• Головна
  • Реформування газового сектору України: високі тарифи та обіцянки про зміни на краще
Аналітика
21:15, 2 лютого 2016 р.

Реформування газового сектору України: високі тарифи та обіцянки про зміни на краще

Аналітика

Поки в Україні триває реформування газового ринку, який з квітня має запрацювати за законами та стандартами Європейського Союзу, від проведених реформ страждають прості громадяни, які сплачують непомірно високу ціну за спожитий газ.

Як розповіла у коментарі 032.ua львів’янка Галина Романівна, у кожній новій квитанції ціна за спожитий газ лише зростає, хоча споживання блакитного палива у її квартирі не зазнає суттєвих змін. Дізнатися, як саме формується ціна на підприємстві,  і чому ціни у квитанціях не відповідають дійсності, на підприємстві практично неможливо.

Звідки беруться такі високі ціни - я не знаю

“Кожного місяця на оплату отримую квитанції із такими цінами, що просто охоплює жах. На підприємстві нормально пояснити нічого не можуть, хоча ми у помешканні споживаємо навіть меншу норму від тої, яку зазначали раніше. Звідки беруться такі високі ціни - я не знаю, - розповідає львів’янка.

Зазначимо, що згідно із постановою уряду від 1 жовтня 2015 року, ціна блакитного палива для населення, яке використовує газ для індивідуального опалення, з 1 жовтня 2015 року до 31 березня 2016 року, становить: до 1200 м.куб.=3 гривні 60 копійок. Вжиті понад норми тарифи оплачуються по загальному тарифу для населення = 7 гривень 188 копійок.

Водночас, на підприємстві знають про скарги львів’ян щодо високих та незрозумілих цін на газопостачання. Однак проблему там бачать лише у тому, що львів’яни не вчасно подають показники своїх лічильників. 

споживачі мають право подавати показники свого лічильника не тільки до останнього дня місяця

“Згідно із законом "Про ринок природного газу", споживачі мають право подавати показники свого лічильника не тільки до останнього дня місяця, але й впродовж 5 днів нового місяця. Це важливо запам’ятати. Водночас, споживач  може самостійно внести корективи до показників, які будуть враховані. Зміни можна  робити у квитанції, і сплачувати ви будете лише за реально спожитий обсяг газу”, - пояснила менеджер із зв’язків з громадськістю ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак.

Також у "Львівгазі" зазначають про те, що в Україні ще з липня минулого року триває реформування газового ринку. Саме під час одного із етапів реформування, відбувся розподіл функіональних обов’язків підприємств. Таким чином у Львові та області виникли газорозподільне ("Львівгаз") та газопостачальне ("Львівгаззбут") підприємства. Саме за такою схемою працюють у Європі.

"Розподіл функцій полягає у наступному: "Львівгаз" продовжує проводити транспортування газу у помешкання львів’ян та обліковує поданий газ згідно із показниками лічильника. Натомість "Львівгаззбут" займається реалізацією газу і збором коштів за спожитий природній газ", - наголошує начальник львівського відділення ТОВ «Львівгаз" Руслана Музя.

Допоки в Україні триватиме реформа газового сектору, “Львівгаззбут” визнано державою, як єдиним постачальником газу населенню зі спеціальними обов’язками, тому інших постачальників газу на вітчизняному ринку зараз немає.

Після втілення реформ на український ринок прийдуть інші підприємства

"Після втілення реформ на український ринок прийдуть інші підприємства, і львів’яни  зможуть обирати собі інших постачальників газу”, - зазначає Руслана Музя.

Тим часом, із зростанням тарифів на газопостачання стрімко падає платоспроможність львів’ян, які через захмарні ціни на житлово-комунальні тарифи починають боргувати державі. Так, станом на 1 січня цього року, загальний борг львів'ян за комуналку становить 27 млн. гривень.

Зрозуміло, що реформування газового сектору України є комплексом системних реформ, які потребують тривалої спільної роботи усього українського уряду. У досить стислі терміни в країні, у якій триває війна, можновладці мають на реальному прикладі довести власну спроможність. Реформування газового сектору є одним із найскладніших і водночас, найважливіших завдань нинішнього уряду. Якщо реформа відбудеться успішно, це на ще один крок наблизить нашу державу до якісної системи роботи економіки, за якою нині працюють у країнах ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032_ua #газ #реформи #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
39,42
39,55
EUR
42,30
42,70
PLN
9,85
9,93
Оголошення
live comments feed...