Чим запам’ятався на Луганщині прокурор Львівської області Юрій Квятківський? - 032.ua

Чим запам’ятався на Луганщині прокурор Львівської області Юрій Квятківський?

16 червня Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив колективу прокуратури Львівської області нового очільника – Юрія Квятківського. На цю посаду він був переведений з Луганської області, де протягом року здійснював керівництво обласною прокуратурою.

Чим же запам’ятався Юрій Квятківський на Луганщині?

До того, як він прийшов працювати у прокуратуру, Квятківський працював у системі МВС та очолював зведений загін міліції Київської області, направлений в зону АТО під час бойових дій в 2014 році. Ситуація, коли на керівну посаду в органах прокуратури приходить людина з іншого силового відомства, не є типовою. Адже міліція-поліція та прокуратура завжди були окремими, закритими кастами. Але зараз вже можна зробити висновок, що саме перебування на Луганщині під час керівництва зведеним загоном міліції дало Квятківському можливість оцінити ситуацію, яка на той час була зовсім не райдужною.

2014-2015 роки кардинально відрізнялися від умов, в яких працюють і правоохоронці, і прокуратура сьогодні. Якщо у 2016 році вже стабілізовано лінію розмежування, стало функціонують пункти пропуску, то 2015 рік був не простим для прокуратури Луганської області – і характеризувався в першу чергу нестабільністю колектива – дехто залишився працювати на непідконтрольній території, дехто перевівся до органів прокуратури інших областей, адже на Луганщині, на жаль, не було ніякої допомоги в облаштуванні побуту, забезпеченні квартирами та навіть організації робочих місць. То ж, можна сміливо казати, що у 2015 році в обласній прокуратурі працювали саме ті, для кого поняття «честь» та «Батьківщина» - і велика, і мала – дорого коштували.

І саме з цим колективом мав налагоджувати відносини Юрій Квятковський. І саме його роботу мав в найкоротші терміни зробити сталою та результативною.

Сьогодні вже можна казати, що йому це вдалося.

А тоді прокуратура навіть не мала відокремленого приміщення – місто Сєвєродонецьк не було готове до автоматичного набуття статусу обласного центру та перебазування великої кількості управлінських структур обласного рівня. Юрій Квятківський знайшов підходящу 4- поверхову адміністративну будівлю, яка дозволила організувати роботу прокуратури Луганської області в чіткій відповідності до вимог діючого законодавства. Починаючи з вибору будівлі, продовжуючи юридичним оформленням правовідносин з її власником і закінчуючи проведенням ремонту та облаштуванням меблів та оргтехніки – всі ці етапи були пройдені при безпосередній участі прокурора області. Задля позитивного вирішення питань облаштування робочих приміщень прокуратури області, Квятківському доводилося іноді дуже наполегливо переконувати керівництво Генеральної прокуратури у необхідності тих чи інших рішень.

Окрім питань облаштування робочих місць, існує цілий блок питань, що стосуються соціального захисту працівників прокуратури. Майже половину оперативного складу (132 із 276 фактично працюючих) та третину державних службовців (26 з 67) складають працівники, які залишили домівки та з родинами виїхали з окупованих територій. Працівники прокуратури Луганської області мають статус внутрішньо переміщених осіб, змушені орендувати житло та стикатися з питанням внесення орендної плати. Юрій Квятківський, чітко розуміючи що одним з чинників сталої роботи є створення умов для того, щоб члени колективу були впевнені в майбутньому та відчували фінансову стабільність, добився вирішення в Генеральній прокуратурі України вирішення питання щодо часткової компенсації оренди житла працівникам, що мають статус ВПО.

Особливу увагу Юрій Квятківський приділяв організації роботи по виявленню та припиненню корупційних дій. Якщо в 2014 році через об'єктивні причини Луганська обласна прокуратура майже не мала чим похвалитись в цьому напрямку, то зараз за статистикою серед регіонів України за рівнем виявлення корупційних злочинів Луганська область входить до першої десятки. І це не дивлячись на те, що потенціал апарату відомства відволікається також на вирішення завдань, які не є типовими для інших областей нашої держави. За 5 з половиною місяців 2016 року до суду направлено майже втричі більше обвинувальних актів цієї категорії (36 проти 14 за аналогічний період 2015 року).

У таких провадженнях встановлено суму матеріальних збитків майже на 3 млн. грн., з них відшкодовано 466 тис. грн., накладено арешт на майно в загальній сумі 1 млн. грн., заявлено позовів на суму 2,1 млн. гривень.

