• Головна
  • Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію
спецпроект 032
23:20, 8 лютого 2017 р.

Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію

спецпроект 032
032.ua продовжує зустрічатися із депутатами міськради, пити з ними каву і розпитувати в них про їхню роботу. Цього разу ми зустрілися із керівником фракції "УКРОП" у Львівській міськраді Ігорем Телішевським.
Досьє: Народився 1 квітня 1987 року. У 2008 році закінчив Український католицький університет, за спеціальністю «Теологія». У 2014 році закінчив Національну академію управління за спеціальністю «Правознавство».
З 2009 року є помічником-консультантом народного депутата України Тараса Батенка у попередні два скликання був помічником нардепа від “Батьківщини” Володимира Яворівського. Партійний, голова Львівської обласної організації "Українське об'єднання УКРОП". Голова громадської організації «Центр досліджень взаємодії громад». Одружений, виховує сина та дочку.
Чому Ви вирішили піти в "УКРОП"?
Я був і є помічником народного депутата Тараса Батенка, який зараз очолює партію "УКРОП" на всеукраїнському рівні. Була така пропозиція і що він, що я зайнялися партією у Львівській області,  показали хороший результат, один із найкращий. Хоч перед виборами багато хто думав, що в нас немає шансів пройти. Але ми пройшли і в обласну раду,  і в міську раду. 
Ви працювали помічником-консультантом народних депутатів не один рік. Я так розумію добре знайомі із робою і обов'язками нардепа. А самі в майбутньому будете балотуватись до Верховної ради?
Все життя, скільки я працюю - працюю в політиці. Був свого часу 6 років помічником Володимира Яворівського, Тараса Батенка і зараз продовжую ним бути. В перспективі - можливо б і розглядав варіанти, але думаю, що треба у Львові показати, щось таке, щоб люди і справді пам'ятали те, що ти зробив.
А мером Львова хочете стати?
Зарано говорити про такі речі. Треба більше досвіду.
Але все ж таки, мерські амбіції у Вас є?
В мене?  Я ще надто молодий. В нас є інші кандидатури, які готові йти на мера. В нас є Ігор Зінкевич (депутат ЛМР від фракції "УКРОП", голова ГО "Варта-1"), який, я вважаю, може бути хорошим мером. Я думаю створити такий ресурс з нічого (мова йде про спільноту “Варта-1, -ред.”) і стільки віддавати свого часу львів'янам не кожен би зміг.
Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію, фото-1
За інформацією інтернет-видання "Варіантипід час виїзного позачергового засідання комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради Ви сказали, що будете звертатимуться до правоохоронних органів через діяльність ЛКП «Львівспецкомунтранс» на території заводу «Львівхімсільмаш», що у промзоні між Рясним та Білогорщею. Це було у вівторок 20 грудня. Пройшло вже більше місяця з того часу. Ви звернулись до правоохоронців?
Так, ми звернулися. Я учора отримав майже всі відповіді. Зважаючи що вони прийшли вчора, я ще не встиг до кінця їх опрацювати. Прийшли формальні відписки з екології області, але є порушена кримінальна справа. Також прийшла відповідь з ДАБІ, що справді була перевірка і там був винесений припис. Є безліч порушень.
Те , що ми обіцяли, те і зробили. Ми хочемо, щоб у Львові все було прозоро, законно, відкрито та чесно. Андрій Іванович говорить, що хоче, щоб все так було, але не робить так, а ми ж хочемо навпаки — якщо ми говоримо, то робимо. Він казав, що там нічого не буде взагалі, а ми через кілька днів приїжджаємо, а лінія сортувальна монтується, всі дерева вирубані, нова підстанція електрики поставлена, - це неправильно. Люди повинні розуміти і довіряти меру. Ми ж зараз бачимо, що просто немає елементарної довіри до голови, навіть частково і до міської влади, до депутатів. Бачимо скільки протестів, збурення мешканців, а все тому, що немає елементарної довіри.
У районах міста мають розмістити перевантажувальні станції, де відбуватиметься брикетувати сміття. Відповідне рішення  у четвер, 19 січня, ухвалили депутати Львівської міськради під час позачергового пленарного засідання. Ви ж не підтримали цю ухвалу, чому?
Не підтримали, оскільки в нас було декілька вимог. Ми розуміли, що у місті має бути якась там сортувальна лінія, можливо - у кожному районі, але ми повинні конкретно знати, що це має бути. Ми намагались з'ясувати - скільки часу те сміття там буде перебувати, але відповіді так і не почули. Виходить, що там буде складено сміття, прийде весна і почнеться проблема у Львові, як і у Грибовичах свого часу. У зв'язку із тим, ми не підтримували цю ухвалу. Окрім цього ми не можемо підтримувати ухвалу, яку побачили тільки ввечері чи навіть зранку перед самим голосуванням. Тут немає жодної демократії, жодних дебатів. Всі порушують регламент, всі норми, які тільки може бути.
Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію, фото-2
А як у Львові можна вирішити проблему із сміттям?
Ситуацію насправді можна вирішити. Я зараз не перший місяць спілкуюся із громадою Грибович і Малехова і у них немає просто елементарної довіри до міського голови. Вони навіть готові розглядати варіант, щоб готові співпрацювати, щоб була рекультивація, можливо і завод у них будувати, але вони не вірять Андрію Івановичу.
Вони готові розглядати це і спілкуватися з міськрадою Львова, але, напевно, без Андрія Івановича.
Зараз наприклад відбувається збурення мешканців в Яворові,  в інших містах, щоб не завозити туди сміття, а все тому, що сталася трагедія в Грибовичах і у людей є страх.
Коли говорять, що будуватимуть завод, то таку пропозицію вони ще можуть розглядати, а коли чують слово полігон, то всі розуміють, який полігон може бути. Сміття завезуть, залишать, а потім поїдуть.
Ще в червні наша фракція проводила прес-конференцію у "Гал-інфо" і там ми озвучили 8 пунктів, що потрібно зробити для вирішення сміттєвої проблеми.
Мета була - оголосити конкурс на інвестора, конкурс на проект. Однак цього не було зроблено. Наприклад, мер Червонограда оголосив конкурс, прийшов інвестор і  зараз вкладає 100 млн. євро для побудови сміттєспалювального заводу. А місто Львів -  велике місто, не може знайти свого інвестора.
Це просто трохи смішно виглядає. Я так розумію, що тут є якісь схеми, що ніхто не хоче довіряти, допустити інвестора, який вкладе свої гроші і зароблятиме, а натомість позбавить місто від сміття.
Як воно буде у результаті, насправді важко сказати. Оскільки не маємо кінцевому результаті жодної інформації. Наприклад, завтра сесія , всі про це говорять, а що будуть розглядати і як , на якому етапі вирішення проблеми, що відбувається, куди вивозять - всі мовчать. Минулого року наприклад 100 млн. гривень пішло на сміття. А куди пішло, актів чи інших документів фактично немає.
Коли в акті написано, наприклад, Дніпро або інші міста, а сміття просто викидають у Жовкві, хтось ж ті гроші заробляє. Комусь в кишеню вони потрапляють.
До речі, згадуючи про мера Львова, як часто ви спілкуєтеся із Садовим особисто, на зустрічах ?
Тільки коли він запрошує. Однак наприклад, на останню зустріч, яка була напередодні минулої сесії, не було запрошено представників кількох фракцій, в тому числі нашої.
Між Вами і міським головою Львова виникають чи виникали конфлікти?
Ні. Я не конфліктна людина. Просто я інколи даю пропозиції, а Андрій Іванович вважає, якщо пропозиція не від "Самопомочі" і не по вертикалі його виконавчої влади, то така пропозиція не має права на існування.
Це ж не правильно, правда? Ми всі хочемо блага для міста. Ми тут всі живемо і хочемо, щоб місто розвивалося в правильному руслі. Коли ми говоримо, що є порушення, міський голова каже: "Немає порушень". Ми чітко показуємо, що тут є порушення, а він — "Ні, немає, звертайтесь у правоохоронні органи".
Елементарно немає довіри, комунікації, взаєморозуміння.
Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію, фото-3
А які у Вас взаємини з іншими депутатами міськради? З ким найкомфортніше працювати?
Я з усіма комфортно працюю. Я ж кажу, я не конфліктна людина, у мене немає проблем з якоюсь конкретною фракцією. Я нормально спілкуюся із всіма. Найважливіше — це людські стосунки, а політика — це є політика. Хоча, якщо говорити про ситуацію у місті Львові, то треба розуміти, що у Львові жодної політики немає, оскільки, це є елементарна господарка. Яка тут може бути політика? Ну, є якась заява. Вона ж ні на що не впливає. Єдине, що деякі фракції виступають і ми говоримо - тут не можна так робити, бо розкрадають, а так роблять.
