Ми настільки звикли до зручності і комфорту в повсякденності, що стали все частіше «занурюватися» в інтернет: знайти потрібну інформацію, замовити послугу, оформити кредит і навіть придбати продукти харчування. Але щоб уникнути обману з боку численних аферистів потрібно знати і дотримуватися базові правила покупки в інтернеті. Наприклад, перед покупкою в будь-якому інтернет-магазині необхідно почитати про нього відгуки. Завжди можна знайти розгорнуті відгуки, як ось такий відгук про Алло: www.sq.com.ua/rus/news/novosti_partnerov/26.07.2016/kak_my_televizor_v_alloua_pokupali_otzyv. Саме такі відгуки від користувачів несуть максимальну користь.

Поняття та правова основа дистанційної торгівлі

Дистанційна продаж товару це угода, що укладається без безпосередньої присутності продавця і самого товару на момент її оформлення. Такі покупки ґрунтуються після ознайомлення покупця з інформацією про товар, що надається продавцем у різних формах (текст, фото, відео), у тому числі взятої із загальнодоступних джерел:

  • телебачення;
  • інтернет;
  • радіо;
  • друковані каталоги і т. д.

Дистанційно не може реалізовуватися алкогольна продукція і товари, продаж яких обмежується або забороняється чинним законодавством. А при реалізації інших груп товарів продавець зобов'язаний надавати споживачеві масу уточнюючої інформації доступною мовою:

  • детальний опис товару та його ключові характеристики;
  • матеріал, з якого річ виготовлена, а щодо продуктів харчування склад і харчова цінність;
  • термін придатності (чи гарантійний), умови зберігання і використання;
  • докладна інформація про виробника;
  • ціна, умови купівлі, оплати, доставки і повернення;
  • чи був товар у вживанні, усувалися якісь його недоліки.

Переваги і недоліки інтернет-покупок

Основна перевага це, звичайно ж, зручність. Що особливо актуально для тих, хто працює з ненормованим робочим днем. Все необхідне можна замовити в мережі, коли з'явилося «віконце» у напруженому робочому графіку, і там же оплатити.

Ще один плюс вартість товарів. У звичайних торгових точках продавець витрачає вагомі суми на оренду і утримання приміщення, а також оплачує працю найманих працівників. Само собою, такі витрати включаються в кінцеву вартість товару. Інтернет-магазин позбавлений такого роду витрат, тому ціни в ньому набагато нижче, ніж у безпосереднього виробника. До речі, багато віртуальні торгові точки відкриваються і самими виробниками, а, значить, товар можна придбати, уникаючи посередників. На додаток до цього на сайті продавця завжди інформація про акції та сезонні знижки, які допоможуть додатково заощадити.

Не можна залишати осторонь і швидкість пошуку потрібного товару, вона теж заслуговує уваги. Будь який інтернет-магазин надає можливість знайти товар у каталозі по ключовому запиту. Так і сторонніх сервісів для пошуку потрібної речі теж вистачає у них не просто можна знайти все необхідне, але і порівняти цінові пропозиції від різних продавців.