З давніх-давен людина намагалася прикрасити речі, щл оточували його. Так з'явився розпис посуду, прикраси на  одязі, майстерність плетіння і багато іншого. Всі люди на землі є естетами, бажання прикрасити свій побут, простежується з давніх часів і до цього дня. Але річ має бути не тільки зручною, але і красивою. Прагнути до краси також означає прагнути до порядку і акуратності. Одним із способів прикрашання одягу є вишивка – це зручний і практичній декор. Ось сторінка де ви можете знайти все необхідне для цього рукоділля.

Існує велика кількість способів вишити будь-який малюнок або орнамент: вишивка стрічками, намистинами, бісером, стразами і, звичайно, вишивка нитками. Основою всіх видів вишивки є вміння робити ручний шов. Візерунки, які можна вишити таким швом, найрізноманітніші.

Часто тканину декорують вишитими квітами, гілочками ягід, також це можуть бути геометричні фігури, лінії різних напрямків. Вишивка буває виконана як в одному кольорі, так і в різних, в залежності від задумки. Щоб почати вчитися такому ремеслу, як вишивка необхідно придбати потрібні для цього пристосування. Тканина, ножиці, нитки для вишивання, копіювальний папір, п'яльці. Обов'язково будуть потрібні голки для вишивання – ви знайдете їх тут у великій кількості.

Багато що з цього можна знайти в кожному будинку, але щось потрібно спеціально купити. Не забувайте і про тканину. Фахівці радять використовувати лляне і бавовняне полотно. Копіювальний папір потрібен, щоб акуратно і без помилок переводити малюнок на тканину.

Для початку тканину слід правильно закріпити на п'яльцях. Необхідно розібрати пяльци, на менше коло кладеться тканина, так щоб не було складок, добре розправляється, а великим колом пялец тканину слід притиснути і закрутити колечко, зафіксувавши її. Це досить легко, навіть для зовсім недосвідчених. У вишивці зворотна сторона виробу повинна виглядати естетично, як і лицьова, будь-які вузли виключені.

В такому випадку, щоб закріпити нитку, користуються наступним способом: відміряється нитка муліне потрібної довжини, так звана пасма. Вона налічує шість тонких ниток. З них виділяються дві нитки, кінці яких з'єднуються і втягаються в голку. Потім на тканині роблять стібок, залишаючи петлю на виворітній стороні, голка протягується в петлю і затягує її. Таким чином, вузол не утворюється. Вишивати слід вчитися з простих швів. Їх схеми доступні на просторах Інтернету і в різних книгах по рукоділлю. «Вперед голкою», можливий шов «Тамбурний» або «Ланцюжок». Новачкам корисно буде подивитися приклади виконання швів на відео.