Направлено до суду 62 (проти 47 у минулому році) протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, при цьому половина протоколів (29) складена працівниками прокуратури. 49 протоколів вже розглянуті судом та винних осіб притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів на суму майже 90 тисяч гривень.

У той же час, загальний відсоток направлених до суду обвинувальних актів набагато кращий, ніж по державі – 26,6 проти 16,4. Кожен четвертий обвинувальний акт направлений до суду з угодами про визнання винуватості або про примирення (26% проти 12,8% по державі).

Покращився у порівнянні з минулим роком рівень розкриття кримінальних правопорушень, облікованих у звітному періоді. За 5 місяців 2016 року їх розкрито більше третини (33,5 %), а по державі – лише кожне четверте (23,5%).

За касаційною скаргою прокуратури Луганської області Вищим господарським судом України скасовано рішення Донецького апеляційного суду та визнано недійсним договір закупівлі послуг за державні кошти у сумі понад 38 млн. грн., завдяки чому вдалось запобігти незаконному витрачанню 20 млн. гривень.

На момент призначення Квятківського у колектива прокуратури були сумніви щодо того, чи зможе людина, чия службова діяльність багато років була пов'язана з Києвом та Київською областю, побачити потенціал розвитку прокуратури Луганської області саме в підтримці місцевих кадрів. Адже не є рідкістю практика, коли після призначення на нове місце служби, керівник, хоч і на нетривалий термін, бере з собою «свою команду» з попереднього місця роботи. Інколи така поведінка новопризначеного посадовця формує дещо упереджене ставлення з боку нового колективу, навіть якщо має під собою виключно конструктивні підстави. Але Юрій Квятківський не привіз зі столиці до прокуратури Луганської області жодного киянина. Ані одразу після свобо призначення, ані за весь період своєї служби на Луганщині. Він швидко оцінив можливості колективу, зробив висновки щодо потенціалу для розвитку професійних якостей окремих працівників та вжив заходів задля оновлення та омолодження керівного складу прокуратури Луганської області. А вже після цього на роботу до очолюваного Квятківським відомства стали переводитись працівники прокуратури з інших обласних центрів.

І наостанок трошки статистики, яка стосується результатів роботи прокуратури Луганщини в сфері протидії загрози державному устрою України. Зокрема, з початку проведення антитерористичної операції працівниками прокуратури області здійснювалось процесуальне керівництво більш ніж у 750 кримінальних провадженнях за ст. 260 КК України (створення та участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях). До суду направлено 141 обвинувальний акт цієї категорії, 80 з них розглянуто судами з ухваленням обвинувальних вироків (56 – реальне позбавлення волі, 24 – з іспитовим строком).

У 83 провадженнях досудове розслідування зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних, більшість з яких переховуються від слідства та суду на непідконтрольній території.

Також працівниками прокуратури області здійснювалось процесуальне керівництво у понад 400 провадженнях за ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи або терористичної організації та сприяння їх діяльності). У кожному четвертому провадженні (106) обвинувальні акти направлені до суду, у 94 досудове розслідування зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних.

З початку поточного року вже складено повідомлення про підозру більше ніж 300 особам, причетним до «ЛНР», яким ініційовано обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Накладено арешт на півтори сотні квартир, понад 70 будинків, 30 земельних ділянок, більше 200 автомобілів загальною вартістю понад 280 млн. грн., а також на грошові кошти на рахунках на понад 4 млн. гривень.

Активно використовуються можливості спеціального досудового розслідування, із застосуванням якого до суду спрямовано більше 40 обвинувальних актів стосовно посадовців «ЛНР» та інших осіб (це найбільший показник по Україні). Ще у 6 провадженнях отримано дозвіл слідчих суддів на проведення спеціального досудового розслідування.

Зокрема, слідчими прокуратури області у Генеральній прокуратурі погоджено повідомлення про підозру 4 суддям Апеляційного та місцевих судів, які залишились на тимчасово окупованій території та здійснюють так зване правосуддя.

Не залишені поза увагою і колишні посадовці, які брали участь в організації та проведенні «референдумів» у 2014 році. Вже в цьому році за ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) до суду направлено обвинувальні акти стосовно колишнього голови Біловодської районної державної адміністрації, голів Новоайдарської та Станично-Луганської районних рад, Золотівського міського голови та голови Муратівської сільської ради Новоайдарського району.