Наприклад, зараз списують інвестиційний внесок компанії "Ваш дім»  у розмірі 21 млн. гривень і це тоді, коли не побудували ні лікарні, ні школи, ні садочку. Списують, бо це лояльна до Андрія Івановича будівельна компанія. 
Наприклад, "Інтегралбуду" теж постійно списують інвестиційний внесок, кошти від якого мали б піти в бюджет. Це ж не правильно. 
Тому тут в нас є розбіжності між багатьма фракціями, які хочуть зберегти ті гроші для міста, а дехто готовий подарувати приватному підприємцю.
Яка проблема №1 у Львові, на Вашу думку?
На сьогоднішній день? Знаєте, я б сказав сміття, але насправді це дуже банально, тому я скажу — обман. Тому що постійно є обман. Якщо б говорили правду, то все б у місті Львові було по-іншому. Я розумію, що місто Львів є гарне з картинки і це правда. Львів так звана мекка України, але коли в мене друзі, які займаються волонтерством відвідують Східну Україну, потім зізнаються, що після історії зі сміттям, їм дуже важко стало працювати. Бо їм говорять - ви спершу розберіться із своїм сміттям у місті Львові і потім їдьте до нас і розказуйте, як нам жити. Через цю історію нас дуже погано сприймають. Тому це питання треба вирішувати якнайшвидше. Як? Ми свої пропозиції вже подали, але на них ніхто не реагує.
Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію, фото-4
На Вашу думку, попередити Грибовицьку трагедію можна було?
Ну звичайно. По-перше, ми ще в січні 2016 року, коли витік інфільтрат, про це говорили. Ми всі документи почали збирати до того, як у червні сталася трагедія. У цій трагедії наш депутат Жовківської районної ради від "УКРОПу", рятувальник загинув.
Ми про це говорили, проводили аналізи. Ми дізнались інформацію про інвестиційні фірми, від якої потім Андрій Іванович відхрещувався. Мовляв, тих інвесторів, які приходили — не було.
Постійно було розкрадання коштів, не пересипалося сміття, не було жодної підпірної стіни. Там просто нічого не робилось, навіть ваг елементарних не було, щоб зважити, скільки конкретно завозять сміття. Скільки потрібно, стільки й списували в актах. Так само і зараз вивозять, списують. Кажуть, наприклад, сьогодні у Львові вивезли 600 тонн сміття. Ми кажемо: "А звідки ви це знаєте?" А вони — ну, ми знаємо. Хоч одна вага є? Жодної ваги. То як можна говорити скільки сміття вивезли? Це ж елементарні речі, тут не треба бути науковцем. Поставте ваги, приїхали, зважили і подивилися скільки сміття в місті. Може там не 600 тонн, а 200 тонн. Це можна було зробити, але не було бажання, бо це не можна показати, як наприклад, відкриття дороги, щоб люди це побачили.
Це було за межами міста і думалось, мовляв, нехай так і буде, бо воно не приносить додаткові бали на виборах.
Андрій Іванович часто каже, що насправді причиною обвалу став підпал. Ви в це вірите?
Я в це не вірю, оскільки ми туди неодноразово приїжджали і знаємо, що там постійно димілося, було загоряння оскільки виділявся газ.
Можливо, не до кінця правильно спрацювали рятувальники, оскільки вони водою заливали і стався зсув, але це проста елементарна відмазка і зараз хочуть всіх переконати, що це справді був підпал.
Наприклад, у Новому Роздолі теж постійно,  кожного року димілося, але там прийшов новий мер. Вони вирівняли у сміттєву гору, постійно пересипали і впродовж останнього року жодного загоряння не було.
Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію, фото-5
У Вас маленька фракція у міськраді, найбільше ж депутатів у фракції "Самопоміч". Ви відчуваєте через це якийсь дискомфорт?
Ні. Хоч у нас фракція маленька ( не найменша), але ми досить активні. Ставимо багато питань, даємо зауваження, до нас прислухаються інші фракції. В нас, хоч і 5 депутатів, але кожен має свою думку і висловлює її, говорить про свою позицію. 
Що Ви вважаєте найбільшим досягненням своєї фракції у міськраді ?
Ми дотрималися тих цілей, які ставили собі на початку. Ми продовжуємо працювати на благо львів'ян. Все що ми робимо — робимо відкрито, прозоро із залученням громадськості і справді відстоюємо їх інтереси. Сьогодні жоден львів'янин не може сказати, що в нас є якісь бізнес-інтереси і що ми лобіюємо щось.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...