Телішевський про спілкування із Садовим, вивезення сміття і Грибовицьку трагедію

032.ua продовжує зустрічатися із депутатами міськради, пити з ними каву і розпитувати в них про їхню роботу. Цього разу ми зустрілися із керівником фракції "УКРОП" у Львівській міськраді Ігорем Телішевським.
Досьє: Народився 1 квітня 1987 року. У 2008 році закінчив Український католицький університет, за спеціальністю «Теологія». У 2014 році закінчив Національну академію управління за спеціальністю «Правознавство».
З 2009 року є помічником-консультантом народного депутата України Тараса Батенка у попередні два скликання був помічником нардепа від “Батьківщини” Володимира Яворівського. Партійний, голова Львівської обласної організації "Українське об'єднання УКРОП". Голова громадської організації «Центр досліджень взаємодії громад». Одружений, виховує сина та дочку.
Чому Ви вирішили піти в "УКРОП"?
Я був і є помічником народного депутата Тараса Батенка, який зараз очолює партію "УКРОП" на всеукраїнському рівні. Була така пропозиція і що він, що я зайнялися партією у Львівській області,  показали хороший результат, один із найкращий. Хоч перед виборами багато хто думав, що в нас немає шансів пройти. Але ми пройшли і в обласну раду,  і в міську раду. 
Ви працювали помічником-консультантом народних депутатів не один рік. Я так розумію добре знайомі із робою і обов'язками нардепа. А самі в майбутньому будете балотуватись до Верховної ради?
Все життя, скільки я працюю - працюю в політиці. Був свого часу 6 років помічником Володимира Яворівського, Тараса Батенка і зараз продовжую ним бути. В перспективі - можливо б і розглядав варіанти, але думаю, що треба у Львові показати, щось таке, щоб люди і справді пам'ятали те, що ти зробив.
А мером Львова хочете стати?
Зарано говорити про такі речі. Треба більше досвіду.
Але все ж таки, мерські амбіції у Вас є?
В мене?  Я ще надто молодий. В нас є інші кандидатури, які готові йти на мера. В нас є Ігор Зінкевич (депутат ЛМР від фракції "УКРОП", голова ГО "Варта-1"), який, я вважаю, може бути хорошим мером. Я думаю створити такий ресурс з нічого (мова йде про спільноту “Варта-1, -ред.”) і стільки віддавати свого часу львів'янам не кожен би зміг.
За інформацією інтернет-видання "Варіантипід час виїзного позачергового засідання комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради Ви сказали, що будете звертатимуться до правоохоронних органів через діяльність ЛКП «Львівспецкомунтранс» на території заводу «Львівхімсільмаш», що у промзоні між Рясним та Білогорщею. Це було у вівторок 20 грудня. Пройшло вже більше місяця з того часу. Ви звернулись до правоохоронців?
Так, ми звернулися. Я учора отримав майже всі відповіді. Зважаючи що вони прийшли вчора, я ще не встиг до кінця їх опрацювати. Прийшли формальні відписки з екології області, але є порушена кримінальна справа. Також прийшла відповідь з ДАБІ, що справді була перевірка і там був винесений припис. Є безліч порушень.
Те , що ми обіцяли, те і зробили. Ми хочемо, щоб у Львові все було прозоро, законно, відкрито та чесно. Андрій Іванович говорить, що хоче, щоб все так було, але не робить так, а ми ж хочемо навпаки — якщо ми говоримо, то робимо. Він казав, що там нічого не буде взагалі, а ми через кілька днів приїжджаємо, а лінія сортувальна монтується, всі дерева вирубані, нова підстанція електрики поставлена, - це неправильно. Люди повинні розуміти і довіряти меру. Ми ж зараз бачимо, що просто немає елементарної довіри до голови, навіть частково і до міської влади, до депутатів. Бачимо скільки протестів, збурення мешканців, а все тому, що немає елементарної довіри.
У районах міста мають розмістити перевантажувальні станції, де відбуватиметься брикетувати сміття. Відповідне рішення  у четвер, 19 січня, ухвалили депутати Львівської міськради під час позачергового пленарного засідання. Ви ж не підтримали цю ухвалу, чому?
