Багатьом власникам оргтехніки не раз доводилося вибирати комплектуючі для принтера або сканера. В основному, це стосувалося покупки картриджа для принтера. Саме ця складова друкованого пристрою схильна часто виходити з ладу, в результаті закінчення чорнило в касеті або при поломці спеціального чіпа в ньому. Перш ніж йти в магазин за новим картриджем для принтера, варто ознайомитися з основними правилами по його вибору.

Актуальність і правила покупки картриджа для принтера

Всі картриджі можна розділити на два види: оригінальні та сумісні. Як правило, виробники оргтехніки та МФУ рекомендують користуватися оригінальними комплектуючими для своїх товарів, проте в якості економії, можна скористатися і сумісним картриджем. Головне, щоб він підходив до марки вашого принтера.

Що стосується заправки картриджа, то тут аналогічна картина. Заправляти картридж коштує оригінальною фарбою, в іншому випадку може різко погіршитися якість друку. Заправка також підходить тільки для певних друкуючих апаратів.

Купити картридж для принтера зі струменевим механізмом друку потрібно оригінального виробництва. У такому картриджі буде якісна вбудована друкована голівка. Принтер, після закінчення рівня фарби в картриджі, не видаватиме спливаюче вікно про рекомендовану заміну картриджа, його можна буде заправити новими чорнилом і продовжити роботу.

Деякі сумісні касети для струменевих принтерів можна також заправляти фарбою по кілька разів. У разі необхідності, до струменевого принтера можна підключити систему безперебійної подачі чорнила. Це оптимальний варіант для всіх, хто часто користується принтером будинку. Таким чином, ви забезпечите чорнило і головку картриджа принтера від пересихання, і продовжите їх експлуатаційний термін.

Що стосується касет для лазерних принтерів, то вони мають іншу конструкцію. Картридж в лазерному принтері складається з відсіку для тонера і фотобарабана. У такій касеті не використовуються чорнило, головним барвником елементом виступає тонер (спеціальний барвний порошок). Даний тип картриджа також може виходити з ладу, його не рекомендують заправляти більше 3-х разів. Після закінчення певної кількості заправок тонера, найкраще купити картридж для принтера в новому стані.

Картриджів для принтерів виробники оргтехніки відводять особливу увагу. Вони виробляються з високою якістю для друку фотографій, документації і знімків. Найкраще купувати БФП і друкують устрою лише у перевірених компаній. Надалі, буде легше проводити їх ремонт і заміну картриджів. Якщо дозволяє бюджет, можна придбати спеціальні картриджі до струменевого принтера, що не засихає навіть при кілька денному просте і мають високу якість друку. Виробником подібної продукції є фірма Patron.