Виборна селекція: кого вибирає Україна і чому так довго рахує

Реванш, реакція, зрада. Так або майже так характеризують результати виборів практично всі учасники виборчої кампанії. Демократи незадоволені своїм низьким відсотком і говорять про фальсифікації. Опозиційний блок теж незадоволений. Незважаючи на бадьору риторику і формальне лідерство на своєму традиційному електоральному полі - на сході і в центральній Україні, це далеко не той результат, який вони очікували отримати. І вже звичайно не той, який вони отримували на цих територіях всі останні 10 років під брендом Партії регіонів.

Але таке загальне невдоволення свідчить лише про одне - насправді, вибори в Україні пройшли цілком демократично. Ну а результат ... Результат - це всього лише їжа для аналізу і платформа для роботи над помилками.

Про порушення

Найзначніші порушення «Опора» фіксувала не в день голосування, а напередодні. Кампанія загрожувала стати однією з найбрудніших за всю історію незалежної України і найдорожчою.

Незважаючи на посилення кримінальної відповідальності за підкуп виборців, саме це правопорушення стало найпоширенішим. Виборцям заносили мішки картоплі прямо у будинок, дарували квитки на нічну дискотеку, їм співали під баян у дворах житлових будинків, дарували гречку і безкоштовні автобусні маршрути, будували спортивні та дитячі майданчики, ремонтували дороги. І все це - з небаченим досі розмахом. Легко сказати, в одному тільки Маріуполі кандидат на пост мера витратив 6 млн. гривень, щоб надрукувати книги про себе і безкоштовно роздати їх виборцям. І це в країні, яка веде війну, в якій люди віддають останнє на допомогу армії!

Відсутність реальних справ і реальних судових вироків за підкуп виборців породили абсолютну неповагу до закону, а значить і повне його ігнорування.

Щоправда, правоохоронці нарікали, що документувати факти підкупу і передавати справи до суду їм заважала відсутність заяв від громадян. Ну хто захоче, відхопивши 4 шматка торта, тут же бігти в міліцію зі скаргою на підкуп. А тому така електоральна незрілість знаходила широкий відгук в товстосумів, що рвуться до влади. Як кажуть, попит породжує пропозицію.

Рахували, рахували та не перерахували

Тепер про інші серйозні проблеми, що оголилися на цих виборах - про підрахунок голосів. Станом на 8.00 сьогоднішнього дня, з більш ніж 10 000 міських, районних і сільських рад підведені результати лише в 7 тисячах 228 населених пунктах. Тиждень після голосування, а результатів досі немає. 62000 депутатських крісел все ще залишаються вакантними, і це не може не викликати здивування. Навіть у Києві станом на вчора остаточні результати не підведені.

У ЦВК звинувачують членів комісій, мовляв, недосвідчені, роблять багато помилок, по кілька разів перераховують бюлетені. Все це нескінченно затягує процес.

Дійсно, таке має місце бути. Всього один приклад. Вибори в маленькому Святогір'ї (по сусідству зі знаменитим Слов'янськом): там досі не визначений результат голосування. Голова комісії впала і під час падіння зірвала пломби з опечатаних бюлетенів. Комісія вирішила, що оскільки протоколи вже підписані, така подія на підрахунок не впливає, і значить, можна бюлетені не перераховувати. Але голова комісії вимагала перерахунку. Члени виборчкому відмовлялися, потім все ж погодилися. Потім результат підрахунку не задовольнив главу. Як результат -  немає підсумків волевиявлення. Все ще сперечаються.

 І аналогічних прикладів по країні чимало. Але не тільки в недосвідченості справа.

У недавньому ефірі на 5 каналі експерти висловили точку зору, що таке затягування підрахунку голосів може свідчити про проведені фальсифікації. Мовляв, не виключено, що результати підганяють під інтереси певних фінансових груп.

Як би там не було, але все це не додає довіри до результатів волевиявлення.