Не підтримали, оскільки в нас було декілька вимог. Ми розуміли, що у місті має бути якась там сортувальна лінія, можливо - у кожному районі, але ми повинні конкретно знати, що це має бути. Ми намагались з'ясувати - скільки часу те сміття там буде перебувати, але відповіді так і не почули. Виходить, що там буде складено сміття, прийде весна і почнеться проблема у Львові, як і у Грибовичах свого часу. У зв'язку із тим, ми не підтримували цю ухвалу. Окрім цього ми не можемо підтримувати ухвалу, яку побачили тільки ввечері чи навіть зранку перед самим голосуванням. Тут немає жодної демократії, жодних дебатів. Всі порушують регламент, всі норми, які тільки може бути.
А як у Львові можна вирішити проблему із сміттям?
Ситуацію насправді можна вирішити. Я зараз не перший місяць спілкуюся із громадою Грибович і Малехова і у них немає просто елементарної довіри до міського голови. Вони навіть готові розглядати варіант, щоб готові співпрацювати, щоб була рекультивація, можливо і завод у них будувати, але вони не вірять Андрію Івановичу.
Вони готові розглядати це і спілкуватися з міськрадою Львова, але, напевно, без Андрія Івановича.
Зараз наприклад відбувається збурення мешканців в Яворові,  в інших містах, щоб не завозити туди сміття, а все тому, що сталася трагедія в Грибовичах і у людей є страх.
Коли говорять, що будуватимуть завод, то таку пропозицію вони ще можуть розглядати, а коли чують слово полігон, то всі розуміють, який полігон може бути. Сміття завезуть, залишать, а потім поїдуть.
Ще в червні наша фракція проводила прес-конференцію у "Гал-інфо" і там ми озвучили 8 пунктів, що потрібно зробити для вирішення сміттєвої проблеми.
Мета була - оголосити конкурс на інвестора, конкурс на проект. Однак цього не було зроблено. Наприклад, мер Червонограда оголосив конкурс, прийшов інвестор і  зараз вкладає 100 млн. євро для побудови сміттєспалювального заводу. А місто Львів -  велике місто, не може знайти свого інвестора.
Це просто трохи смішно виглядає. Я так розумію, що тут є якісь схеми, що ніхто не хоче довіряти, допустити інвестора, який вкладе свої гроші і зароблятиме, а натомість позбавить місто від сміття.
Як воно буде у результаті, насправді важко сказати. Оскільки не маємо кінцевому результаті жодної інформації. Наприклад, завтра сесія , всі про це говорять, а що будуть розглядати і як , на якому етапі вирішення проблеми, що відбувається, куди вивозять - всі мовчать. Минулого року наприклад 100 млн. гривень пішло на сміття. А куди пішло, актів чи інших документів фактично немає.
Коли в акті написано, наприклад, Дніпро або інші міста, а сміття просто викидають у Жовкві, хтось ж ті гроші заробляє. Комусь в кишеню вони потрапляють.
До речі, згадуючи про мера Львова, як часто ви спілкуєтеся із Садовим особисто, на зустрічах ?
Тільки коли він запрошує. Однак наприклад, на останню зустріч, яка була напередодні минулої сесії, не було запрошено представників кількох фракцій, в тому числі нашої.
Між Вами і міським головою Львова виникають чи виникали конфлікти?
Ні. Я не конфліктна людина. Просто я інколи даю пропозиції, а Андрій Іванович вважає, якщо пропозиція не від "Самопомочі" і не по вертикалі його виконавчої влади, то така пропозиція не має права на існування.
Це ж не правильно, правда? Ми всі хочемо блага для міста. Ми тут всі живемо і хочемо, щоб місто розвивалося в правильному руслі. Коли ми говоримо, що є порушення, міський голова каже: "Немає порушень". Ми чітко показуємо, що тут є порушення, а він — "Ні, немає, звертайтесь у правоохоронні органи".
Елементарно немає довіри, комунікації, взаєморозуміння.
А які у Вас взаємини з іншими депутатами міськради? З ким найкомфортніше працювати?
Я з усіма комфортно працюю. Я ж кажу, я не конфліктна людина, у мене немає проблем з якоюсь конкретною фракцією. Я нормально спілкуюся із всіма. Найважливіше — це людські стосунки, а політика — це є політика. Хоча, якщо говорити про ситуацію у місті Львові, то треба розуміти, що у Львові жодної політики немає, оскільки, це є елементарна господарка. Яка тут може бути політика? Ну, є якась заява. Вона ж ні на що не впливає. Єдине, що деякі фракції виступають і ми говоримо - тут не можна так робити, бо розкрадають, а так роблять.
