• Головна
  • Президента Єврейського Конгресу Канади хоче встановити монумент в Самборі
14:56, 14 грудня 2011 р.

Президента Єврейського Конгресу Канади хоче встановити монумент в Самборі

14 грудня голова ЛОДА Михайло Костюк провів зустріч з представниками Єврейського Конгресу Канади — президентом конгресу Марком Фрайманом, членом парламенту Канади, депутатом Борисом Вжесневським та архітектором Матієм Тацом.

Про це 032.ua повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

За словами президента Єврейського Конгресу Канади, його коріння походить з Самбору, львівської області. Тому в знак пам’яті та пошани до своїх рідних, він хоче встановити на місці поховання всіх євреїв Самбора пам’ятний монумент: «Старе єврейське прислів’я говорить: «Людина може собі зробити в житті все, окрім себе поховати», тому остання доброта, котру близька людина може виконати, правильно їх поховати», - зазначив Марк Фрайман.

Марк Фрайман також додав, що в планах Єврейського Конгресу Канади поставити монумент і християнам, що поховані на цьому цвинтарі, які віддали своє життя, переховуючи євреїв.

Під час зустрічі пан Фрайман презентував проект майбутнього монументу, що було затверджено ще в 2000 році. Наразі в Самборі вже встановлено три хрести, а в єврейській релігії не дозволено ставити на місці поховання символіку інших релігій.

Голова ЛОДА Михайло Костюк відзначив, що історично територія Західної України була територією компактного проживання євреїв, а це говорить про те, що наш край був висококультурним та миролюбивим. Однак Друга світова війна зробила багато руйнувань і шкоди мирному населенню не лише фізичної, а й моральної. Школа комунізму також руйнувала нашу культуру та свідомість: «Тому нам потрібно вибачитися через нашу некоректну поведінку до культури єврейського народу, адже нам зрозумілий ваш дискомфорт у насаджуванні символів до символів, і ми будемо все робити для того, що задуманий проект якнайшвидше був втілений у життя, і в першу чергу нам потрібно провести роз’яснювальну роботу із громадою Самбора»,- зазначив М.Костюк.

Президента Єврейського Конгресу Канади хоче встановити монумент в Самборі, фото-1

http://www.loda.gov.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...