Усілякі гаджети та комп’ютери призводять до сліпоти. Кого винуватити в цьому? Розвиток технологій, вимоги суспільства чи батьків, яким легше дати дитині планшет, аби вона заспокоїлась?

Питання досить суперечливі, але самі розуміємо, що 21 століття вимагає користування смартфонами та іншими девайсами. Окрім цього, сам ритм життя наш уже від вагітності не можна назвати спокійним та плавнопротікаючим. Екологія, харчування, стиль життя, методи виховання впливають на здоров'я наших дітей. І таке життя-буття призводить до того, що погіршення зору — на 6 місці в Україні серед усіх захворювань.

За словами головного позаштатного офтальмолога країни Оксани Вітовської лише за 2015 рік до лікарів звернулися близько 3 мільйонів українців з проблемами погіршення зору, особливо короткозорість.

Одним із факторів ризику – використання яскравих джерел світла і постійна з ними взаємодія. Як ви зрозуміли світло сенсорних й інших екранів відноситься до цих факторів. Малорухливий спосіб життя дітей: у школі сидять і, в більш прогресивних, замість підручників користуються планшетами, недостатня кількість природного світла (розташування парти чи стола вдома),  а головне – забуваємо про обов’язкові щоденні прогулянки та ігри на свіжому повітрі. Як наслідок, маємо хворобу цивілізації короткозорість. І вже в 10-12 років ви йдете з дитиною до лікаря, бо щось її турбує.

Цінуєте здоров'я своєї малечі? Починайте замислюватися вже зараз над правильним доглядом. До роздумів: у деяких країнах світу батьків, які дають гаджети діткам до 4-х років, штрафують до 4 000$! Полегшити собі кілька годин життя, уткнувши дитину у гаджет чи телевізор? Чи, зрештою, постаратися привчити її до різних ігор не менш цікавих: паззлів, кубиків-рубиків, пірамідок, розмальовок і т.д. Повірте, стільки всього цікавого є для дітей.

Взяти хоча б кубик Рубика: розвиває дрібну моторику (усе за системою Марії Монтессорі), мислення, розвивають пам’ять і зосереджують увагу. До того ж кольори приємні для дитячих очей на відміну від шаленої яскравості фарб на комп’ютерах і в мультиках.

Почніть давати дитині просто як забавку кубик Рубіка 2х2, хай покрутить у руках, а потім поступово зможете пояснювати правила. Або не дивуйтеся, коли дитина сама складе. Ось тоді настане етап кубика 3х3, 4х4, а там і з’явиться азарт до швидкісного складання (швидкубінг/speedcubing). Обрати будь-який з кубиків можна на сайті http://cubes.in.ua/. Тут же знайдете інструкція та підказки, як скласти будь-який кубик доступною і легкою мовою.

Кубик Рубика

Не забувайте привчати дитину до спорту, який буде їй до вподоби. Запишіть її до гуртка чи секції. Ще краще буде, якщо цей вид спорту буде пов'язаний із проведенням на вулиці (як-от футбол, волейбол, карате також на літо проводять заняття на свіжому повітрі). І намагайтеся якомога частіше гуляти з дитиною, можна займатися бігом. Дитина – це велика праця, але це і вклад у своє спокійне майбутнє, коли ваша дитина буде відчувати себе повноцінно!