Будинки утеплюють синтетичними матеріалами – пінополістиролом або мінеральною ватою. Проте потрібна додаткова обробка зверху: штукатурення, нанесення гідроізоляції, фарбування. Обшивка стін фальш-брусом – проста, порівняно недорога й екологічно чиста альтернатива синтетиці. Працювати з профільованою дошкою (з системою шип-паз) може навіть людина без теслярських навичок. А щоб обшивати стіну від кута до кута без зайвих розпилів, ви можете купити фальш-брус довжиною 6 м із Прикарпаття в інтернет-магазині «Ганар».

 

Що таке фальш-брус? 

Це обрізна калібрована дошка з фрезеруванням на бічних крайках – шпунтами і фасками. Під час викладення фальш-бруса виступи входять у пази. Створюється надійне кріплення, яке не потрібно додатково ущільнювати утеплюючими набивками або промащувати герметиками. До обрешітки дошки кріпляться саморізами або спеціальними кронштейнами – кляймерами на гвіздках.

  • Вода (дощ, сніг, туман тощо) не просочується через фігурні шпунти (в зовнішній обшивці).
  • Будинок виглядає як зруб, а ціна фальш-бруса істотно нижча від вартості профільованого чи клеєного масиву дерева чи оциліндрованих колод.
  • Додаткові роботи і догляд за дерев'яною обробкою: просочення вологовідштовхувальними сумішами та антисептиками, фарбування або покриття лаком.

Просочують переважно зовнішню обшивку, дошки всередині приміщень залишають у природному стані, щоб зберегти аромат деревини та її мікропористу «дихаючу» структуру.

 

Заготівля лісу і сорти фальш-бруса

Якісний матеріал виготовляють із високогірного карпатського лісу: дерева містять менше вологи і мають поздовжньо-волокнисту структуру з невеликою кількістю сучків. Така деревина витримує камерне сушіння без викривлення і розтріскування, а заготовлювати її можна цілий рік. Фальш-брус зі смереки та сосни містить живицю, яка є природним антисептиком і відштовхує вологу.

ГОСТ 8486-86 визначає сорти профільованих лісоматеріалів: 

  • 1 сорт – на погонний метр не більше 2-3 сучків розміром до 1/3 ширини дошки, тріщини завдовжки до 150 мм
  • 2 сорт – до 4 сучків розміром до 2/3 пласті, тріщини – до 200 мм

Підприємство «Ганар» постачає деревину 1 і 2 сортів із Прикарпаття по всій Україні. Фальш-брус https://ganar.com.ua/falsh-brus-tsina.html купити можна партіями від кількох квадратних метрів із доставкою «під двері» за послугою «довантаження», коли товар відправляється попутним транспортом. Це дешевше, ніж адресна доставка компаніями-перевізниками, а дерево при цьому не залежується на транзитних складах.