Тема для обговорення
10:18, 22 квітня 2012 р.
Повернення продавця повітря: хто стане новою жертвою?
Тема для обговорення
Так уже повелося в нашій батьківщині, що бажання отримувати гроші "з повітря" іноді переважає над здоровим глуздом. А часом навіть уроки, що підносяться історією, нікого не вчать, і старі граблі знову б'ють наївних громадян по лобі. Незважаючи на те, що Сергій Мавроді відсидів за наслідки першої "МММ", він взявся створювати нову фінансову піраміду спочатку. Мабуть, це доля у людей з кримінальним минулим така, користуватися популярністю й довірою серед населення - можуть і президентом стати, і МММ відродити.
Ще півтора роки тому спогади про "МММ" викликали у людей цілком однозначні асоціації. Що говорити ... За деякими даними, від 10 до 15 мільйонів вкладників системи втратили свої гроші; 50 осіб покінчило життя самогубством. Однак сьогодні реклама старої-нової фінансової піраміди практично у всіх містах України.
Економіка - точна наука. Гроші не можуть з'являтися "з нізвідки" - закон збереження діє і тут. Однак дітище Сергія Мавроді "МММ-2011" говорить про дивіденди 20% -75% щомісяця (240-900% річних). Спробуємо розібратися - як гроші можуть братися "з повітря", і де знаходиться настільки прибутковий "повітря".
"Подальший платить за попереднього", або "хто не встиг - той спізнився"
На сайті соціальної фінансової мережі "МММ-2011" (так іменує своє дітище Мавроді), значиться, що всі шукачі легких грошей діляться на десятки, сотні, тисячі і т.д. На чолі цих "загонів" стоять, відповідно, "десятники", "сотники", "тисячники" - вони стежать за дотриманням правил і розподіляють виплати між вкладниками.
Схема проста - щоб виплатити учасникам піраміди 20% на місяць, сума вкладених в систему грошей повинна також вирости мінімум на 20%. Таким чином, наступні платять попереднім. Проблеми починаються, коли "наступні" більше не хочуть приходити, а "попередні" продовжують чекати грошей "з повітря". У такій ситуації у виграші залишаються одиниці, які вчасно вискочили з піраміди з грошима тих, хто не встиг вискочити. У підсумку, учасники або не усвідомлюють ризиків, або вважають себе розумнішими за інших, мовляв "я встигну забрати свої гроші до краху". Особливо цинічним, в ключі ймовірного падіння системи, є спроби заманити в піраміду соціально незахищені верстви населення - інвалідів і пенсіонерів, яким обіцяють великі відсотки.
Реклама старої-нової "МММ", або Повернення Льоні Голубкова
Природно, збільшувати з потрібною швидкістю суму "пірамідних" грошей з кожним місяцем все складніше, оскільки кількість людей, що довіряють Сергію Мавроді, все ж обмежена. За інформацією сайту "МММ-2011", в піраміді вже зареєстровано більше 20 мільйонів чоловік. Щоб залучати нових членів піраміди, використовується банальна реклама ... як і в 90-х. Правда, тоді народний персонаж Льоня Голубков підкорював уми радянських громадян з блакитного екрану, а сьогодні він повернувся до нас через Інтернет. Всесвітньою мережею справа не обмежилася, і сьогодні в багатьох містах логотипи піраміди красуються на громадському транспорті, фасадах будинків і білбордах. Так, у Львові близько 30% рекламних площ зайняті "МММ-2011".
Пару слів про творця і натхненника ...
Сергій Мавроді запам'ятався нашим співвітчизникам, як творець найбільшої на пострадянському просторі фінансової піраміди, вписавши себе в список символів 90-х. А ось закономірний крах тодішньої "МММ" став серйозним випробуванням для вкладників, зламавши сотні тисяч доль. У той час, коли Сергій Мавроді ховався від правоохоронців, він встиг створити ще одну піраміду. Так від "економічного генія" дісталося і довірливим американцям з європейцями, які "повелися" на піраміду Stock Generation. На цей раз, жертв серед західних вкладників було не 15 мільйонів, а 275 000. У 2003-му році Сергій Мавроді був арештований за підробку документів, несплату податків, а пізніше йому пред'явили звинувачення в шахрайстві в особливо великих розмірах.
Чи не Мавроді єдиним ... Чому люди несуть гроші шахраям?
Незважаючи на весь резонанс, який викликала піраміда "МММ" - це далеко не єдиний приклад фінансової системи, в результаті діяльності якої, довірливі громадяни залишалися без грошей. Часто шахраї ховаються за вивіски кредитних спілок, страхових контор та інших фінансових установ.
Так, зовсім недавно в Запоріжжі був затриманий директор фірми ТОВ «Електрети-2», якого звинувачують у скоєнні шахрайства в особливо великих розмірах. За інформацією прокуратури, більше 2000 постраждалих свого часу залишилися без грошей, завдяки "інвестуванню" в «Електрети-2».
За інформацією "ТСН", в Івано-Франківській філії кредитної спілки "Християнська злагода" одна сім'я (яка керувала пірамідою) вкрала 6000000 гривень вкладників і зникла геть.
Жертвами ще одного дуже креативного кредитної спілки стали близько сотні жителів Луганської та Харківської області. Шахрай спочатку виманював копії документів у перехожих, під приводом участі їх у зйомках фільму. За допомогою цих документів житель Харкова реєстрував кредитний союз, отримував гроші вкладників і віддалявся в невідомому напрямку.
Кілька років тому в Донецьку забили тривогу учасники кредитного союзу "Слов'янський".
"Кредитний союз« Слов'янський », очолюваний громадянином Україна Поляхове Сергієм Миколайовичем, зумів обдурити тисячі учасників кредитного союзу по всій Донецькій області на загальну суму понад 100 млн. грн.", - Повідомив інформцентр "Восток медіа", з посиланням на ошуканих вкладників.
Список можна перераховувати безкінечно довго. Дивним залишається одне - чому незважаючи на величезну кількість гіркого досвіду, люди продовжують нести гроші у фінансові піраміди, в надії на дивіденди "з повітря"?
В якості епілогу ...
Взагалі сумнівні фінансові підприємства, в яких вкладникам обіцяють "золоті гори" без зусиль, нагадують один епізод з "Майстра і Маргарити". Пам'ятайте, "дамський магазин", який влаштували на сцені слуги Воланда? З лютим завзяттям за безкоштовною одягом рвонувся весь зал, а в підсумку всі залишилися голими і зганьбленими. Так і тут. Будь піраміда приречена на крах - рано чи пізно. І чим вище вона підніметься до того моменту - тим серйозніше наслідки матиме її руйнування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:02, 3 грудня
14:26, 3 грудня
11:24, 2 грудня
13:24, 1 грудня
1
live comments feed...
Коментарі