То ж у Луганщини є, за що дякувати Юрію Квятквському. Адже чи була б проведена така робота без його наполегливості та цілеспрямованості – невідомо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
У неділю, 28 квітня, українці святкуватимуть православний Великдень: усі заборони, які діяли під час посту, зникають, тож можна трохи розслабитись і культурно відпочити з родиною. Аби зробити ваше дозвілля приємнішим, кореспондент сайту 032.ua зібрав перелік подій у Львові, які варто відвідати на православний Великдень 2019. Діти 2000-х: Vova zi Lvova На Великодню забаву зі Штатів приїде місцева легенда районного хіп-хопу - Вова зі Львова. Тож у неділю всі...
Суспільство
У середу, 24 квітня, мешканців Львівської області та усіх охочих запрошують долучитися до проекту "Великдень для Героїв". Про це повідомили у прес-слкжбі Львівської міської ради. Традиційно, паски та писанки передадуть військовослужбовцям, яким випало нести службу в великодній час. Окрім того, писанками буде прикрашено дерева на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві, а 107 пасок буде покладено до меморіалу героїв – так наші предки вшановували своїх померлих р...
Суспільство
Для мешканців Знесіння відкрили нову амбулаторію сімейної медицини на вулиці Б. Хмельницького, 195.  Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Амбулаторія є у складі КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева". Загалом це уже 19 амбулаторія, яку відкрили у Львові. Зі слів головного лікаря КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева" Джемми Джафарової, амбулаторія на вулиці Б. Хмельницького, 195 обслуговує 9200 ме...
Суспільство
У неділю, 28-го квітня, християни східного обряду святкуватимуть Великдень. 032.ua публікує розклад богослужінь у храмах Львова.  Архикатедральний Собор Святого Юра УГКЦ (пл. Юра, 5): Велика п’ятниця, 26 квітня: 9:00 — Великі царські часи. Вечірня з виставленням Плащаниці,  14:00 — Ісусова молитва за онкологічних хворих (у крипті собору), 18:00 — Єрусалимська Утреня, У Велику суботу, 27 квітня, богослужіння триватимуть: 9:00 — Вечірня з Божественною Літург...
Культура
Наприкінці квітня легендарний американський танцювальний колектив "StepAfrika!" вперше відвідує Україну в рамках програми культурних заходів Посольства США. Як розповіли 032.ua організатори події, 24 - 25 квітня подивитись на виступи американців можна  буде і у Львові. У рамках програми, колектив "StepAfrika!" проведе безкоштовні інклюзивні майстер-класи, відвідає дитячі будинки, візьме участь у танцювальному джемі з місцевими музикантами, та влаштує флеш...
Культура
Тут не тільки смачна кухня — в цих місцях все навколо здається особливим і по-своєму прекрасним. Журналіст 032.ua підготував добірку, в яку ввійшли ресторани Львова з незвичайним інтер’єром. Ресторація Бачевських Джерело фото: kumpelgroup.com Цей заклад розташований в центрі міста Лева. Тут надзвичайно багата кухня, з якою відвідувачі матимуть нагоду познайомитися в різних локаціях “Ресторації Бачевських”: у закладі є Жидівська зала, яка облаштована в стил...
Суспільство
28−30 квітня та 4−5 травня, з нагоди Великодніх свят та на Провідну неділю, буде підсилено рух громадського транспорту, який курсує до кладовищ, у зв’язку із очікуваним збільшенням пасажирів. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради. А саме, буде організовано заїзд автобусів маршруту № 38 до Сихівського кладовища. Також буде збільшено кількість тролейбусів на маршруті № 11 до 4 одиниць. До Голосківського кладовища буде збільшено кількість ав...
Політика
23 квітня на сайті Центральної виборчої комісії оприлюднили результати голосування на повторних виборах Президента України 2019 року. Усього було опрацьовано 18 мільйонів 491 тисячу 840 бюлетенів, передає кореспондент сайту 032.ua. Так, між двома кандидатами у президенти українці надали перевагу Володимиру Зеленського, у якого 73,22% підтримки виборців. За нього свій голос віддало 13 мільйонів 451 тисяча 530 людей. Чинний Президент України Петро Порошенко...
Суспільство
Народний депутат Володимир Парасюк прокоментував поширену у деяких ЗМІ інформацію про його ймовірне призначення головою Львівської ОДА. Про це повідомив Zaxid.net. Як сказав Парасюк журналістові Громадського, його робота на посаді голови ЛОДА була б ефективніша, ніж у Верховній Раді. 22 квітня голова ЛОДА Олег Синютка під час апаратної наради оголосив про свою відставку через програш Петра Порошенка на виборах президента. Одразу після цього окремі місцеві...