7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича

Нещодавно, 11.11.2011 рівно о 11.11 Юрій Андрухович презентував світові найбільший із своїх творів – книгу «Лексикон інтимних міст», в якій він розказав 111 історій про 111 міст, в яких йому довелося пережити найбільш інтимні миті життя. Книга одразу потрапила до більшості рейтингів, які рекомендували її до першочергового прочитання. Письменник розповів проекту ILoveUkraine про власні найінтимніші українські місця, яких виявилося 7, але вони не менш захопливі, ніж у книзі.

На першому місці у письменника знаходиться Руїна обсерваторії «Білий Слон» на горі Чорногора (Піп Іван) у Карпатах: «Без перебільшення магічне місце, – каже письменник. – Альпійський ландшафт найвищих Карпат у поєднанні із залишками міжвоєнного ексклюзивного архітектурного проекту. Потрапивши одного разу, ви захочете знову і знову сюди приходити».

Другим у списку Юрія Андруховича знаходиться Географічний центр Європи у с. Діловому на Рахівщині, Закарпатська область. «Дуже непогано привозити сюди іноземців, демонструючи їм суто географічний доказ того, що «і ми в Європі», – зауважує Юрій Андрухович, підкреслюючи, що особливо курйозним тут є поєднання аж трьох пам’ятних знаків – австрійського, радянського і «незалежно-українського», - вважає письменник.

Не оминув увагою сучасний український автор Балаклаву та її бухту, і фортецю «Чембало» над нею (Західний Крим). «Одне з тих місць, де Крим раптово перестає бути чорноморським і стає середземноморським. Прикметна і назва: Балаклава в перекладі з турецької (як і кримськотатарської) – Гніздо Рибин», – наголосив наш Юрій.

Увагу письменника привернуло Мертве місто Прип’ять у Чорнобильській зоні. Це місце пан Юрій описує вкрай лірично: «Поезія занепаду і розпаду, танець смерті (невидимої, втіленої у радіоактивному випроміненні), виконаний самою природою. Повернення дерев у будинки. Своєрідний музей втрат і пересторог».

А у Парку при Язловецькому монастирі Сестер Непорочниць (Тернопільська область) письменник знайшов «іншу Європу»: «Абсолютно доглянутий острівець «іншої Європи» посеред наших звичних засмічених і забрьоханих бездоріж – територія культова і культивована», – наголошує відомий автор.

На передостанньому місці у письменника опинився Підгорецький замок-палац на Львівщині. «Видатний ренесансовий комплекс, ніби живцем перенесений з якогось мушкетерського роману. Єдиний з українських замків, де справді водяться привиди», – чи то застерігає, чи навпаки запрошує до візиту сюди Юрій Андрухович.

Закриває письменницький список інтимних міст Правий берег о. Хортиця в Запоріжжі, що його омивають води Старого Дніпра. Це місце письменника вражає тим, що його в Запоріжжі побачити ніяк не сподіваєшся: «Металургія, радянщина, Дніпрогес, довжелезні тролейбусні маршрути – і раптом такий неочікуваний рай на землі. Виявляється, й ця земля колись була чистою і живою».

Дізнатися більше найінтимніші місця України можна за посиланням, де також можна розповісти про найбільш мальовничі куточки країни. На сайті можна стати учасником проекту I love Ukraine, поділившись враженнями від найулюбленіших українських місць та краєвидів, відправивши фото навіть з мобільного на короткий номер 380 у MMS повідомленні. Проект I love Ukraine створений, щоб розповісти всьому світу про Україну, про її тисячолітні фортеці та палаци, про таємничі замки і дивовижні краєвиди, тому на сайті можна знайти інформацію та фотографії з різних куточків України, від Карпат до Донецького кряжу, від Чернігова до Кримських гір. Участь у проекті безкоштовна.

7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-1
7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-2
7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-3
7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-4
7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-5
7 найінтимніших місць від Юрія Андруховича, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі