• Головна
  • У Львові визначено переможців премії імені Степана Бандери
10:24, 26 червня 2012 р.

У Львові визначено переможців премії імені Степана Бандери

26 червня на початку роботи ХІХ сесії Львівської обласної ради Олег Панькевич оголосив імена перших переможців Обласної премії імені Героя України Степана Бандери у трьох номінаціях. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

За підсумками засідання журі з присудження премії першими переможцями стали:

- Олег Баган – науковець, публіцист, громадський діяч, керівник ГО «Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова», упорядник багатьох науково-публіцистичних видань, видавець, з міста Дрогобич – в номінації «Громадська діяльність»;

- Олександр Панченко –  громадський діяч, політик, видавець, правозахисник і краєзнавець з міста Лохвиця, що на Полтавщині – в номінації «Політична діяльність»;

- Ярослав Гаврилюк – народний артист України, режисер, упорядник книги «Крути. Січень 1918 року», з міста Києва, та Євген Перепічка – історик, громадський діяч, автор десятків дослідницьких праць, зокрема «Феномен Степана Бандери», публіцист з міста Львова – в номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність», розділивши премію порівну.

Довідка

Обласну премію імені Героя України Степана Бандери було затверджено рішенням Львівської обласної ради від 16.03.2012 р. № 423. Згідно Положення, премію обласної ради призначають у галузі національного державотворення. Премією відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Премію присуджують щорічно напередодні 1 січня – дня народження Степана Бандери (цьогоріч – з нагоди Акта відновлення Української держави 30 червня  1941 року з урочистим врученням 30 червня 2012 року).

Здобувача премії (особу чи інституцію) висувають громадські, політичні та наукові інституції з обов’язковими рекомендаціями щонайменше трьох авторитетних громадських, політичних та наукових діячів способом подання текстового тезового викладу громадської, політичної та наукової діяльності та її результатів в українському державотворенні (проект, винахід, інвестиції, науково-теоретичні праці: монографія, посібник тощо відповідного спрямування).

Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20000 грн. Якщо здобувачі не відповідають заявленим вимогам, можливе присудження премії лише в окремих номінаціях або взагалі відсутність лауреата впродовж того чи того року.

Львівська обласна рада зберігає за собою право висунення власної кандидатури з запрошенням до конкурсу.

Здобувачі премії не обмежені проживанням на території Львівської області.

Кандидатури на призначення премії способом таємного голосування розглядає журі, до складу якого входять члени постійних комісій з питань освіти та науки і з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації.

Якщо жоден із претендентів не набрав необхідної кількості голосів, відбувається переголосування серед 2-х претендентів, що набрали більшу кількість голосів.

Якщо претенденти в одній із номінацій набрали однакову кількість голосів, журі ухвалює, шляхом відкритого голосування, одне з таких рішень:

- премію поділити порівну;

- премію не присудити жодному претендентові;

- провести переголосування.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...