Гарячі точки виборів

Найгарячішою  точкою на карті виборів стало місто, де вибори не відбулися. Маріуполь останній тиждень не сходить з стрічок новин. Вперше в історії України в одному з найбільших міст країни були зірвані вибори. Суть події в тому, що на маленькому маріупольському плацдармі не на життя, а на смерть зійшлися стара корумпована, кримінальна система, що складається з прізвищ, нерозривно пов'язаних з Партією регіонів, і нова демократична поросль. Опозиційний блок мав намір провести вибори в Маріуполі так, як він це робив завжди, ще будучи Партією регіонів. Блок демократичних партій, які абсолютно несподівано об'єдналися перед лицем спільного ворога, хотів захистити свій результат і забезпечити чесне і прозоре голосування. Сили були спочатку нерівні. На боці ОБ був величенний фінансовий і промислово-адміністративний ресурс. На боці демократів - тільки емоції і віра в свої сили і свою правоту.

Наскільки законними були дії обох сторін у цій боротьбі, визначить слідство і суд. Поки ж місто застигло в очікуванні, на яку ж дату Верховна Рада призначить переголосування.

Ще одним центром протистояння стала Одеса. Народним бунтом і новим майданом мало не закінчилася історія з перемогою чинного мера Геннадія Труханова. Згідно з офіційними результатами, він набрав понад 52% голосів і переміг в один тур. Людина, яка могла б з ним поборотися у другому турі - радник Саакашвілі, відомий реформатор Саша Боровик - набрав близько 30% голосів. Демократична громадськість Одеси буквально вибухнула обуренням, дізнавшись про те, що другого туру не буде. Люди порахували, що у них вкрали чесний результат. Почалися протести, позови до суду з приводу фальсифікацій та інше. Тим не менш, Одеська міська ТВК поспішила на наступний день після оголошення результатів призначити сесію міськради і провела її, затвердивши новим-старим мером Геннадія Труханова та новий склад міськради.

Гасити "пожежу" народного обурення став губернатор Михайло Саакашвілі. Він закликав активістів не вдаватись поки до Майдану, проте заявив, що винуватець фальсифікацій знаходиться не в Одесі, а в Києві. Також екс-президент Грузії заявив, що прокуратура, під керівництвом Давида Сакварелідзе, готує законний ґрунт для вилучення ряду бюлетенів по одному з районів Одеси для незалежного перерахунку і звірки з протоколами комісій. А це означає, що крапку в одеських виборах ставити занадто рано.

Що стосується результатів виборів до міськради, то тут, на жаль, на плюралізм думок і демократію розраховувати і не варто. Абсолютна більшість обраних депутатів відстоює промерські позиції і є вихідцями з Партії регіонів: політпроект Труханова "Довіряй справах" набрав більше 33%, Українська морська партія Ківалова - майже 7%, Опозиційний блок - 14,5%. Меншість, левова частина якої складається з БПП "Солідарність" (17,5%) - теж вихідці з Партії регіонів. І тільки "Самопоміч", яка набрала трохи більше 5%, повинна, по ідеї взяти на себе роль опозиції.

З позитивного: до нового складу міськради не потрапили пропащі сепаратисти з партії "Батьківщина", деякі з яких нині в бігах і беруть участь у незаконних збройних формуваннях в боротьбі з Україною.

Говорячи про пожежі, не можна не згадати і Дніпропетровськ. Правда, по-справжньому він спалахнув тільки вчора, вже після виборів, але заперечувати зв'язок між вчорашньою спецоперацією СБУ із затримання лідера партії УКРОП Корбана і результатами голосування може тільки сліпий і речниця СБУ.

Отже, результати виборів до Дніпропетровської міськради наступні: "Опозиційний блок" - 30,5%, "УКРОП" набрав 25,2%, "Громадська сила" - 8,9%, у Блоку Петра Порошенка-Солідарності - 7,4%, "Самопоміч" з невеликою перевагою, але все ж подолала 5% бар'єр.

На виборах мера у другий тур виходять непримиренні опоненти, політичні антагоністи Олександр Вілкул та Борис Філатов. Причому, як і у випадку з партіями, різниця в голосах між ними настільки мала, що шанси на перемогу у другому турі у них практично рівні.

У цій ситуації скандал, який був ретельно організований ГПУ і реалізований Службою безпеки України, грає на руку колишньому регіоналу Вілкулу. А тому питання, котре сьогодні ставлять патріоти України, на чию сторону грає наш Президент, звучить цілком логічно.

