Стоячи або на колінах - 032.ua

Стоячи або на колінах

У Російській Федерації шириться дискусія про те, як буде відбуватися примирення двох сусідніх країн, України і післяпутінської Росії.

Для України ця раптова розмова  в російському суспільстві - щонайменше передчасна. В Україні все ще йде війна, кінця і краю якій не видно. Але в Росії, мабуть, це нікого не бентежить. Там запускають сайти, на яких нібито громадяни двох країн нібито ведуть діалог про те, що ми все-таки брати, і що неможливо нас посварити. А лідери думок транслюють путінський посил про те, що влада в Україні не стабільна, і все там може дуже скоро розвернутися в колишнє русло рабської покірності і нафтогазової залежності.

Ну, на російських "лідерів думок" ми вже давно не звертаємо уваги. Чого не скажеш про голоси російської опозиції. До неї ми поки прислухаємося. Хоча б для того, щоб розуміти, про що буде говорити Росія після Путіна, коли у нинішньої опозиції з'явиться шанс поширити свій вплив далі, ніж на 8% населення.

Безымянный

На цьому тижні в російському журналі Slon з'явилася стаття Олега Кашина "Чи зможуть помиритися Україна і Росія в найближчому майбутньому". Для тих, хто не знає, Олег Кашин - опозиційної російський журналіст. За професійну діяльність потрапляв в "чорні списки ФСБ", зазнавав нападів з боку російських націоналістів з організації "Наші", які навіть оголосили Кашина ворогом Росії.

Зараз журналіст працює в опозиційних російських ЗМІ "Дощ", Slon, Colta. Його вердикт про майбутнє примирення наших країн такий: помиримося, але ставати на коліна, як того чекає від нас Україна, не будемо. Ну прямо комплекс у них якийсь з цими колінами.

"У сучасних українських публіцистів дуже поширений нав'язливий образ німецького канцлера Віллі Брандта, який стояв на колінах біля пам'ятника жертвам Варшавського гетто. Так виглядає наше майбутнє примирення, якщо дивитися з іншого боку російсько-українського кордону: майбутній російський президент приїжджає до Києва, підписує акт прийому- передачі Кримського півострова, а потім підходить до пам'ятника «Небесної сотні» або героям АТО, встає на коліна і кається за все, що зробила Україні путінська Росія ... "

На думку Кашина, Україна чекає саме такого сценарію, і абсолютно марно.

"... Донбас - це те, що дійсно доведеться повертати Україні, допомагаючи їй відновити державність і інфраструктуру на зіпсованих «русскім міром» територіях і не чекаючи ніякої подяки замість ... Важливо розуміти, що Криму це стосуватися не повинно. Крим, очевидно , так і залишиться місцем докладання протиріч між РРФСР і УРСР, і владі майбутньої Росії в будь-якому випадку доведеться шукати якесь інше майбутнє для півострова замість фантастичного і спрямованого проти кримчан «повернення» на українських умовах. Класик в цьому сенсі абсолютно прав - Крим не бутерброд. Влада, яка буде не в змозі його утримати, дуже скоро виявить, що вона взагалі не потрібна Росії ".

Заглиблюючись в історію, Олег Кашин зводить війну, розв'язану Кремлем на сході України, до конфлікту з радянським шлейфом між умовними РРФСР і УРСР.

"У конфлікті, який увійшов в активну фазу в 2014 році, один одному протистоять РРФСР з самовідчуттям Російської імперії і УРСР з самовідчуттям Польщі. Кращим способом помиритися було б взаємне анулювання цих самовідчуттів, але в реальності варто виходити з того, що українська сторона після Майдану і війни ще сильніше зміцниться в тому, що вона - країна не Хрущова і Брежнєва, а жертв голодомору, бійців УПА і героїв АТО, перед якими будь-яка людина з Москви повинна, як Брандт перед варшавянами, встати на коліна (а навіть якщо і стане, то все одно не пробачать). Тому, швидше за все, післяпутінській  Росії доведеться викручуватися самій і зрозуміти перш за все про себе щось, що не було зрозуміло ні в 1991 році, ні пізніше ".

А далі Олег Кашин говорить про необхідність громадянам Російської Федерації переосмислити самих себе, перестати вважати себе спадкоємцями імперії. Проте, абсолютно очевидно, що ні сам Олег Кашин, ні його численні співвітчизники поки до відмови від імперськості не готові.

"Питання покаяння, горезвісні коліна Брандта - цієї теми в російсько-українських відносинах майбутнього просто не повинно бути. Локальні війни між сусідніми країнами - історія людства знає їх більше, ніж глобальних катастроф масштабу Другої світової війни. Нинішні серби і хорвати, може, і не братаються, але і глотки один одному не ріжуть - ми з українцями більше схожі на них, ніж на німців і євреїв чи поляків, і вести себе нам доведеться точно так - не звалюючи на себе зайву провину, заново вчитися бути сусідами, торгувати, подорожувати і розуміти один одного. Державна і історична мудрість, яка буде потрібною майбутній російській владі при вибудовуванні відносин з Україною, буде полягати в тому, щоб знайти альтернативу моделі «платити і каятися», яка, і це теж важливо розуміти вже зараз, нічого доброго Росії не принесе. І не тільки Росії. Це варто розуміти і українцям - мир і добросусідство для них можливі лише з тією Росією, яка буде позбавлена ​​не лише імперських амбіцій, але і незаслуженої імперської провини ", - резюмує російський журналіст.

На фото - Маріуполь, 2015 р.

Стоячи або на колінах (фото) - фото 2 к разделу - трагедия одной семьи

Сартана, 2014 р.

IMG_4790 2_новый размер разворот

 

І ось тут хотілося б Олегу Кашину заперечити. "Незаслужена імперська провина" сьогодні існує тільки в зашореної свідомості російських громадян. Українці дивляться на це питання без жодних вагань. Є суверенна держава Україна. Є загальновизнані кордони, в тому числі визнані і Російською Федерацією. Це з одного боку. А з іншого - є російські військові, які воюють не в Ростові або Таганрозі. Вони воюють на українській землі. Є "Гради", міномети, БТРи, танки, які мають російське маркування. Вся ця зброя була незаконно доставлена в Україну і до сих пір вбиває українських громадян.

Напевно, можна було б згадувати конфлікт з китайцями через Даманський  острів, Югославію згадувати, як це робить Кашин, і думати: ну ось там змогли забути - і тут забудуть. Але проблема в тому, що українці - не китайці і навіть не серби. Погодьтеся, і ті, і інші все-таки далеко. В українців дідусі, бабусі, тітки, дядьки живуть в Росії, а у росіян - в Україні. Помилково думати, що ця обставина є пом'якшувальною. Найбільші образи нам завдають найближчі люди. Образа нанесена Російською Федерацією - це удар Каїна. І думати, що українцям від сусідів потрібно покаяння на колінах - дуже спрощений погляд на ситуацію.

Сьогодні українці відчувають почуття глибокої несправедливості по відношенню до своєї країни з боку сусідньої держави. І несправедливість ця має довгий список: анексований Крим, окупований Донбас, зруйновані будинки, розкрадені заводи (а Росія на окупованих територіях поводиться як звичайний грабіжник) і найстрашніше - тисячі смертей, зламані долі. Чи мають право українці після всього цього на вибачення? Безумовно мають. І не важливо, в якій позі вони будуть принесені - на колінах або стоячи. Але аналогія з Німеччиною тут не зовсім точна. Як то кажуть, є нюанс. Гітлерівська Німеччина ніколи не заперечувала своїх злочинів. На відміну від Російської Федерації. І тому Україна чекає від росіян не вибачень і покаяння, як чекали, від німців, наприклад, поляки. Вона чекає елементарно - визнання своєї провини, що, природно, неможливо без виведення російських солдатів і зброї з Донбасу і Криму. Тому пасаж про акт прийому-передачі Криму не влучає в ціль. Які акти? Просто йдіть тим же шляхом, як і прийшли.

Мабуть, кажучи про примирення України та постпутінської Росії, треба згадувати не Китай, а Грузію і Абхазію. Абхазькі грузини, які бігли від війни в Україну і сьогодні змушені залишатися в окупованому Донецьку, кажуть, що Росія в Донбасі розіграла той же сценарій, що і у них на батьківщині. "Все вгадувалося до останньої точки", - кажуть вони. Сепаратистський конфлікт в Абхазії, розпалюваний російською зброєю, танками і авіацією, вилився в тисячі жертв. За офіційними даними, абхази вбили понад 10 тисяч грузин. Є свідчення і про жорстокості з боку грузинської армії.

В кінці минулого року, через понад 20 років після абхазько-грузинської війни, в центрі Тбілісі пройшла акція "Обійми абхаза". Кілька молодих людей стояли мовчки з табличками на грудях "Я абхаз. Обійми мене". Багато хто підходив. Плакали.

Сьогодні в Грузії вірять: коли-небудь, можливо, ще років через 20, грузини і абхази зможуть почати говорити один з одним, для того щоб зрозуміти, пробачити і жити далі.

