У Львівський університет МНС привезли унікальне рятувальне обладнання «Куб життя»

Спеціальну рятувальну подушку «Куб життя» призначену для евакуації людей з небезпечних місць, особливо з вищих поверхів палаючих будівель, коли інші засоби порятунку не можуть бути застосовані тепер мають у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності МНС України. Про це повідомляє прес-служба ЛДУ БЖД МНС.

Досі в українських рятувальників не було такого спорядження, через його дорогу вартість. Натомість у Львові це стало можливим завдяки членству Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності у Європейській асоціації ВНЗ, які працюють в галузі безпеки людини та співпраці зі спорідненими науковими та навчальними установами Євросоюзу.

Під час рятування людей з верхніх поверхів будинків не завжди є можливість застосовувати великогабаритну пожежно-рятувальну техніку. Натомість рятувальна подушка «Куб життя» досить компактна.

«Минулого року в Україні сталось понад 60 тис. пожеж на яких загинуло понад 2 тис. людей, а врятовано більше 3 тис. Кількість загиблих могла бути меншою якби пожежно-рятувальні підрозділи мали б подібне рятувальне спорядження. Рятувальна подушка буде поставлена на баланс начальної-пожежно-рятувальної частини університету МНС і у випадку необхідності її застосовуватимуть на Львівщині під час надзвичайних ситуацій», - розповів речник ВНЗ Антон Крук.

Максимальна висота, з якої можна стрибати на подушку - 16м. Конструкція подушки виконана у вигляді пневматичного каркаса, виготовленого із щільної, прорезиненої тканини. Подушка розкладається автоматично після відкриття вентиля балона з стисненим повітрям. Після стрибка, коли тіло людини зустрічається з подушкою, пневматичний каркас піддається деформації, згинається. Повітря з внутрішнього обсягу виходить через отвори в стінках подушки. Після розвантаження наповнений каркас піднімається і подушка готова прийняти наступну людину. Подушка не вимагає повторного надування стисненим повітрям. Термін експлуатації подушки -15 років.

 


У Львівський університет МНС привезли унікальне рятувальне обладнання «Куб життя», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі