Біогазовий проект для Львова: чи допоможе амбітний проект поборити неприємий запах у місті?

У п'ятницю, 29 січня, у стніах міської ради було підписано кредитний договір, згідно із яким Львів отримав 31,5 млн євро для рконструкції очисних споруд та втілення проекту отримання біогазу зі стічних вод у Львові.

Сайт міста Львова 032.ua дізнавався, чи зможе цей абітний проект вирішити одну із нагальних проблем міста - проблему смороду, який вже багато років псує життя львів'янам та гостям міста.

У важливості цього проекту впевнені чи не всі чиновники міста. Так, на думку Андрія Садового, очисні споруди міста вже давно потребують цілковитої реконструкції, адже працюють вони ще з 1964 року. Андрій Іванович взагалі назвав підписання кредитної угоди - історичним моментом, що допоможе Львову стати справжнім європейським містом.

наша інфраструктура буде на рівні найкращих об’єктів інфраструктури ЄС

"Ми отримаємо сучасні технології, прекрасну підтримку і, таким чином, наша інфраструктура буде на рівні найкращих об’єктів інфраструктури ЄС. До того ж, цей проект допоможе поліпшити у Львові і екогологічну складову, допоможе створити нові робочі місця та нові технології. Найважливіше, що всі процедури, які відбуваються в момент реалізації даного проекту, відбуваються за нормами ЄС. Це надзвичайно важливо і для міста, і для України", - зазначив Андрій Садовий. 

jB5ic3PXTWk (1)
jB5ic3PXTWk (1)

Розділяють радість керманича міста і у "Львівводоканалі". На підприємстві зазначають, що накопичення сирого осаду на мулових майданчиках очисних споруд призводить до погіршення екологічної ситуації в місті та утворення неприємного запаху на території поблизу споруд. Тож втілення цього проекту, який передбачає будівництво біогазвої підстанції у Львові,  допоможе вирішити проблему смороду у місті.

Ми теж повинні думати над вирішенням цієї проблеми

"Ми теж повинні думати над вирішенням цієї проблеми. Чи це буде спалювання, чи виробництво добрив, чи, можливо, використання висушеного осаду для рекультивації сміттєзвалища – на ці питання ми шукаємо відповіді та залучаємо провідні компанії для вибору найоптимальнішого рішення саме для Львова. Однак, ці технології потребуватимуть залучення великих інвестицій в майбутньому. Трохи згодом ми будемо готові розповісти більш  детально про те, як цей проект допоможе поборити неприємний запах у Львові, - розповів директор ЛКП "Львівводоканал" Валентин Вольський. 

Водночас, на підприємстві зазначають, що у втіленні проекту у життя зацікавлені і у самому Євросоюзі, адже наші стічні води забруднюють води Балтійського моря. підготовчі процеси для будівництва біогазової підстанції розпочнуться вже цього року, але сам проект розрахований до 2019 року. Тобто, саме тоді у Львові планують завершити будівництво біогазової підстанції.

"Варто розуміти, що це дуже довготривалий процес. Саме будівництво планується розпочати у 2017 році, і якщо вс буде добре, то за 2 роки усі роботи будуть завершені", - прес-секретар "Львівводоканалу" Уляна Горбата. 

Читайте також на нашому сайті: Для повної реконструкції очисних споруд у Львові необхідно близько 500 млн євро, - Вольський

Львів 032_ua проект кредит новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі