Чого хочуть львівські водії?

30 та 31 серпня водії львівських автобусів влаштували масовий страйк.І хоч уже з 1 вересня маршрутки у Львові почали курсувати у звичному режимі, водії досі залишаютсья незадоволені. Кажуть, якщо незабаром міськрада не виконає їхню головну вимогу, то вони влаштують ще один протест.

Хто протестує? Перевізники?

Ні. Ініціаторами страйку не є керівники перевізників. Страйк розпочали водії автобусів та ті люди, які надають свій транспорт перевізникам в оренду.

Так, напередодні компанії-перевізники, зокрема, “Успіх- БМ” та “Фіакр” повідомили на своїх офіційних сторінках у Facebook, що не підтримують страйк:

Screenshot_2016-09-09_17-35-21Screenshot_2016-09-09_17-34-46

Втім, відповідно до інформації, яку оприлюднили активісти громадської організації “За якісний транспорт” посилаючись на дані GPS за 30 серпня і 31 серпня, не виїхали на маршрути водії усіх п'яти перевізників ( ЛКП «АТП №1, ТОВ «Фіакр-Львів», ТОВ «Успіх БМ», ТОВ «Міра і К», ПАТ «ЛАТП-14630»). Детальніше у таблиці:

14203268_931968553613956_3615963869254563061_n

Вимоги

Перед початком страйку водії повідомили, що в них є п'ять вимог до міської ради. По-перше, міськрада повинна вдосконалити транспортну систему Львова. По-друге, міськрада повинна негайно ввести електронний квиток. По-третє, влада має вирішити проблему перевезення пільговиків, ввести систему "нульового квитка", а також налагодити систему обліку та компенсації за перевезення пільговиків. По-четверте, міськрада має сформувати новий склад тендерного комітету. По-п'яте, керівник АТП-1 має надати звіт про діяльність підприємства за час свого керівництва.

Потім водії подумали ще раз і сказали, що зараз вимагають лише одного – це вирішити проблему із пільговими перевезеннями. Вони скаржаться, мовляв, сьогодні в автобусах є дуже багато псевдопільговиків, які просто купити фальшиве посвідчення десь на Краківському ринку. А ще, на думку водіїв, держава надала людям пільги, але не забезпечила механізм виплати компенсації самим перевізникам, які і здійснюють перевезення пільговиків.

Голова громадської організації “За якісний транспорт” Святослав Товстига розповів у коментарі 032.ua, що у Львові із 100% пасажирів, орієнтовано 40% користується пільгами.

Із цих 40%, приблизно 20% мають фальшиві посвідчення ”, - каже він.

Товстига переконаний, що вирішити проблему пільгових перевезень можна на державному рівні.

Одним із варіантів вирішення проблеми є надання адресної допомоги пільговикам на проїзд у транспорті”, - зазначає активіст.

Тим не менше, водії мають претензії саме до міської влади і переконані, що вона має вирішити проблему пільгових перевезень.

 каже, що проблему  пільгових перевезень має вирішити міськрада.

Проблема пільгових перевезень – це проблема всеукраїнська, але її вирішують по регіонах. Прикладом є такі міста, як Тернопіль, Рівне, Івано-франківськ. Там, кожна міськрада уже вирішила це питання, - сказав у коментарі 032.ua Іван Велійка, голова всеукраїнської громадської організації перевізників.

Чи можливо вирішити проблему пільгових перевезень на місцевому рівні?

Варіантів є декілька. Наприклад, обмежити час дії пільгових посвідчень ( таке у Львові вже практикувалось). А ще можна було б обмежити категорію громадян, що користуються пільгами або ж обмежити кількість пільговиків в одному автобусі одночасно. Ідеї, звісно, чудові, але усі вони незаконні.

Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич розповіла у коментарі 032.ua, що питання компенсації проїзду пільговиків – це питання, яке скоріше потрібно адресувати державі. Але так, як міськрада ставиться з розумінням до питаннь, які виникають у водіїв і перевізників, у Ратуші відбуваються спільні зустрічі робочої групи, яку було сформовано після страйку, щоб знайти компроміс.

Станом на сьогодні точне число пільговиків, яких перевозить громадський транспорт невідоме. А обмежувати права пільговиків, на нашу думку, згідно з чинним законодавством, є незаконно. Ми зробили запити в інші міста з проханням надати нам інформацію, як вони вирішують такі проблеми”, - каже Гелена Пайонкевич.

Вся надія на "Муніципальну дружину"?

Одним із варіантів, як можна вирішити проблему пільгових перевезень, є надання ЛКП “Муніципальна дружина” прав на перевірку посвідчень у громадському транспорті Львова.

Такий експеримент у Львові, до речі, уже проводили 31 серпня, а також з 1 по 3 вересня. Тільки погодились взяти в ньому участь не усі перевізники. Лише комунальні.

Начальник ЛКП “Муніципальна дружина” Юрій Діль розповів у коментарі 032.ua, що для того, аби муніципали перевіряли посвідчення на зупинках, вони повинні мати на це повноваження, яких у них наразі немає.

“ Нам потрібні повноваження, а це в свою чергу означає, що повинна бути ухвала сесії міськради. Окрім цього мусить бути створена посада “інспектор по перевезеннях” і окремий відділ, який здійснюватиме перевірку. Також потрібен відділ контролю, щоб не було зловживань. Окрім цього нам потрібне на це додаткове фінансування”, - говорить Юрій Діль.

14163557_1544809582211150_910615806_o

Львівські водії страйкують. Фото: ГО "Розвиток громади. "

Рішення приймуть депутати?

15 вересня у Львові відбудеться пленарне засідання депутатів міськради. На засіданні кожна із сторін робочої групи має подати свої пропозиції вирішення проблеми пільгових перевезень і депутати мають прийняти рішення, що робити із пільговиками далі.

Втім, депутат Львівської міськради Мирослав Данилків, який входить в комісію інженерного господарства, транспортного зв'язку та житлової політики, висловлює сумніви у коментарі 032.ua, що на сесії міськради вдасться одразу врегулювати це питання.

Я не впевнений , що на сесії буде прийнято якесь конкретне рішення, оскільки це питання досить складне і його вирішити на місцевому рівні практично неможливо. Думаю, це обмежиться зверненням до Кабінету Міністрів і Верховної Ради України, щоб вони врегулювали це питання на законодавчому рівні”, - каже Мирослав Данилків.

Голова Вільної профспілки пасажирських перевезень Ігор Сеник у коментарі 032.ua розповів, що на його думку, вирішити проблему пільгових перевезень потрібно насамперед на засіданнях робочої групи, оскільки на пленарному засіданні міськради все зведеться лише до обговорення проблеми.

Якщо ж проблему пільгових перевезень не вирішать до сесії міськради, львівські водії обіцяють продовжити свій страйк. І не виключено, що він розпочнеться уже в четвер, 15 вересня. 

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі