В Україні впроваджують нові перинатальні центри

В Україні стартуватиме Національний Проект «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства», на впровадження якого держава виділила близько 360 млн грн.

Нова технологія, спрямована на збереження вагітності та народження здорової дитини. Хоча рівень дитячої та материнської смертності знизився, цей показник все ж залишається вищим, ніж в країнах ЄС. Зокрема, в Україні  кожного року під час пологів помирає в середньому 75 жінок. Серед основних причин материнської смертності в Україні лідирують неакушерські патології та масивні кровотечі, малюкової - недоношеність, вроджені вади розвитку, перинатальні інфекції. Не останнє місце займає також смертність в результаті домашніх пологів.

«Перинатальний центр - це не лише установа, а технологія, спрямована на збереження вагітності та народження здорової дитини. У першу чергу, за рахунок концентрації в одному місці повного спектру надання медичної допомоги вагітним жінкам та новонародженим: консультації, лікування та реабілітація» - повідомила начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України Валентина Коломейчук.

Відповідно до Проекту "Нове життя", перинатальні центри матимуть рівневу систему надання медичної допомоги:

первинний - обстеження вагітних без суттєвої патології у жіночій консультації чи сімейного лікаря;

вторинний - у разі виникнення ускладнень жінка буде направлена до міжрайонного перинатального центру;

третинний – надання медичної допомоги в обласних спеціалізованих перинатальних центрах або державному перинатальному центрі, функції якого виконуватиме Інститут педіатрії, акушерства та гінекології України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі