Ця суміш має широку область застосування: від постійних пломб на молочних зубах з наступним ізолюванням коронкою до використання в якості ізолюючої прокладки при пломбуванні іншими матеріалами.

Методика пломбування

Готують пломбувальні матеріали, порошок та воду. Після цього переходять до ротової порожнини. Зуб ізолюють від попадання слини за допомогою ватяних тампонів та висушують порожнину струменем повітря. Фосфат-цемент перемішують хромованим, або нікельованим шпателем. Консистенція вважається ідеальною, якщо маса не розтягується, а рветься, залишаючи зубці не вище 1 мм. Отриманий склад невеликими порціями вводять в порожнину зуба, ретельно заповнюючи весь простір. Необхідно враховувати, що закінчити заповнення та моделювання необхідно до затвердіння матеріалу. При знятті надлишків, рухи повинні йти від центру пломби до її країв з великою обережністю.

При установці ізолюючої прокладки склоіономерні цементи накладаються по всій поверхні порожнини, включаючи стінки, але не доходячи до краю емалі, так як даний вид матеріалу швидко вбирається і може викликати корозію порожнини навколо пломби.

Силікатний цемент

Силікатний цемент, в зв'язку з тим, що його склад надає хвороботворну дію на пульпу, то дану операцію проводять лише при встановленій прокладці з фосфат-цементу. При виготовленні ізолюючого шару, суміш може бути менш густою, ніж при пломбуванні, але не доходити до сметано подібної консистенції. Після висихання фосфат-цементу переходять до накладення основного матеріалу.

Процес пломбування

Силікатний цемент так само змішують з водою до утворення однорідної густої маси та вносять в порожнину. Необхідно враховувати, що при роботі з цим матеріалом необхідно заповнити простір в 1, максимум 2 прийоми. Так як часткове заповнення порожнини порушує монолітність пломби. Моделювати форму та прибирати надлишки необхідно до висихання матеріалу, так як в твердому стані він погано піддається усуненню недоліків. Остаточною процедурою пломбування, є покриття пломби воском, вазеліном або лаком.

Полімерні матеріали

Враховуючи, що дана група є естетично практичною, то її використовують переважно на передніх зубах. Процес починається з підготовки ротової порожнини, ізоляції зуба та висушування. При використанні полімеру також необхідна фосфатна прокладка. Тільки після її нанесення приступають до виготовлення суміші з порошку нора крила та рідини мономеру.