• Головна
  • Мешканці Західної України з усіх зимових свят найбільше чекають на Різдво - опитування
11:25, 26 грудня 2011 р.

Мешканці Західної України з усіх зимових свят найбільше чекають на Різдво - опитування

Українців запитали, яке з новорічно-різдвяних свят є найулюбленішим. На Заході країни відповіли, що значно більше люблять Різдво (66%), в Центрі – однаково люблять як Новий Рік, так і Різдво, а на Півночі, Півдні, Донбасі і Сході – найулюбленішим святом є Новий Рік (так вважають до 60% опитаних). Про це повідомила Соціологічна група «Рейтинг».

Опитування також показало, чим старші респонденти, тим більше вони цінують таке свято як Різдво, чим молодші – Новий Рік. Чоловіки більше люблять Новий Рік, жінки – Різдво.

Віруючі люди значно більше очікують Різдво, ніж Новий Рік, особливо це стосується греко-католиків (73%), менше – православні Московського (49%) та Київського (42%) патріархатів. Віруючі, які не відносять себе до жодної конфесії (58%) і невіруючі (73%) значно більше люблять Новий Рік.

44% опитаних збираються ставити вдома на Новий рік живу ялинку, чверть – штучну. 15% - обмежаться новорічною композицією, а у 18% - не буде скоріш за все ані ялинки, ані композиції.
Останню категорію, переважно, формують старші люди: майже 40% опитаних у віці понад 60 років не планують прикрашати дім на новорічні свята. Водночас майже 60% опитаних у віці 18-39 років планують ставити живу ялинку, ще майже 40% – штучну, або обмежаться новорічною композицією.

Традиція ставити живу ялинку найбільш поширена на Заході, Півдні та Донбасі, штучну – на Півночі (передусім, йдеться про Київ) і в Центрі, новорічні композиції найбільше популярні на Сході, де мешкає значна частина міського населення.
Опитування провели протягом грудня цього року серед двох тисяч респондентів.

Джерело фото: ukrainianforums.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...