Незважаючи на неоднозначну фігуру Геннадія Корбана, історія з його арештом мала б сенс тільки в тому випадку, якби він був проведений після арешту Кернеса, Аксьонова, Ахмєтова та іже з ними. А поки цього немає, скандальний арешт лідера партії-опонента президентської «Солідарності» буде сприйматися в суспільстві як політична розправа.

Перекличка

А тепер коротко про результати виборів в інших регіонах країни.

Київ. Станом на 10:00, 31 жовтня в Києві немає остаточних результатів виборів. Оголошені лише результати мерських перегонів. Так у другий тур проходить чинний мер Віталій Кличко (40,57%) і народний депутат Борислав Береза ​​(8,84%).

Попередньо в Київраду проходять "БПП-Солідарність", "Самопоміч", "Єдність", "Батьківщина", "Свобода".

Миколаїв. У Миколаєві в п'ятницю нарешті визначилися лідери мерської гонки. У другий тур виборів вийшли Ігор Дятлов та Олександр Сенкевич.

Ігор Дятлов набрав 44 тисяч 764 голосів. За Олександра Сенкевича проголосувало 25000 904 виборців.

Третє місце зайняв діючий мер Юрій Гранатуров. За нього проголосувало 25 000 496 виборців.

Запоріжжя. У Запоріжжі голоси рахували 4,5 доби. За офіційною версією, причина затримки - в неграмотності членів комісій - районні виборчкоми по кілька разів привозили протоколи до міського виборчкому, але їх відправляли назад переробляти їх через численні помилки. Процес затягнувся ще й тому, що один з кандидатів у мери - Ярослав Гришин, який балотувався від партії "УКРОП", подав у суди близько 25 позовів на два районних виборчкому, де його результати були нижче, ніж в інших п'яти районах. Інтрига, хто вийде у другий тур - Гришин або кандидат від "Блоку Петра Порошенка" Микола Фролов зберігалася до останнього. Але в підсумку нардеп від пропрезидентської партії обігнав "УКРОПовца" на 1700 голосів. Таким чином, у другому турі будуть боротися ставленик Ахметова Володимир Буряк і нардеп від БПП Микола Фролов. У кого з них більше шансів, що не береться говорити жоден незалежний політолог, так що вибори повинні бути цікавими.

Офіційні результати виборів депутатів запорізької міськради обіцяють назвати в понеділок, але вже зараз відомо, що в міськраду проходить 7 партій. У підсумку 20 крісел займуть представники "Опозиційного блоку", 9 місць - "УКРОП", 8 - БПП, стільки ж - "Нова політика", 7 депутатів буде у "Нашого краю" і по 6 - у "Батьківщини" і "Самодопомоги" . Незважаючи на високий рейтинг "Опозиційного блоку", такі результати вселяють позитив, тому вже зараз ясно, що більшості в міськраді у них ні буде. З інших партій, що пройшли до міськради, складно назвати хоч одну, яка може з ними об'єднатися.

Що стосується облради, то в обласний виборчком привезли поки менше половини бюлетенів. За попередніми підрахунками, в облраду пройде "Опозиційний блок", "БПП", "Наш край", Аграрна партія, "Батьківщина", Радикальна партія і УКРОП. Останні, на відміну від результатів виборів до міської ради, набрали мінімальну кількість голосів ..

Луганська область. Центральна виборча комісія за результатами опрацювання 100% протоколів оприлюднила результати виборів голів міських рад перших двох міст Луганської області - міста районного значення Сватове і м.Привілля, де перемогли безпартійні кандидати-самовисуванці.

У г.Сватово переміг чинний мер Євген Рибалко, набравши 49,55% голосів виборців, значно випередивши представницю партії "Опозиційний блок" Людмилу Русанову, набрала 23,6%.

У м.Привілля переміг електрослюсар місцевої шахти ім.Капустіна ПАТ "Лисичанськвугілля" Максим Гура, 1981 р.н., який набрав 57,3% голосів виборців. Його єдиний конкурент - кандидат від партії "Опозиційний блок" Віра Михайлюкова, набрала 42,7% голосів виборців.

Населення Сватове в 2011 році склало 18,4 тис осіб, Привілля - 7,9 тис людей.

Донецька область. Центральна виборча комісія за результатами опрацювання 100% протоколів оприлюднила результати виборів голів міських рад трьох міст обласного значення Донецької області - Добропілля, Вугледара і Селидове, де перемогли безпартійні кандидати-самовисуванці.

У м.Добропілля переміг селищний голова смт Новодонецьке Добропільської міськради Андрій Аксьонов, який набрав 68,9% голосів виборців. Його найближчий конкурент, представник партії "Наш Край" Ігор Кудря набрав 9,1% голосів, решта шість кандидатів, включаючи представників партій "Сила Людей", "УКРОП" і чотирьох самовисуванців - 6% і менше. У Добропіллі з цього приводу скандал - Аксьонов є одним з організаторів незаконного опитування 11 травня 2014, який згодом прихильники «ДНР» назвали «референдумом».

Аксьонов обіймав посаду голови селища Новодонецьке, який підпорядкований міській раді Добропілля. У квітні 2014 року він намагався перешкоджати автопробігу прихильників України і називав його учасників «говномутамі».

У м.Вугледар переміг чинний глава місцевої військово-цивільної адміністрації Андрій Силич, набравши 41,6% голосів виборців, обійшовши на 11% представника "Опозиційного блоку" Володимира Іваницького. Крім них у виборах брали участь ще 4 кандидата-самовисуванця, вони набрали від 3% до 9,9% голосів кожен.

У м.Селидове також переміг чинний мер Віктор Ремізов, набравши 45,5% голосів виборців, обійшовши на 20% свого найближчого конкурента, також самовисуванця Миколи Евменова. Єдиний кандидат від партії - представник "Блоку Петра Порошенка" Солідарність "Петро Ільченко - на третьому місці з 13,5% голосів; у виборах також брали участь ще два самовисуванці.

Львів. Поки виборчі комісії обробляли бюлетені, львів'яни роздумували над тим, чи буде в місті другий тур виборів, адже екзит-поли та паралельні підрахунки говорили про те, що чинний мер набрав від 48 до 50,88% голосів. У четвер з'явилися офіційні результати - другому туру виборів на посаду міського голови таки бути. За крісло мера Львова боротимуться: Андрій Садовий та висуванець від ВО "Свобода" Руслан Кошулинський. Хто з них переможе, побачимо вже незабаром.

А між тим, вже відомо, які політсили потрапили до Львівської облради і Львівська міськрада.

Переможцем кампанії на виборах до Львівської облради став "БПП" Солідарність ", друге місце посіла «Самопоміч »- 14,77%, а третє - ВО« Свобода »- 12,87%. Також в раду пройшли: ВО« Батьківщина »- 9 , 11%, «Громадянська позиція» - 8,09%, «УКРОП» - 6,19%, «Радикальна партія Ляшка» - 5,59%, «Народний контроль» - 5,23% і Народний Рух України - 5, 01%.

У той же час, згідно з електронними протоколами, до Львівської міської ради проходять сім політичних сил. Більшість у міськраді матиме об'єднання «Самопоміч». За них проголосувало 31,67% виборців, «Солідарність» набрала 12,91%, «Громадянська позиція Гриценка» - 9,98%, ВО «Свобода» - 9,57%, «Народний контроль» - 7,82%, « УКРОП »- 6,02%, Українська галицька партія - 5,46%

Харків. Новим міським головою залишився нинішній мер Геннадій Кернес - харків'яни віддали за нього 65% голосів. На другому місці після Кернеса кандидат від партії «Самопоміч» Тарас Ситенко - за нього проголосувало 12,25% городян. Третє місце - Юрій Сапронов отримав всього лише 5% підтримку виборців.

Варто відзначити, що Харків став першим містом – мільйонником, де вибори мера пройшли в один тур. (Другим стала Одеса). Політологи пояснюють це не тільки потужною передвиборчою кампанією нинішнього мера, яка у тієї ж партії «Самопоміч і її кандидата Ситенка була не менш масштабною, а і «дисциплінованістю» електорату партії «Відродження» та Геннадія Кернеса, завдяки якій і набралася така явка.

Що стосується міської та обласної рад, то тут знову ж лідирує партія «Відродження» - в обох випадках вона набрала більшість голосів.

У першому випадку партія набрала 53,45% підтримки, слідом іде «Самопоміч» - 12,01%, "Блок Петра Порошенка «Солідарність»» набрав 6,76% голосів і партія «Наш Край» завершує список нардепів з 6,62% голосів.

