Тема до обговорення
09:00, 15 квітня 2012 р.
Громадянська війна в Україні: люди проти собак
Тема до обговорення
Ті, хто живуть в необжитих районах, у кого поблизу є пустир або приватний сектор, знають, що такі місця - благодать для бездомних собак. Вони збиваються в зграї, і краще обходити такі ікласті компанії стороною, тому як небезпечно.
Статистика безжальна: випадки нападу собак на людину фіксуються щодня. В середньому в невеликому місті відбувається від 200 до 700 нападів на рік. А у великих містах цю цифру можна сміливо множити на три.
З одного боку, закон захищає нас і від бездомних собак, і від домашніх вихованців. Згідно з українським законодавством, вигул домашніх собак на територіях, де розташовані дитячі майданчики, у житлових зонах суворо заборонено. На ділі ж власники домашніх собак ігнорують всі заборони. Про бездомних тварин і говорити не доводиться.
Щоб влада зайнялася цією проблемою, треба щоб собака комусь заподіяла шкоду. А до тих пір ... Загалом, хочеш захистити себе - бери мисливський карабін і відстрілюй бродячих псів?
Хроніка нападів: хто кого?
Днями у Миколаєві, на території оптового ринку (на Октябрському проспекті) вагітна жінка зі своєю 5-річною донькою прийшла за покупками і мало не стала жертвою вуличних псів.
За словами мешканки Миколаєва, на них з донькою накинулася зграя собак. На щастя, неподалік від наляканих городянок був магазин, і вагітна жінка, схопивши доньку за руку, кинулася до входу в маркет. Їм вдалося сховатися, але виходити на вулицю і робити покупки на цьому ринку вагітна тепер побоюється.
Жінка запитала у працівника магазина, чому таке неподобство серед білого дня, і куди дивиться адміністрація. Однак продавець абсолютно відповів, що це у них в порядку речей, і що собаки кусають навіть самих торгашів, коли ті приходять на роботу.
Подібний випадок стався 4 квітня і в Сімферополі. На жінку з немовлям напала зграя бродячих собак. Уникнути трагедії вдалося лише завдяки втручанню випадкових перехожих. Як виявилося, дівчина живе недалеко від парку Шевченка і часто ходить через нього, гуляє з коляскою, так було і цього разу.
Біля занедбаної будови на молоду маму напали бродячі пси - не менше чотирьох. Хапали за ноги, намагалися влізти в коляску. Після того випадку, у постраждалої всі ноги в синцях. Тоді лише втручання випадкових перехожих допомогло уникнути трагедії. За словами дівчини, собаки не реагували ні на палицю, ні на крики - навіть довелося кинути коляску. З тих пір молода мама переживає найсильніший шок і боїться виходити на вулицю.
До речі, в кінці лютого всі в тому ж Сімферополі сталася інша трагедія: двоє негідників зґвалтували дівчину і залишили її абсолютно голу на морозі. Бродячі собаки до смерті загризли 26-річну жительку Кам'янки ...
У Кривому Розі близько місяця тому на мікрорайоні Східний-2 жінка ледь не постраждала від зубів розлючених тварин. Зграя бродячих собак накинулася на кріворожанку прямо на автобусній зупинці, жінка відбивалася від псів сумкою і кричала. Допомогли маршрутники, які опинилися неподалеку. Водії завели мотори і відвернули увагу скаженою зграї. За словами постраждалої, це не поодинокий випадок: у спальних районах, біля станцій швидкісного трамвая, збиваються в зграї по 10-15 собак і нападають на перехожих, дітей, кидаються на проїжджаючі мимо автомобілі.
Неподалік від Кривого Рогу, в смт. Діївка-2 в Дніпропетровській області трагічне подія трапилася 27 березня. Біля залізничного перону перехожі виявили тіло немовляти. У міліції повідомили, що в цій справі немає криміналу, так як дитину розірвали бродячі пси. Займатися цим ПП не будуть, розшукали матір загиблого малюка і на цьому справу закрили.
Таке ж безкарне напад собаки на людину стався в січні в Запоріжжі - там бродячі пси погризли офіцера-афганця.
Подібний жах стався і в Донецькій області в кінці лютого. Зграя голодних собак загризла до смерті пенсіонерку. Коли стурбовані сусіди зграї шукати жінку, то виявили її тіло, майже повністю з'їдене бродячими псами. Як виявилося, жаліслива бабуся майже всю пенсію витрачала на цих монстрів, підгодовувала, чим могла, бездомних тварин. За що вони її і віддячили. Посмертно.
