• Головна
  • На Львівщині парламентські вибори вже стартували – констатують в ОПОРІ
18:00, 25 квітня 2012 р.

На Львівщині парламентські вибори вже стартували – констатують в ОПОРІ

Хоч за законом терміни парламентської виборчої кампанії обмежуються 90 днями і її офіційний відлік призначено на 30 липня, політичні сили та кандидати-мажоритарники вже розпочали активну передвиборчу роботу. Такі висновки оприлюднила громадянська мережа ОПОРА за результатами загальнонаціонального спостереження за парламентськими виборами, яке проводилось протягом січня-квітня 2012 року.

Характерними ознаками виборчої активності є зовнішні та внутрішньопартійні прояви політичної боротьби. До перших традиційно належить пожвавлення агітаційних заходів, збільшення кількості політичної «джинси» у медіа, розгортання благодійної діяльності, тури та робочі поїздки в регіони, організовані політиками національного рівня.

Внутрішньопартійна боротьба є менш публічним явищем та проглядається крізь реорганізацію партійних структур, безпідставну на перший погляд зміну керівництва, політичну міграцію партійних активістів, зокрема, і серед керівників органів місцевого самоврядування. Останні відіграватимуть ключову роль у виборчій кампанії 2012 року.

На даному етапі актуальним залишається питання висування узгоджених між політичними партнерами кандидатів у одномандатних округах. Комітет опору диктатурі, як і близькі до владиполітичні партії змушені шукати мінімального компромісу щодо поділу округів. Втім, цей процес супроводжується конфліктами, які подекуди виходять у публічну площину.

На Львівщині, враховуючи передвиборчу активність вже можна виокремити потенційних кандидатів-мажоритарників (вказані найбільш відомі та активні лідери): виявляють активність народні депутати України Тарас Стецьків, Сергій Курпіль, Андрій Шкіль, Олександр Гудима (ВО «Батьківщина»), Андрій Пару бій (НУНС), місцеві бізнесмени Богдан та Ярослав Дубневичі (Партія Відродження).

Окрім того, відбулись перші непорозуміння у регіоні навколо Комітету опору диктатурі. Зокрема, три найбільші опозиційні партії (ВО «Батьківщина, ВО «Свобода» та «Фронт
Змін») підписали угоду про спільні дії, з метою координації зусиль у ході виборчої кампанії. На Львівщині такий крок викликав обурення у представників інших учасників КОДу, яких формально не запросили до підписання документу, натомість заявивши, що угода є відкритою. Як наслідок, у березні 2012 року 8 політичних сил («Наша Україна», НРУ, «Українська партія», «Україна Соборна» УРП, УРП «Собор», ПРП, Партія захисників Вітчизни) оприлюднили власну заяву про спільні дії.

А 23 березня 2012 року з КОДу Львівщини було виключено обласну організацію Української народної партії (УНП), у зв’язку з результатами голосування у обласній раді за висловлення недовіри голові Львівської ОДА Михайлу Костюку. Троє депутатів облради від УНП діяли в розріз з іншими опозиційними партіями. Саме трьох голосів не вистачило для результативного рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...