• Головна
  • На Львівщині підприємства гірхімпрому стали джерелом підвищеної небезпеки
09:43, 14 грудня 2011 р.

На Львівщині підприємства гірхімпрому стали джерелом підвищеної небезпеки

Гірничо-хімічні підприємства стали джерелом підвищеної небезпеки для мешканців Львівської області та становлять реальну загрозу техногенно-екологічних катастроф та надзвичайних ситуацій.

Про це йдеться у прийнятому звернені Львівської облради до Уряду.

Реструктуризація та ліквідація об’єктів підприємств Стебницького ДГХП «Полімінерал», Роздільського ДГХП «Сірка», Яворівського ДГХП «Сірка», ДГРП «Подорожненський рудник» триває вже практично десять років, проте більшість з них і досі становлять небезпеку для довкілля, життя і здоров’я людей. Окремі об’єкти (Стебницьке ДГХП «Полімінерал») є потенційно небезпечними навіть для сусідніх держав і становлять транснаціональну загрозу.

Роботи на підприємствах виконуються на підставі розроблених комплексних проектів, однак з року в рік Кабінетом Міністрів України не забезпечується виділення фінансових ресурсів у необхідному і передбаченому робочими проектами обсязі.

Окрім цього, на території гірничо-хімічних підприємств області знаходиться майже 100 млн. тон різних відходів (фосфогіпс, відходи збагачення сірчаних руд та калійних солей, розсоли, закислі води, залишки сірки, кислот та ін.), які забруднюють грунт та води басейну прикордонних річок Дністер та Шкло.

Львівська обласна рада звернулась до Кабміну з проханням забезпечити фінансування на виконання заходів з реструктуризації та ліквідації об’єктів підприємств Яворівського ДГХП «Сірка», Роздільського ДГХП «Сірка», ДГРП «Подорожненський рудник», Стебницького ДГХП «Полімінерал».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...