Наприклад, зараз списують інвестиційний внесок компанії "Ваш дім»  у розмірі 21 млн. гривень і це тоді, коли не побудували ні лікарні, ні школи, ні садочку. Списують, бо це лояльна до Андрія Івановича будівельна компанія. 
Наприклад, "Інтегралбуду" теж постійно списують інвестиційний внесок, кошти від якого мали б піти в бюджет. Це ж не правильно. 
Тому тут в нас є розбіжності між багатьма фракціями, які хочуть зберегти ті гроші для міста, а дехто готовий подарувати приватному підприємцю.
Яка проблема №1 у Львові, на Вашу думку?
На сьогоднішній день? Знаєте, я б сказав сміття, але насправді це дуже банально, тому я скажу — обман. Тому що постійно є обман. Якщо б говорили правду, то все б у місті Львові було по-іншому. Я розумію, що місто Львів є гарне з картинки і це правда. Львів так звана мекка України, але коли в мене друзі, які займаються волонтерством відвідують Східну Україну, потім зізнаються, що після історії зі сміттям, їм дуже важко стало працювати. Бо їм говорять - ви спершу розберіться із своїм сміттям у місті Львові і потім їдьте до нас і розказуйте, як нам жити. Через цю історію нас дуже погано сприймають. Тому це питання треба вирішувати якнайшвидше. Як? Ми свої пропозиції вже подали, але на них ніхто не реагує.
На Вашу думку, попередити Грибовицьку трагедію можна було?
Ну звичайно. По-перше, ми ще в січні 2016 року, коли витік інфільтрат, про це говорили. Ми всі документи почали збирати до того, як у червні сталася трагедія. У цій трагедії наш депутат Жовківської районної ради від "УКРОПу", рятувальник загинув.
Ми про це говорили, проводили аналізи. Ми дізнались інформацію про інвестиційні фірми, від якої потім Андрій Іванович відхрещувався. Мовляв, тих інвесторів, які приходили — не було.
Постійно було розкрадання коштів, не пересипалося сміття, не було жодної підпірної стіни. Там просто нічого не робилось, навіть ваг елементарних не було, щоб зважити, скільки конкретно завозять сміття. Скільки потрібно, стільки й списували в актах. Так само і зараз вивозять, списують. Кажуть, наприклад, сьогодні у Львові вивезли 600 тонн сміття. Ми кажемо: "А звідки ви це знаєте?" А вони — ну, ми знаємо. Хоч одна вага є? Жодної ваги. То як можна говорити скільки сміття вивезли? Це ж елементарні речі, тут не треба бути науковцем. Поставте ваги, приїхали, зважили і подивилися скільки сміття в місті. Може там не 600 тонн, а 200 тонн. Це можна було зробити, але не було бажання, бо це не можна показати, як наприклад, відкриття дороги, щоб люди це побачили.
Це було за межами міста і думалось, мовляв, нехай так і буде, бо воно не приносить додаткові бали на виборах.
Андрій Іванович часто каже, що насправді причиною обвалу став підпал. Ви в це вірите?
Я в це не вірю, оскільки ми туди неодноразово приїжджали і знаємо, що там постійно димілося, було загоряння оскільки виділявся газ.
Можливо, не до кінця правильно спрацювали рятувальники, оскільки вони водою заливали і стався зсув, але це проста елементарна відмазка і зараз хочуть всіх переконати, що це справді був підпал.
Наприклад, у Новому Роздолі теж постійно,  кожного року димілося, але там прийшов новий мер. Вони вирівняли у сміттєву гору, постійно пересипали і впродовж останнього року жодного загоряння не було.
У Вас маленька фракція у міськраді, найбільше ж депутатів у фракції "Самопоміч". Ви відчуваєте через це якийсь дискомфорт?
Ні. Хоч у нас фракція маленька ( не найменша), але ми досить активні. Ставимо багато питань, даємо зауваження, до нас прислухаються інші фракції. В нас, хоч і 5 депутатів, але кожен має свою думку і висловлює її, говорить про свою позицію. 
Що Ви вважаєте найбільшим досягненням своєї фракції у міськраді ?
Ми дотрималися тих цілей, які ставили собі на початку. Ми продовжуємо працювати на благо львів'ян. Все що ми робимо — робимо відкрито, прозоро із залученням громадськості і справді відстоюємо їх інтереси. Сьогодні жоден львів'янин не може сказати, що в нас є якісь бізнес-інтереси і що ми лобіюємо щось.
Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Синоптики попереджають львів'ян про різку зміну погоди та похолодання. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua. Завтра, 22 вересня, у Львові прогнозують пориви вітру, місцями сильні дощі,  а також суттєве зниження температури повітря. Читайте також: Форум видавців у Львові: вартість, спеціальні гості та найцікавіші події Різка зміна погодних умов зумовлена проходженням активних атмосферних фронтів та вторгненням...
Суспільство
На Львівщині розпочинають будівництво з’їзду з автомобільної дороги державного значення М-09 Тернопіль — Львів — Рава-Руська на автомобільну дорогу державного значення М-06 Київ — Чоп. Як повідомили у прес-службі Автодору Львівщини, з'їзд буде призначений для лівоповоротного руху за напрямком Тернопіль — Чоп у м. Винники, - передає 032.ua. Додатковий з’їзд буде влаштований на існуючій транспортній розв’язці в двох рівнях, яка розташована на пересіченні авт...
Суспільство
Сьогодні, 21-го вересня, до Львова привезли понад 200 «пакунків малюка». Про це повідомили у прес-службі ЛОДА, передає 032.ua. Наступного тижня очікують надходження наступної партії «пакунків». Читайте також: Завтра через концерт біля «Forum Lviv» перекриють вулицю та внесуть зміни у рух громадського транспорту За інформацією департаменту охорони здоров’я ЛОДА, потреба області на вересень 2018 р. – січень 2019 р. становить понад 8 000 «пакунків малюка». Ма...
Культура
Упродовж вересня - жовтня львів’ян запрошують на цикл безкоштовних лекцій про видатних містян - “Гордість міста” 2.0, започаткований ГО “КонтрФорс”. Попередня лекція стосувалася життя і діяльності однієї з перших жінок-неврологів, львів'янки Луції Фрей, а друга - присвячена видатному археологу та єгиптологу Казімєжу Міхаловському. Кореспондент сайту 032.ua побував на лекціях та занотував найосновніше. Цю лекцію також можна прослухати онлайн. Для цього нати...
Бізнес
032.ua пропонує проводити ще теплі осінні вечори за спогляданням казкових краєвидів Львова. В рамках некомерційного спецпроекту "Тест-драйв закладів Львова" рекомендуємо локації, де у компанії друзів чи коханої людини можна насолодитися містом сповна. "З6 По" П'ятиповерховий ресторан на Площі Ринок відкрили у Львові на початку березня. Окрім найвищого в Україні акваріуму з акулами, у закладі є відкрита тераса, з якої відкривається панорама історичної части...
Суспільство
Небезпечний для водіїв розворот на вулиці Стуса перенесуть за трамвайну зупинку. Як розповів у коментарі для 032.ua спеціаліст управління транспорту Львівської міської ради Костянтин Баранюк, перенесення розвороту ініціювали у "Львівелектротрансі". "Комісія з безпеки дорожнього руху прийняла таке рішення, оскільки зараз автомобілі, які виїжджають з Липової Алеї, одразу розвертаються на вулиці Стуса, чим провокують затримку не лише трамваїв, а й інших автів...
Спецпроект
У багатьох склалася і закріпилася у свідомості думка, що дизайн інтер'єру - це дуже великі і невиправдані витрати в процесі ремонту. І можна легко обійтися без фахівців, певних елементів декору, і вирішити всі питання самостійно. Але, насправді, це і є  найбільша помилка. Адже дизайн інтер'єру - це величезний комплекс заходів, деталі декору, які розробляють професіонали, після якого і виходить продукт: квартира, офіс, будинок, кафе або ресторан стає функці...
Суспільство
У суботу через святкування 3-го дня народження ТРЦ «Forum Lviv» у місті перекриють вулицю та внесуть зміни у рух громадського транспорту. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Читайте також: Які книги обрали найкращими на ювілейному Форумі видавців у Львові. Перелік Відтак, завтра, 22 вересня, на час проведення концерту, з 17:00 до 22:00, буде перекрито рух транспорту на вул. П. Куліша (на правій смузі ділянки дороги від перехрестя вул. П....
Культура
032.ua традиційно у п'ятницю підготував добірку найцікавіших подій, які можна відвідати на вихідних. Цього тижня вихідні і справді будуть дуже насиченими. У місті триває 25 Book forum, а ще відбудеться чимало концертів.  Щоб ви нічого не пропустили, ми підготували для вас огляд про те, де і коли у Львові відбудуються цікаві події на вихідних і скільки треба заплатити за вхід на них.  25 Book forum До неділі у Львові триватиме 25 Book forum. Якщо ви не вст...