Чи вийде пробачити в України? Поки йде війна, про це рано говорити.

Україна Росія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
21 січня на Львівщині рятувальники виявили травмованого неповнолітнього туриста-лижника. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА, Славська пошуково-рятувальна група працювала на лижній трасі гори Високий Верх. Цього разу постраждав 9-річний хлопчик, мешканець Харкова. У дитини діагностували травму голови та надали першу допомогу. Читайте також: Двоє підлітків викинули кошеня з вікна львівської багатоповерхівки: що відомо станом на сьо...
Пригоди
21 січня по обіді, у селі Малехів поблизу Львова, водій автомобіля "Шкода Октавія" збив двох пішоходів. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту ЛОДА, 40-річний львів'янин наїхав на 8-річну дитину та її 42-річного супутника (обоє - місцеві мешканці). Унаслідок автопригоди, дитина отримали забої колін та м'яких тканин голови, гематоми; неповнолітнього відпустили додому. Старший пішохід був госпіталізований із забоєм грудної клітки та саднами...
Пригоди
21 січня близько 10 ранку на залізничній станції "Сколе" стався летальний випадок. Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, вантажний потяг у складі 45 вагонів смертельно травмував чоловіка. Унаслідок наїзду, потерпілий втратив дві ноги вище колін. Він отриманих травм, чоловік помер у кареті "швидкої". Читайте також: У Львові розшукують дівчину, яка вийшла на пробіжку і не повернулася Тіло скерували в морг міста Сколе. Особу...
Увага! Розшук
21 січня о 20:05 у Львові дівчина вийшла на вечірню пробіжку з дому та не повернулася. Як повідомив у соцмережах голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич, 19-річна Ільницька Василина Віталіївна проживає у смт Брюховичі. Звичний маршрут пробіжки для неї пролягав по велодоріжці через Брюховицький ліс до Підголоско. Прикмети зниклої: 166 см зросту, спортивна тілобудова, русяве волосся. У день зникнення була одягнена у спортивний лижний одяг та кросівки. На спортивно...
Пригоди
21 січня близько 20 години на трасі Київ - Чоп біля села Угерсько Стрийського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, невідомий водій збив 27-річного пішохода, мешканця села Любинці на Стрийщині, та втік з місця ДТП. За попередньою інформацією, чоловік переходив проїзну частину на пішохідному переході. Читайте також: На Львівщині підліток пограбував будинок сусідки та викрав більше 90 0...
Культура
26 січня о 15:00 у торговому центрі "King Cross Leopolis" відбудеться щорічна міжнародна подія - фестиваль культур "Global Village". Як розповіли 032.ua організатори події, аналогічний захід відбувається у 125 країнах світу. Фестиваль об’єднує студентів з різних куточків світу для того, щоб українці мали можливість відкрити для себе інші культури та стати ближчими до світу. Цього року до Львова завітають представники  14 країн, серед яких: Індонезія, Китай...
Суспільство
Львівське комунальне АТП №1 вже отримало 150 великих автобусів "МАЗ" та "Електрон". Про це пише прес-служба міської ради Львова. Так, за словами речниці АТП-1 Ірини Рєвунової, нові автобуси курсують на маршрутах №№ 1а, 2а, 3а, 5а, 16, 29, 46, 47а. Нагадаємо, що 100 автобусів білоруського виробництва "МАЗ" та 50 українських "Електронів" придбали на підставі лізингової угоди між АТП-1 та "Укргазбанком", яка була укладена у 2018 році.  Читайте також на нашому...
Спорт
У неділю, 21-го січня, делегація львівських "Карпат" вирушила на перший тренувально-навчальний збір, який відбуватиметься у Туреччині. За інформацією офіційного сайту "Карпат", у Туреччині українська команда в рамках підготовки зіграє чотири товариські поєдинки: з болгарським "Септемврі", словацьким "Ружомбероком", польською "Ягеллонією" та із сербським "Напредаком".  У Туреччині львівські футболісти пробудуть до 3 лютого. Тренерський штаб взяв у Туреччину...
Суспільство
З середи, 23 січня, львівське комунальне "АТП-1" випустить автобуси на маршрут №49, який сполучає мікрорайон Рясне з приміським вокзалом. Про це підприємство повідомило на своєму сайті, інформує 032.ua.  Читайте також: Тест для львів’ян: який ти водій Автобусний маршрут №49 працюватиме замість раніше впровадженого експериментального маршруту 49А та замість вул. Сяйво автобуси з Рясного курсуватимуть через вул. Шевченка та церкву Анни до приміського вокзалу...