з'їзду розташоване на 540 км міжнародної дороги Київ - Чоп, - передає 032.ua із посиланням на прес-службу Львівської ОДА. За словами керівника Служби автодору Львівщини Руслана Кандибора, з'їзд облаштували за сучасними стандартами: з необхідним освітленням, бар'єрами та належною...
Культура
22 грудня о 19:00 у Центрі Довженка на Сихові (пр. Червоної Калини, 81) львів'яни матимуть нагоду ознайомитися із музичним проектом "Весна". Відома українська співачка Мар'яна Садовська виступить разом із німецьким перкусіоністом та спеціалістом з електроніки Крістіаном Томе, - передає 032.ua. У проекті "Весна" представлено авторські колажі стародавніх українських народних пісень та сучасних електроакустичних звуків. Читайте також: Вокалістка гурту “Troye...