• Головна
  • Голоси виборців Львівщини планують вкрасти за американською схемою?
15:45, 31 січня 2012 р.

Голоси виборців Львівщини планують вкрасти за американською схемою?

Маніпулятивні технології влади закладені у запропонованій формулі відхилень у межах виборчих округів – похибці в 12%. Саме ця цифра є незрозумілою і здається вписана в виборче законодавство під майбутні парламентські вибори. Таку думку під час прес-конференції висловив голова Львівської міської організації політичної партії «Фронт Змін» Михайло Хміль.

«Зазвичай застосовується заокруглена похибка, тобто 10%, 15%, 20%. В Україні традиційно на мажоритарних парламентських ця цифра становила 10%», - зазначив Михайло Хміль.

Найбільше представника «Фронту Змін» непокоїть формування анклавів – окремих територій, які ЦВК припише до певних виборчих округів.

«Тоді, наприклад, Самбірський район можуть зарахувати до одного виборчого округу, а місто Самбір – до іншого», - додав Михайло Хміль. Він зазначив, що ця виборча маніпулятивна технологія була застосована у США у 1812 році, коли при проведенні виборів в Палату представників губернатор штату Масачусетс Джері Елбрідж зумів «нарізати» так майстерно виборчі округи, що це забезпечило перемогу в 29 з 40 округів. В історії цей термін виборчої географії отримав назву «джеррімендерінг».

Відповідаючи на запитання журналістів, Михайло Хміль зазначив, що опозиція виступає категорично проти внесення будь-яких змін до виборчого законодавства, які готує сьогодні Партія регіонів.

«Влада зрозуміла, що об’єднана опозиція виграє парламентські вибори в більшості мажоритарних округів і здобуде більшість у Верховній Раді. Тому використовуючи будь-які маніпулятивні технології, вони планують нарізати округи так, аби будь-яким чином вкрасти голоси громадян», - підсумував Михайло Хміль.

Нагадаємо, представники опозиційних партій та експерти занепокоєні ситуацією, що новий закон про вибори до парламенту визначає інший принцип поділу округів. У результаті різних маніпуляцій кількість округів на Львівщині може зменшитись з 12 до 10, а відповідно – зменшується кількість прохідних кандидатів-мажоритарщиків в нардепи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...