Однією з найважливіших складових принтера з лазерною технологією друку, є тонер. Саме від нього багато в чому залежить якість надрукованих матеріалів. Чим якісніше буде тонер, тим яскравіше і чіткіше буде зображення на аркуші паперу. Перед покупкою тонера потрібно розуміти, на які його характеристики слід звернути увагу. Для друкарської техніки з лазерною технологією друку слід використовувати спеціальний тонер.

Правила покупки тонера
Якщо ви вирішили купити тонер для принтера з лазерною технологією друку, варто розібратися з технологією його виготовлення. Тонер - є мелкодробленим порошком, який виходить в певних хімічних умовах. Саме таким порошком прийнято заправляти картриджі для лазерної друкарської техніки. Завдяки тонеру, зображення формуються на папері за допомогою перенесення порошкової фарби на оптичний блок.

Головним завданням для кожного тонера - це не запектися на картриджі принтера і рівномірно лягати на папір. Серед основних параметрів тонера, виділяє його колір, знак електричного заряду, тип матеріалу виготовлення і виробничу технологію.

До основних характеристик тонера відносять - кольоровість, магнітні показники, рівень електричного заряду, тип полімеру і технологію виробництва, але ці всі характеристики, враховуються тільки розробником і пересічному покупцеві ні про що не скажуть.

Існує два основних види тонерів для друкованих пристроїв з лазерною технологією друку: магнітні і немагнітні. Магнітний тонер необхідний для перенесення зображення на папір за допомогою магнітного вала. Такі тонери використовуються тільки в МФУ з чорно-білим друком. А немагнітні тонери переносять зображення на фотобарабан за допомогою спеціального пристрою, який називається девелопером.

На початку свого існування, тоні виготовляли за допомогою подрібнення пластикових гранул. Даний порошок мав грановану форму, на відміну від сучасного сферичного тонера. Сучасний порошок для заправки лазерних принтерів володіє вищими якостями чіткості і яскравості перенесення зображення на папір або плівку.

Також варто відзначити, що є оригінальні та сумісні тонери. Оригінальні порошки використовуються в периферійній техніці від іменитих виробників, таких як:
• HP;
• Canon;
• Samsung;
• Xerox;
• Epson.

Що стосується сумісних картриджів для периферійних пристроїв, вони виготовляються китайськими компаніями і мають досить туманне якість. Чи не в кожному лазерному принтер можна буде встановити картридж з сумісним тонером. Навіть якщо така процедура все-таки вдасться, є ризик постійних збоїв при друку. Не варто нехтувати сумісністю тонера для вашої моделі принтера. Адже через неякісне порошку для картриджа, може зламатися весь принтер.