Причин для виходу турбіни з ладу може бути декілька, проте, якщо ви дотримуєтеся всіх технічних регламентів по обслуговуванню машини, та вчасно проводите обслуговування автомобіля, то турбокомпресор встановлений на автомобіль прослужить вам довгі роки. Пробіг автомобіля 200-250 тисяч км з однією турбіною, це не рідкість, а просто уважне ставлення до свого автомобіля, своєчасний ремонт турбін і дотримання вимог для його тривалої та безпроблемної експлуатації.

Тепер поговоримо про проблеми детальніше.

Моторне масло має включення досить великих абразивних частинок. При наявності в ньому великих абразивних частинок спостерігається сильний знос опорних шийок ротора турбокомпресора. На опорних втулках та упорних підшипниках можна спостерігати досить глибокі нерівності. Серед найбільш вірогідних причин такого стану моторного масла, насамперед слід назвати некондиційний масляний фільтр, перепускний клапан якого негерметичний. Внаслідок цього частина масла надходить у канали двигуна без фільтрації.

Також причиною може стати забруднення моторного масла після неакуратного ремонту. Найчастіше бруд може потрапити в масло після розтину клапанної кришки головки блоку, масляного піддону картера, або будь-яких інших робіт з частковим розбиранням двигуна. При цьому навіть тюнінг турбін та якісний масляний фільтр можуть виявитися повністю блокованими забрудненнями, після чого спрацьовує перепускний клапан та масло надходить в магістраль без фільтрації.

Моторне масло має забруднення у вигляді дрібних абразивних частинок. Візуально забруднення масла такого характеру проявляється в значному зносі опорних шийок ротора, причому на граничних кромках зон тертя буде спостерігатися ефект «заліковування» та буде потрібна реставрація турбін львів. Втулки радіальних підшипників зношуються подібним чином, і добре видно округлення їх кромок. Також добре видно знос на внутрішній стороні упорного підшипника.