У лютому бродячий собака накинулася на 14-річну дівчинку, яка вранці прямувала на уроки в загальноосвітню школу № 39 в Іллічівському районі Маріуполя. Як повідомили в міській станції екстреної медичної допомоги, розлючена тварина вкусила школярку за ліву гомілку. Карета швидкої допомоги доставила потерпілу в хірургічне відділення міськлікарні. На щастя, дитина вже здорова.
Через місяць після події в Маріуполі, постраждала ще одна школярка. На Луганщині зграя скажених собак напала на ученицю 5 класу. Якби не водій таксі, який опинився поруч, дівчинці, можливо, не вдалося б врятуватися. П'ятикласниця поверталася додому зі школи, коли назустріч їй кинулась зграя бездомних собак, їх було не менше десяти. Дівчинка страшенно перелякалася, навіть не змогла зателефонувати батькам. Про інцидент повідомив в міліцію таксист, який допоміг відігнати бродячих псів і врятував життя дитині.
Низку трагічних подій можна було б перераховувати й далі. На жаль, в цій сутичці «людина проти собаки» всесильний чоловік програє, бо один не може протистояти голодної і дикої зграї. І тут виникає питання: а як же так сталося, що істоти, завжди вважалися найбільш відданими нашими друзями, стали загрозою для людини? Не ми чи винні в цьому?
Притулки без вихованців
Більшість з нас шкодує бездомних собак. В один голос жителі міст Україна твердять, що ці собаки небезпечні, але відстрілювати і присипляти їх - блюзнірство. Потрібні розплідники.
Але ось як працюють ті деякі розплідники, що відкриті в Україну? У Миколаєві, наприклад, такий є, - комунальний заклад під гордою назвою «Центр захисту тварин».
Невідомо, що входить в обов'язки співробітників цього центру, але в місті жителі приватного сектора в Соляних, виявили пару днів назад шокуючу картину. На вулиці біля сміттєвих баків лежали кимось викинуті тіла мертвих собак і кішок. Ясна річ, що тварини не самі забрели на цю територію, а були тут залишені навмисно. Природно, миколаївці побоюються, що мертві собаки можуть бути джерелом різних захворювань. До встановлення причин смерті тварин нікому немає діла. Чому бездомні не в розпліднику - теж загадка ...
Популярний сайт аматорського відео Youtube кишить роликами про напад бездомних тварин на людей. Деякі шкодують їх, кажуть, що бездомними тварини стали з вини людей, що їм потрібно допомагати, що їх потрібно захищати і створювати притулки.
Але якщо в Харкові ця проблема знаходиться на строгому контролі адміністрації міста, і до початку «Євро-2012» притулок для тварин вже буде функціонувати, то у Львові питання «прописки» бродячих тварин вже знято з порядку денного. Міськрада так і не виділив кошти, так що будівництво муніципального притулку для тварин у Львові найближчим часом не почнеться. А ті «притулки», які є в місті, тримаються на ентузіазмі декількох небайдужих. І наскільки вистачить цього ентузіазму, не відомо.
У Кривому Розі 11 квітня відбулася нарада з керівниками підприємств з питання створення притулку для бездомних тварин. І хоча тема розплідника актуальна і потребує розробки, Швидка все, рішення цього питання затягнеться. Від створення проекту до його схвалення та реалізації може пройти від декількох місяців до декількох років.
На Луганщині, як відомо, питання розплідника вирішується. Після почастішання випадків нападів собак, влада вклали 3000000 в будівництво нового притулку для бродячих тварин. Так що є надія, що вони не будуть пустувати.
Собаче життя і собача смерть
Коли питання з розплідником у Львові відпав, в місті масово почали труїти собак блюзнірським способом, додаючи в їжу ліки від туберкульозу. Мінімальна доза цього препарату - і тварина помирає.
Ідея припала до смаку. Випадки цькування бродячих псів були зафіксовані в Полтаві, Києві, в Макіївці (Донецька обл.). У Дніпропетровську собак труять самі мешканці, борючись, таким чином, з великим скупченням тварин.
В Одесі ЗМІ навперебій повідомляли про масову цькування собак в місті. Проте мер Костусєв факти отруєння собак заперечує і каже, що в усьому винні безсовісні журналісти. Тим не менш, трупи бездомних тварин знаходили і в січні, і в лютому, і зовсім недавно, 4 квітня в одеському селищі Котовського. Ці факти розслідує міліція. А влада тим часом обіцяють побудувати 2 притулку для собак в Одесі ...
