Сьогодні обласна рада розглядатиме найважливіший документ – бюджет Львівщини

Львівська обласна рада сьогодні збирається на сесію, де розглядатиме бюджет області на 2012 рік. Загалом, проект бюджету експерти характеризують як досить складний. Про це сьогодні піж час прес-конференції повідомив голова Львівської облради Олег Панькевич.

За його словами, при прийнятті державного бюджету, значно зменшилось фінансування медицини, освіти, культури.

«Не змінилися на краще і принципи формування місцевих бюджетів, хоча ще при складанні проекту Держбюджету на 2012 рік Кабінет Міністрів України декларував відновлення і зміцнення інституту місцевого самоврядування як найважливішої підвалини демократії та забезпечення його реальної матеріально-фінансової забезпеченості. Така антидержавна політика на центральному рівні не могла не позначитися і на обласному та місцевому рівні. Проект обласного бюджету був складений обласною державною адміністрацією на підставі так званих «контрольних показників» Міністерства фінансів України, які, зокрема, передбачали значне зменшення видатків на органи місцевого самоврядування, зменшення доходів обласного бюджету на реалізацію власних повноважень, зменшували суми трансфертів з державного бюджету», - зазначив Олег Панькевич.

Протягом двох останніх днів відбулися бюджетні слухання у всіх комісіях Львівської обласної ради, на яких розглядались пропозиції щодо додатково врахування в проекті бюджету видатків на суму близько 90 млн грн. Однак прийняли рішення врахувати у проекті обласного бюджету лише частину рішень – на 32 млн грн.

Низку видатків Львівська обласна рада пропонує вперше: на покращення ситуації, пов’язаної із функціонуванням народних домів Львівської області; на Програму мікро проектів - 1 млн грн.; на встановлення пам’ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА - 700 тис грн.; виділено додатково 500 тис грн на одноразову адресну допомогу реабілітованим за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та інше.

Окремою стрічкою виділено видатки на протипожежні заходи у пам’ятках дерев’яної сакральної архітектури. Поки що це – 500 тис грн, але при уточнені бюджету, цю суму сподіваються збільшити.
Окрім того, в обласному бюджеті цього року врахували видатки на Програму розробки містобудівної документації – 1 млн грн, розмежування земель державної та комунальної власності – 1 млн грн, Програму профілактики захворювань на ранніх стадіях - 2,5 млн грн.

12,5 млн грн передбачено на заходи з енергозбереження у бюджетній сфері.

Джерело фото: tricks-collections.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі