Гідроізоляційна мембрана є  сучасним надійним матеріалом, який прекрасно захищає фундамент и стіни підвалів. Він все більше витісняє сформований руберойд. Мембрана чудова у використані, міцна и довговічна: термін служби деяких її видів становить 50 років і більше. У відповідності зі своїми характеристиками вона досконало виконує функцію захисту фундаментних стін, стін підвалів, терас або балконів. На сьогоднішній день гідроізоляційна мембрана представлена в двох видах: плоскі і профільовані.

Плоскі плівкові мембрани. Виробляються з поліетилену високої щільності або низької щільності, поліолефіну, а також з полівінілхлориду. Такі мембрани мають вигляд плівки товщиною 0,2-2 мм. Для гідроізоляції фундаментів не можна застосовувати плівку тонше, ніж 0,4 мм. Плоскі мембрани можна використовувати в якості як вологоізоляції, так і гідроізоляції. Залежно від виду ізоляції підбирається відповідна товщина плівки і спосіб з'єднання.

Профільовані мембрани виробляють із застосуванням поліетилену високої щільності. Вони виглядають як листи з квадратними або круглими в перерізі шиповидними виступами. Ці мембрани також звуться шипованими або пухирчатими. Гідроізоляція на основі профільованих мембран в залежності від водно-ґрунтових умов може бути одношарової або багатошарової.