А в облраду партія «Відродження» пройшла на правах лідера, набравши трохи менше голосів - 35,6%. «БПП  Солідарність» - 14,3%, «Опозиційний блок» - 13,5%, «Самопоміч» - 8,3%, «Наш край» - 7,7%.

В цілому харківські виборці залишилися досить консервативними і не стали обирати нових кандидатів чи партії, а зволіли віддати свої голоси за «стару владу». Політологи пояснюють це небажанням обирати нового мера, який може виявитися гірше попереднього, жителі міста бояться ризикувати.

Кривий Ріг. Засідання Криворізької міської виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів міського голови Кривого Рогу розпочалося вчора о 20.30. Встановити результати вдалося ближче до півночі.

Як стало відомо від членів виборчої комісії, лідерами виборів стали Юрій Вілкул, який набрав 45,1309% голосів виборців, і Юрій Мілобог, за якого проголосували 10, 6 950%.

Виборчою комісією прийнято рішення про проведення 15 листопада 2-го туру виборів міського голови Кривого Рогу.

Херсон. У Херсоні визначилися двоє претендентів на посаду міського голови: це діючий мер Володимир Ніколаєнко і колишній голова Херсона Володимир Сальдо, реєстрація якого на місцевих виборах супроводжувалася низкою скандалів. У переможця Ніколаєнко - 23,64% голосів.

Тернопіль. Тут беззастережну перемогу отримав чинний мер від ВО "Свобода" Сергій Надал, який отримав 57,9% голосів. Таким чином, в цьому обласному центрі другий тур виборів не знадобиться.

Замість післямови

Аналізуючи результати голосування в різних регіонах України, неважко помітити, що в цілому політичні пристрасті жителів залишилися незмінними. На заході перемагає «Самопоміч», яку багато в Прикарпатті та Закарпатті сприймають як свою, рідну. В центральній Україні політичні пристрасті схиляються в бік президентської сили, а от схід все так само голосує «за наших» - за Оппоблок. Правда, 25-35%, які ОБ набрав цього разу, - це вже не ті 80-90%, які Партія регіонів набирала останні 10 років. Але навіть такий відносно невисокий результат не може не засмучувати.

Люди, які зраджували свою країну, проводили сепаратистський «референдум», піднімали російські триколори і проклинали Україну, сьогодні знову отримали кворум довіри певної частини виборців.

Але чи варто звинувачувати тільки «нерозумний електорат»? Розумніше було б ставити питання до влади, чому всі ці люди не у в'язниці. Чому не відбулося публічного покаяння, як це було в Німеччині вже після Нюрнберзького процесу. Без публічного, всенародного засудження злочинів проти своєї країни неможливо говорити про докорінне реформування держави.

Але не все так вже сумно. За великим рахунком, ці вибори - перші на сході України, коли до людей безпосередньо спробували прийти політики нової формації. І не просто прийти, а говорити і переконувати. Їм було непросто це робити, не маючи потужного фінансового ресурсу. Їхня зброя - тільки дар переконання і нестримна віра в те, що можна побудувати зовсім іншу систему влади. Владу, яка буде сприйматися не як інструмент для заробляння грошей, а як сервісна служба для своїх громадян.

У Новогродівці партія "Демократичний альянс", витративши на виборчу кампанію всього близько 5000 гривень, отримала 15% голосів. І це в Донецькій області! Партія «Сила людей», що об'єднала прогресивних людей навколо ідеї докорінної перебудови існуючої системи влади, завела своїх представників у 55 міських рад країни, не маючи фінансового ресурсу для ведення виборчої кампанії. Ці та інші молоді політичні рухи мають всі шанси стати новою силою не регіонального, а всеукраїнського толку, здатною в майбутньому зруйнувати клановість і містечковість в українській політиці.

Такі приклади найкраще говорять про те, що незважаючи на скрип і пробуксовку, незважаючи на масовий підкуп і обдурення, зміни в суспільстві все-таки відбуваються. І в Донбасі в тому числі.

Ксенія Халтуріна

Львів Садовий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Влада
У 2019 році у смт Рудне Залізничного району Львова розпочнуть спорудження каналізаційної насосної станції. Як передає кореспондент сайту 032.ua, КНС буде розташована на вулиці Лесі України в Рудному. Замовником робіт буде ЛМКП "Львівводоканал". Проектно-кошторисну документацію виготовила власним коштом Рудненська селищна рада, проект уже пройшов усі необхідні експертизи. Читайте також: У пам’ятці архітектури на Руській буде магазин промтоварів, - ВІЗУАЛІЗА...
Влада
Нещодавно у місті презентували чат-бот Львівської міськради у месенджері Telegram під назвою @LvivCityHelper. Зі слів творців чат-бота ЛМР, він є частиною проекту "Відкриті дані Львова" та створений для швидкого та цілодобового доступу мешканців міста до публічної інформації. Відтак, кожен користувач, що має встановлений на мобільному телефоні "Telegram", зможе знайти @LvivCityHelper та отримати коротку інформацію на тему, яка його цікавить. Кореспондент с...
Суспільство
!з 6 години 22 жовтня у Львові розпочнеться опалювальний сезон 2018 - 2019 років. Як повідомили у прес-службі ЛМР, з 10 жовтня опалення увімкнули для бюджетних установ на основі листів-звернень. Мова йде про дитсадки, школи, лікарні та поліклініки міста. Тепер же погрітися зможуть усі львів'яни. Відповідно до нормативів Мінпаливенерго та Міністерства ЖКГ України, офіційно опалювальний сезон стартує, коли упродовж трьох діб середня температура повітря трима...
Бізнес
Сьогодні виконком ЛМР затвердив ТзОВ “БізнесЛев” містобудівні умови та обмеження на проектування будівництва складського комплексу з адміністративно-офісними приміщеннями. Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, нові споруди мають з’явитися на вулиці Пластовій, 11-Б. Загальна площа земельної ділянки становить 0,615 га. Читайте також: У центрі Львова встановлять підземні контейнери для сміття, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ Функціональне призначення земельної ділянки – з...
Суспільство
Розворот при виїзді із Липової Алеї на вулицю Стуса перенесли за трамвайну зупинку.  Про це повідомили на сторінці "Варта-1" у Facebook, передає 032.ua.   Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv спеціаліст відділу паркування та організації дорожнього руху управління транспорту ЛМР Костянтин Баранюк, місце для розвороту автомобілів  перенесли за трамвайну зупинку «Стадіон «Україна».  За його сл...
Культура
І хоча синоптики прогнозують зовсім не теплу  погоду вже цими вихідними, журналісти сайту 032.ua створили традиційну добірку події, які відбудуться у Львові впродовж 19-20 жовтня. На вихідних у Львові відбудеться багато й справді цікавих подій, тож вдома сидіти не варто.  Свято сиру і вина  З 19 жовтня у Львові триває гастрономічне свято осені. На грандіозному ярмарку в Палаці Потоцьких виробники представляють найкращі сири та найвишуканіші вина. Гостям фе...
Пригоди
Cьогодні, 19-го жовтня, на Жовківщині на сільському цвинтарі виявили тіло новонародженої дитини. Про це поінформували у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua.   Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова За даними правоохоронців, в Жовківське відділення поліції надійшло повідомлення про те, що на кладовищі, розташованому в одному з сіл району, місцеві мешканці виявили тіло новонародженої дитини без ознак життя.  Чита...
Суспільство
З неділі, 21-го жовтня, на всій території України та у Львівській області зокрема прогнозують погіршення погодних умов.   Про це повідомляє прес-служба ЛМР з посиланням на Львівський регіональний центр з гідрометеорології, передає 032.ua.  Читайте також: Тест на уважність: як добре ви знаєте вулиці Львова Так, за прогнозами синоптиків, завтра, 20-го жовтня, у Львові очікується хмарна погода з проясненнями. Без істотних опадів, лише в другій половині дня не...
Влада
19 жовтня виконком ЛМР затвердив ТзОВ “Львів Капітал” містобудівні умови та обмеження для проекту реставрації нежитлових приміщень на вул. Руській, 4 з переплануванням та об’єднанням з квартирою №15. Як передає кореспондент 032.ua, на цьому місці мають намір зробити магазин промислових товарів. ТзОВ “Львів Капітал” має розробити у архітектора робочий проект, провести експертизу та звернутися в Інспекцію ДАБК у м. Львові для отримання дозвільних документів....