У Донецьку тема бездомних собак дуже популярна напередодні «Євро-2012», і хоча полеміка з цього питання триває вже довго, просувається він мляво. Абсолютно «донецьким» способом місцеві добровольці вирішили простимулювати міська влада до створення притулку для тварин. На околиці Донецька невідомі добродії на чорному джипі періодично влаштовують сафарі: відстрілюють бездомних тварин прямо з вікон позашляховика, а місцевим дачникам, щоб не потрапити під несанкціонований обстріл, доводиться обхідними шляхами добиратися до своїх ділянок.
Взяли приклад з донецьких «мисливців» і жителі Дніпропетровська. Представниця однієї з громадських організацій міста щодо захисту бездомних тварин стверджує, що в Красногвардійському районі масовий відстріл бродячих тварин здійснюється з вікон пікапа.
Протягом двох місяців масове цькування бродячих собак прокотилася луною по всій країні: в Ужгороді, в Полтаві, у Львові, в Одесі, в Кривому Розі, в Дніпропетровську, в Києві, в Севастополі та в десятках інших міст бездомні тварини помирають у страшних муках, проковтнувши ліки від туберкульозу. У світлі цих подій, може, дніпропетровським та донецьким псам, яких відстрілюють «собачі терористи» навіть пощастило? ..
Даєш закон про захист тварин!
У зв'язку з численними випадками цькування бродячих собак, в деяких містах України пройшла хвиля мітингів на захист вуличних тварин.
Так, 30-31 березня сотня зоозахисників в Донецьку провела марш проти вбивства тварин під гаслом "Ми хочемо пережити Євро-2012" в рамках міжнародної акції Fair Play.
Від обласної прокуратури активісти пройшли ходою по центральній вулиці до головної площі міста. В руках вони тримали свічки і фотографії убитих собак. Футбольний м'яч з логотипом Євро зоозахисники розмалювали червоною фарбою, що символізує кров загиблих тварин.
У Львові більше сотні людей пройшли вулицями до міської ради. На мітингу активісти звинуватили владу в неконтрольованих вбивствах собак.
У Сімферополі відбулися хода і мітинг представників громадськості на захист бездомних тварин і проти варварської зачистки вулиць українських міст від бродячих собак перед «Євро-2012». Аналогічні акції також пройшли в Ялті і Севастополі.
Товариство захисту бездомних тварин «Наші друзі» в Кривому Розі в цей день не мітингувало. Як відзначають його керівники, криворожанє досить пасивно поставилися до проблеми, а громадська організація існує завдяки кільком небайдужим людям. До того ж криворожанє сподіваються на те, що в місті з'явиться розплідник для бездомних собак. І хоча офіційного підтвердження цього немає, за чутками, притулок можуть відкрити вже цього року.
У Києві до проблеми поставилися з усією серйозністю. Акцію із захисту бездомних тварин підтримали кілька сотень людей. Люди тримали в руках плакати, що закликають до гуманного ставлення до братів менших, багато привели своїх домашніх улюбленців, яких свого часу підібрали на вулиці. Проблему бездомних тварин потрібно вирішувати шляхом їх стерилізації та утримання в притулках, переконані організатори маршу.
У Харкові 31 березня зоозахисники пройшли колоною з плакатами від будівлі міської ради на пл. Конституції по вулиці Сумській до будівлі Харківської обласної державної адміністрації на площі Свободи. Періодично колона робила зупинки - провести невеликий мітинг і дати трохи краще розглянути плакати з вікон проїжджаючих повз автомобілів. Активісти Ліги допомоги тваринам роздавали перехожим листівки, в яких розповідалося, куди слід звертатися власнику собаки при її втраті або вилові і як допомогти тварині, з'їв отруєну приманку.
Чи буде від цього толк? Думається, якщо проблема не вирішиться зараз, напередодні Євро-2012, коли на українську владу в цьому питанні тиск чинить сама Європа, то вже не вирішиться ніколи.
«Мані, мані, мані, мані, ми не люди, а кишені ...» Здається, так співається у відомій пісеньці. Нами правлять «кишені», які категоріями «гуманність», «людяність», «доброта» взагалі не оперують. Кишеням, як відомо, грошики потрібні. І якщо чиновники не побачать можливості реальних відкатів і грошових баришів - а які з собак можна взяти бариші? - притулки в Україну не запрацюють, і стерилізація профінансована не буде. Хіба що собакам не дадуть право виборчого голосу, і тоді в рамках передвиборної програми депутати захочуть подбати і про них.
Але поки це залишається фантастикою, війна собак проти людини і людини - проти собак буде продовжуватися, тиражуючи все нові жертви з обох сторін.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
17:13, 21 листопада
10:50, 25 листопада
live comments feed...
Коментарі